Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Pedagogi tiekas mentoringa mācībās Siguldā

26/08/2021  |  Notikumi

No 17. līdz 20. augustam Siguldā divās grupās norisinājās mācības “eTwinning Skola” statusu ieguvušajām izglītības iestādēm vēstnieces Edītes Sarvas un eTwinning atbalsta dienesta koordinatores Lienes Milleres vadībā. Vispirms strādājām kopā ar pirmsskolas izglītības iestāžu un sākumskolu pedagogiem, pēc tam – pamatskolas un vidusskolas.

Uz mācībām ieradās komandas divus skolotāju sastāvā no izglītības iestādēm, kuras šogad ieguva statusu “eTwinning Skola”, lai pieredzējušie eTwinning skolotāji varētu nodot savas zināšanas tālāk saviem kolēģiem. Jeb kā mēs sakām – mentorēt. Pirmās divas dienas 12 stundu mācībās tikās pirmskolas izglītības iestāžu un sākumskolas skolotāji. Skolotāji, kuriem nebija pieredzes ar eTwinning projektiem strādāja kopā ar eTwinning vēstnieci Edīti Sarvu, piedalījās dažādās projektu partneru meklēšanas aktivitātēs (ātrajos randiņos), mācījās par eTwinning projektiem, to vērtēšanas kritērijiem, apskatīja metožu piemērus, dalījās pieredzē ar līdzīgiem projektiem un ģenerēja jaunas projektu idejas.

Tajā pašā laikā Liene Millere atsevišķā grupā strādāja ar mentoriem, palīdzot viņiem saprast, kā viņi var sniegt atbalstu nepieredzējušajiem kolēģiem, mācījās par sadarbības veidošanu, savu lomu un uzdevumiem. Mācību laikā dalībnieki strādāja pie pozitīvas un atbalstošas vides radīšanas, izmantojot uzvediba.lv spēles un “Dixit” spēļu kārtis, diskutēja par svarīgākajiem aspektiem mentorēšanas procesā. Dienas noslēgumā abas grupas satikās, lai veidotu vienošanos par galvenajiem  sadarbības aspektiem.

Otrajā dienā visi lielākoties strādāja kopā, plānojot eTwinning projektus, kā arī prezentēja savas projektu idejas un saņēma atgriezenisko saiti no kolēģiem uzreiz pēc idejas prezentēšanas. Mācību noslēgumā gan jaunie skolotāji, gan mentori veica izvērtējumu par savu darbu mācībās, plānoja tālāko sadarbību un nepieciešamos uzlabojumus, kā arī tika izvērtētas pašas mācības un to formāts.

Galerijas no pasākuma iespējams apskatīti šeit:

Pirmā grupa – pirmsskola un sākumskola

Otrā grupa – pamatskola un vidusskola

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi