Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

eTwinning 2022. gada tēma: Mūsu nākotne – pievilcīgāka, ilgtspējīgāka, iekļaujošāka: skolas un Jaunais Eiropas Bauhaus

01/02/2022  |  Notikumi

2022. gadā eTwinning aicina skolotājus un skolēnus paskatīties uz savām skolām no jauna un padomāt par elementiem, kas padara viņu mācību vidi skaistu un ilgtspējīgu. Pievienojies mums jaunajā Eiropas Bauhaus. 

Covid-19 pandēmija radīja daudzus izaicinājumus, kas dažkārt pārvērtās par iedvesmojošām iespējām. Daudzas jomas, tādas kā darbs, kultūra, sports, kā arī citas, bija spiestas atklāt no jauna sevi un savu darbības veidu. Viens no sektoriem, kas cieta visvairāk, bija izglītība, jo tika slēgtas skolas.

Tāpēc mēs aicinām eTwinning skolotājus kopā ar skolēniem padomāt par viņu skolu “jaunajā normālajā”, kur lielu lomu spēlē hibrīdmācības. Hibrīdmācībās skola, skolotājs vai skolēns mācību procesā izmanto vairākas pieejas. Gan izvēloties mācību vietu, gan formātu un līdzekļus – klātienē, tiešsaistē, ārtelpās u.c.

“Sapņu skolas” vīzija tiks veidota uz iekļaušanas, skaistuma un ilgtspējības vērtībām.

Skolotāji un skolēni tiek aicināti atklāt savas mācību vides skaistumu katrā spēju līmenī, lai to paceltu līdz tā augstākajam potenciālam. Tiek izstrādātas skaistas un iekļaujošas skolas, lai iesaistītu skolēnus no visām kultūrām, no nelabvēlīgiem apstākļiem, ar dažādu seksuālo orientāciju, dzimumidentitāti vai invaliditāti. Ilgtspējīgas skolas ir funkcionālas un pieejamas, tās realizē dabai draudzīgu praksi un rada apstākļus, lai tajās augtu par vidi domājoši pilsoņi.

2022. gada tēma tiks iekļauta eTwinning pavasara kampaņā un “eTwinning nedēļās” rudenī. Kā arī eTwinning ikgadējā konferencē 2022. gada oktobrī, ikgadējā eTwinning grāmatā, kā arī profesionālās pilnveides pasākumos. Skolotājus aicināsim radoši iztēloties “sapņu skolu” kopā ar skolēniem – tādu skolu, kas atbalsta hibrīdmācības, izglītību ilgtspējīgai attīstībai, labjūtībai un iekļaušanai. Skolēni spēlēs aktīvu lomu un iesaistīsies dažādās aktivitātēs un akcijās, ne tikai kopīgi izstrādājot skolas fizisko vidi, bet arī padarot to par vietu, kur atspoguļojas viņu vērtības.

Inovāciju, pētniecības, kultūras, izglītības un jaunatnes komisāre Marija Gabriela apstiprināja padomes ieteikumus saistībā ar hibrīdmācībām, lai atbalstītu augstas kvalitātes un iekļaujošu vispārējo izglītību:

“Centieni panākt augstākas kvalitātes un iekļaujošāku izglītību un apmācību nekādā ziņā nav  attiecināms tikai uz COVID-19 kontekstu. Mums ir iespēja mācīties un virzīties uz priekšu no mūsu jaunākās pieredzes. Šodienas priekšlikums iezīmē vīziju par izglītību, kādu to vēlamies redzēt Eiropā. Šī vīzija atbalsta Eiropas izglītība telpas un Digitālās izglītības rīcības plāna mērķus veicināt kvalitāti un iekļaušanu, zaļu un digitālu izglītību visā Eiropā.”

(Eiropas Komisijas preses relīze)

Pievienojies mums šī gada piedzīvojumā, iesaisties kopīgā dialogā, kas ļaus uzklausīt individuālās, apkaimju un kopienu priekšlikumus Eiropas Komisijas prezidentes Urzulas fon der Leienas jaunā Eiropas Bauhaus iniciatīvas ietvaros.

Mēs aicinām skolotājus un skolēnus padomāt par, kā arī realizēt savus sapņus par labāku skolu un nākotni.

 

Informācijas avots un attēls: eTwinning.net platforma

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi