Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Aicina piedalīties EUN tiešsaistes kursā par digitālo izglītību kultūras mantojuma kontekstā

16/12/2021  |  Pieteikšanās mācībām

European Schoolnet (EUN) mācību akadēmija sadarbībā ar digitālo ES kultūras mantojuma platformu Europeana aicina dažādu priekšmetu skolotājus piedalīties bezmaksas tiešsaistes kursā (MOOC) par digitālo izglītību kultūras mantojuma kontekstā.

Tiešsaistes kurss ir atkārtojums 2021. gada pavasarī piedāvātajam kursam ar tādu pašu nosaukumu.

Kursa saturs

Šis tiešsaistes kurss ir balstīts uz kultūras mantojuma vietnes Europeana digitālo saturu, lai sekmētu tā izmantošanu izglītībā, veicinātu vietnes atpazīstamību kā uzticamu digitālo materiālu pirmavotu (īpaši svarīgi saskaroties ar dezinformāciju), kā arī pētītu digitālā kultūras mantojuma izglītības potenciālu, uzlabojot skolotāju izpratni, lai savās nodarbībās varētu efektīvi integrēt digitālo kultūras mantojumu neatkarīgi no mācību priekšmeta.

Kursa laikā izmantos Europeana digitalizētas kolekcijas un saturu no tiešsaistes dienasgrāmatas “Teaching with Europeana”, kurā pieejami dažādi resursi (piemēram, attēli, video, apraksti un 3D) vairākās valodās, tiešsaistes rīki un citi materiāli, kurus iespējams viegli integrēt savā mācību procesā.

Mērķi:

  • Iepazīstināt dalībniekus ar Europeana vietnes saturu un palīdzēt to integrēt mācību aktivitātēs tiešsaistē un klātienes stundās.
  • Iepazīstināt dalībniekus ar mācību scenārija paraugu un tā izmantošanas iespējām.
  • Veicināt novatorisku pedagoģisko pieeju, izmantojot mākslas un zinātnes digitālo mantojumu.
  • Sekmēt neformālās izglītības pieredzi, savienojot muzejus un skolas ar izglītojošu aktivitāšu palīdzību, kuru pamatā ir vietnes Europeana materiāli/saturs.

Šis ir pašvadīts kurss, taču ir daži termiņi, kuriem jāpievērš uzmanība (testiem un/vai atgriezeniskās saites aktivitātēm). Kurss ilgs piecas ar pus nedēļas, aptuvenais apjoms – 25 stundas.

Kursa moduļi:

  1. modulis: Europeana: izglītības pārveidošana ar digitālo kultūru
  2. modulis. Europeana tīmekļa vietnes izmantošana izglītojošām aktivitātēm
  3. modulis. Europeana izglītības rīku un resursu izpēte
  4. modulis: Mācību scenāriju izveidošana ar Europeana saturu un resursiem
  5. modulis: Kultūras mantojuma pieredzes izvērtēšana

 

Tēma: “Digital Education with Cultural Heritage” 
Norises laiks: 7.02.2022. – 23.03.2022.
Darba valoda: angļu
Moderatori: Giuseppe Mossuti, Kati Lőrincz, Marco Neves

Lai piedalītos kursā, jāreģistrējas European Scoolnet Academy portālā. Pēc veiksmīgas dalības kursā dalībniekiem saņem European Schoolnet izdotu apliecinājumu par dalību. Kurss ir bezmaksas.

Informācijas avots: European Schoolnet Academy izglītības portāls.

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi