Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Aicina piedalīties eTwinning Live vebinārā par aizspriedumiem un stereotipiem plašsaziņas līdzekļos

03/09/2021  |  Pieteikšanās mācībām

21. oktobrī eTwinning.net sadarbībā ar Annas Frankas muzeju Amsterdamā (Anne Frank House) organizē tiešsaistes semināru par aizspriedumiem un stereotipizēšanu publiskajos plašsaziņas līdzekļos. Tiešsaistes seminārs tiek organizēts kampaņas “eTwinning nedēļas 2021” ietvaros.

Tiešsaistes semināra saturs

Kā plašsaziņas līdzekļos cīnās ar aizspriedumiem? Varbūt viņi patiesībā veicina aizspriedumu rašanos? Programmas “Stāsti, ka aizkustina” piedāvātā vebināra laikā būs iespējams dzirdēt jauniešu pārdomas un atbildes uz šiem jautājumiem. Kā arī pedagogi varēs iepazīties ar sagatavoto tiešsaistes rīku “Stāsti, kas aizkustina”, ko izmanto, lai vedinātu skolēnus domāt par daudzveidību un diskrimināciju, kā arī viņu pašu uzskatiem un izvēlēm. Šis rīks tiks praktiski demonstrēts ar uzdevumiem no tā ceturtās nodaļas “Apgūt medijus”.

Vebināra mērķi:

  • Iepazīt jaukto metodi, izmantojot piemērus no “Stāsti, kas aizkustina”.
  • Apsvērt, kā stereotipi tiek izmantoti plašsaziņas līdzekļos un kā šie stereotipi ietekmē to, kā mēs domājam par apkārtējo pasauli.
  • Izmantojot jauktu mācīšanās metodi un pārredzamus domāšanas ieradumus, iepazīt divus tiešsaistes rīka ierakstus, kas koncentrējas uz stereotipu izmantošanu reklāmās un propagandā.

 

Tēma: Stories that Move webinar for Unesco Global Media and Information Week”

Norises laiks: 2021.gada 21. septembris plkst. 18:00 – 19:30 (pēc LV laika)

Darba valoda: angļu

Vada: Karen Polak (Annas Frankas māja, starptautiskā koordinatore projektam “Stāsti, kas aizkustina”) un  Femke de Koning (Annas Frankas māja)

 

Kas ir eTwinning.net tiešsaistes seminārs?

Tiešsaistes semināri ir stundu ilgas tiešsaistes sesijas eTwinning.net platformā, kurās ikvienam ir iespēja mācīties, diskutēt un spriest par dažādām tēmām.

Kas ir eTwinning nedēļas?

Kā katru gadu kopš eTwinning darbības uzsākšanas, Eiropā notiek īpašas eTwinning nedēļas. Šādas nedēļas tiek organizētas kampaņas, lai ne tikai aktivizētu eTwinning iesaistīto skolotāju un skolēnu rosīšanos jaunu projektu veidošanā, bet arī informētu plašāku sabiedrību par iespējām, ko piedāvā dalība eTwinning – skolu partnerību Eiropā veidošanas programmā ar nolūku veidot projektus, integrējot tos mācību procesā.

Par šī gada rudens kampaņu, lasiet šeit.

Kā piedalīties?

Pieteikums tiešsaistes semināriem ir pieejams visiem reģistrētajiem eTwinning skolotājiem. Saite uz pieteikšanos ir katra etwinning.net portālā reģistrētā dalībnieka eTwinning Live vides sadaļā “profesionālā pilnveide”.

Tiešsaistes seminārā ir tikai 200 vietas, tāpēc pieteikties tam var 30 minūtes pirms pasākuma sākuma!

 

Attēla autors un avots: Vlada Karpovich, publicēts Pexels.com (Creative Commons licence)

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi