Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Aicina piedalīties EUN tiešsaistes kursā par dabā balstītu risinājumu ieviešanu mācību darbā

16/02/2023  |  Pieteikšanās mācībām
Bērni dabas aktīvistu piketā ar zīmēm rokās.
Ron Lach no Pexels.com

European Schoolnet (EUN) mācību akadēmija sadarbībā ar projektu “NBSEduWORLD” aicina visu priekšmetu skolotājus piedalīties bezmaksas tiešsaistes kursā (MOOC), kurā varēs uzzināt, kas ir dabā balstīti risinājumi un kā tos ieviest mācību darbā skolās. Ja tev interesē dabas aizsardzība, ilgtspēja, šis kurs var būt piemērots tieši tev!

Kursa saturs

Ja mēs iznīcināsim dabu, daba iznīcinās mūs.” – Vangari Matai (Wangari Maathai)

Mēs arvien vairāk apzināmies vides problēmas un to ietekmi uz mūsu sabiedrību un ikdienas dzīvi. Skolotāji cenšas palīdzēt skolēniem kļūt par informētiem un sociāli aktīviem pilsoņiem, kuri apzināsies ilgtspējas nozīmību, nevis centīsies iznīcināt dabu un tās sniegtos resursus. Tomēr dabā balstītu risinājumu izglītības potenciāls joprojām lielā mērā nav izpētīts, savukārt bērnu un ģimeņu formālās un neformālās izglītības programmās pašlaik trūkst novatorisku programmu un resursu saistībā ar dabā balstītajiem resursiem.

Šī kursa mērķis ir pārvarēt šo plaisu, pētot dabā balstītu risinājumu ieviešanu klasēs, izmantojot lietošanai gatavus mācību plānus. Šajā kursā izklāstītie mācību plāni veicina kritisko domāšanu, sadarbību un projektu metodi. Mācību plānus var viegli pielāgot dažādiem priekšmetiem un ir viegli piemērojami mācību stundām tiešsaistē.

Pievienojoties šim kursam, skolotāji ar šādām dabā balstītu risinājumu iniciatīvām var iepazīstināt savas skolas kopienas. Turklāt viņi varētu uzsākt diskusijas par riska samazināšanu un noturības pret krīzēm veidošanu, kā rezultātā viņu skolēni un viņu ģimenes būtu informēti par dabā balstītu risinājumu ieguvumiem sabiedrībai.

Šis ir pašvadīts kurss, taču ir daži termiņi, kuriem jāpievērš uzmanība (testiem un/vai atgriezeniskās saites aktivitātēm). Kurss ilgs piecas līdz sešas nedēļas, aptuvenais apjoms – 25 stundas.

Dabā balstīti risinājumi ir iniciatīvas, kas aizsargā, atjauno un ilgtspējīgi pārvalda zemes un okeānu ekosistēmas, piemēram, mežus, kūdrājus, mitrājus, savannas, koraļļu rifus un mangrovju audzes, vienlaikus risinot arī citas sociālas problēmas.

Mērķi:

  • Uzzināt, kas ir dabā balstīti risinājumi.
  • Iepazīt dažādus resursus, rīkus un stratēģijas dabā balstītu risinājumu integrēšanai skolās.
  • Izpētīt dabā balstītu risinājumu mācību plānus, ko izveidojuši 15 skolotāji no 5 valstīm.
  • Pārdomāt savu profesionālo praksi un, sadarbojieties ar skolotājiem no visas Eiropas, izveidot savu dabā balstītu risinājumu mācību plānu, kā arī iepazīties ar kursa kolēģu darbiem.

Kursa moduļi:

  1. modulis: kas ir dabā balstīti risinājumi? (atvērts 13.02.2023)
  2. modulis. Pedagoģijas metodika, kas atbalsta dabā balstītu risinājumu ieviešanu klasēs un aktīvas jaunatnes veidošana (atvērts 20.02.2023)
  3. modulis. Dabā balstītu risinājumu izmantošana kā atbildes un risinājums uz īstām pasaules problēmām (atvērts 27.02.2023)
  4. modulis: Savu mācību plānu iesniegšana (atvērts 06.03.2023)

Mērķauditorija

Kurss izstrādāts pamatskolas un vidusskolas skolotājiem, kuri interesējas par dabu, dabas aizsardzību un ilgtspēju.

Tēma: Exploring Nature-Based Solutions in Your Classroom Rerun” 
Norises laiks: 13.02.2023. – 22.03.2023.
Darba valoda: angļu
Moderatori: Ivelina Ivanova, Eddy Grand-Meyer, Gabriela Krizovska

Lai piedalītos kursā, jāreģistrējas European Scoolnet Academy portālā. Pēc veiksmīgas dalības kursā dalībniekiem saņem European Schoolnet izdotu apliecinājumu par dalību. Kurss ir bezmaksas.

Informācijas avotsEuropean Schoolnet Academy izglītības portāls. Citi kursi, vebināri un pasākumi atrodami eTwinning Ziņu sadaļā. 

 

Attēla autors un avots: Ron Lach no Pexels.com (Creative Commons licence)

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi