Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Aicina piedalīties eTwinning Live tiešsaistes seminārā par medijpratības mācīšanu skolā

02/09/2021  |  Pieteikšanās mācībām

19. oktobrī eTwinning.net sadarbībā ar Eiropas Vēstures namu (European House of History) organizē tiešsaistes semināru par tēmu “Kā mācīt medijpratību skolēniem”. Tiešsaistes seminārs tiek organizēts kamppaņas “eTwinning nedēļas 2021” ietvaros.

Tiešsaistes semināra saturs

Par Eiropas vēstures nama trešās izstādes “Fake (F)or Real: a History of forgery and falsification” centrālo pavedienu visā vēsturē ir izvēlēts jēdziens “viltots”. Tiešsaistes semināra laikā tiks sniegti gatavi uzdevumi, lai veiksmīgi mācītu medijpratību skolēniem vecumā no 12 līdz 18 gadiem. Dalībnieki iejutīsies skolēnu ādā un spēlēs viltojumu viktorīnu (Forgery Quiz), kuru vadīs slavenais gleznotājs-viltotājs Henriks Antonijs “Hans” van Meegerens. Tiks piedāvāta arī spēle “Izpēti, praktizē un izvērtē” (Explore, Practice & Reflect) par dezinformācijas tēmu, kā arī “Ātrie spriedumi”, kuru būs iespējams izpildīt sev ērtākā laikā. Šī vebināra mērķis ir veicināt izpratni par to, kā faktus, paņēmienus un emocijas var sajaukt, lai ietekmētu mūsu pasaules uzskatu pagātnē un tagadnē. Plašāka informācija par izstādi “Fake (F)or Real”, atrodama šeit.

Vebināru vadīs Laurenca Bragarda. Bragarda izstrādā Eiropas vēstures nama oficiālo mācību piedāvājumu un vadlīnijas. Viņa vairāk nekā 16 gadus ir strādājusi ar skolu, jauniešu un ģimenes auditoriju muzeju un galeriju vidē. Viņa ir organizējusi dažādus seminārus skolotājiem muzejā, kā arī tiešsaistē eTwinning, EUROCLIO un dažādu skolotāju vēstures gadatirgū.

 

Tēma: How to teach Media Literacy to your classroom”

Norises laiks: 2021.gada 19. oktobris plkst. 18:00 – 19:30 (pēc LV laika)

Darba valoda: angļu

Vada: Laurence Bragard

 

Kas ir eTwinning.net tiešsaistes seminārs?

Tiešsaistes semināri ir stundu ilgas tiešsaistes sesijas eTwinning.net platformā, kurās ikvienam ir iespēja mācīties, diskutēt un spriest par dažādām tēmām.

Kas ir eTwinning nedēļas?

Kā katru gadu kopš eTwinning darbības uzsākšanas, Eiropā notiek īpašas eTwinning nedēļas. Šādas nedēļas tiek organizētas kampaņas, lai ne tikai aktivizētu eTwinning iesaistīto skolotāju un skolēnu rosīšanos jaunu projektu veidošanā, bet arī informētu plašāku sabiedrību par iespējām, ko piedāvā dalība eTwinning – skolu partnerību Eiropā veidošanas programmā ar nolūku veidot projektus, integrējot tos mācību procesā.

Par šī gada rudens kampaņu, lasiet šeit.

Kā piedalīties?

Pieteikums tiešsaistes semināriem ir pieejams visiem reģistrētajiem eTwinning skolotājiem. Saite uz pieteikšanos ir katra etwinning.net portālā reģistrētā dalībnieka eTwinning Live vides sadaļā “profesionālā pilnveide”.

Tiešsaistes seminārā ir tikai 200 vietas, tāpēc pieteikties tam var 30 minūtes pirms pasākuma sākuma!

 

Attēla autors un avots: Guy Deslaut, publicēts Wikimedia Commons (Creative Commons licence).

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi