Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Jauna grāmata bērniem par internetu un drošību tajā

21/02/2018  |  Aktuāli izglītībā

Grāmata “Sveika, Rūbij! Ekspedīcija internetā” ir trešā pasaulē plaši pazīstamās somu programmētājas un stāstnieces Lindas Liukasas (Linda Liukas) grāmata bērniem. Grāmata ir turpinājums aizraujošam stāstam par to, kas ir programmēšana un kā darbojas tehnoloģijas un datori. Šajā grāmatā autore piedāvā uzzināt, kā darbojas internets un kas ir droša interneta lietošana. Linda pagājušajā gadā piedalījās arī eTwinning Nacionālajā konferencē.

Datori un internets mūsdienu bērniem ir ikdienas sastāvdaļa un viņi to pieņem kā kaut ko pašsaprotamu. Tomēr tikai retais zina, kas tas īsti ir un kā darbojas. Vai internets ir tāds kā mākonis vai kabeļu mudžeklis? Un kāpēc internetā vajadzīgi cilvēki? Tieši šādus jautājumus Linda Liukasa dzirdējusi no bērniem un tas devis ierosmi rakstīt grāmatu. Grāmatas autore uzsver, ka tehnoloģijas un interneta iespējas nemitīgi mainās, tāpēc ir svarīgi gūt priekšstatu par to trim svarīgākajiem līmeņiem, kas nodrošina interneta darbību: interneta infrastruktūra, protokoli un cilvēku darbības.

Arī šajā grāmatā autore turpina uzsvērt iztēles un radošuma lielo nozīmi mācīšanās procesā. Galvenā varone Rūbija un viņas draugi, baudot ziemas priekus, nolemj uzbūvēt sniega internetu, un caur aizraujošo spēli iepazīst pamatprincipus, kā interneta vidē pārvietojas informācija.

Grāmatā iekļautie uzdevumi būs noderīgs palīgs sākumsskolas skolotājiem, lai dažādotu mācību stundu materiālus par interneta darbību un drošu interneta lietošanu. Grāmatā sniegti terminu skaidrojumi un uzdevumi izpratnes stiprināšanai. Papildus uzdevumi ir publicēti arī vietnē www.helloruby.com/lv.

“Sveika, Rūbij!” grāmatas novērtē ne tikai skolotāji, bet arī vecāki, un atzīst, ka tās sniedz iespēju radoši un izzinoši pavadīt laiku kopā ar ģimeni. Tā ir iespēja veidot sarunas par tehnoloģijām kā aktuālu tēmu un reizē izprast cilvēku lomu to veidošanā.

Grāmata paredzēta bērniem no 5 gadu vecuma. Tās ilustrācijas ir veidojusi pati autore. Grāmatu latviešu valodā izdevusi biedrība „DROŠI un KOŠI”. No angļu valodas tulkojusi Aija Biezaite. Grāmatas izdošanu latviešu valodā atbalstījuši SIA „Tieto Latvia”, AS „Exigen Services Latvia” un VISMA grupas uzņēmumi Latvijā.

24. februārī no plkst. 16:00 līdz 17:00, Ķīpsalā, Latvijas Grāmatu izstādes Jautrajā lasītavā visi tiek aicināti uz Rūbijas dzimšanas dienas svinībām! Kopā iepazīsimies ar jauno grāmatu; šifrēsim Rūbijas atstātos kodus un izgatavosim īpašu apsveikumu Rūbijai!

“Sveika, Rūbij!” sērijas grāmatas nopērkamas izdevniecības mājaslapā www.drosikosi.com, kā arī Jānis Roze, Globuss, Valters un Rapa un citās grāmatnīcās visā Latvijā.

Linda Liukasa ir programmētāja, stāstniece un ilustratore
no Helsinkiem Somijā. Viņas pirmā grāmata sērijā “Sveika, Rūbij!” “Programmēšanas piedzīvojumi” – iznāca 2015. gadā. Otrā grāmata, “Ceļojums datora iekšienē”, tika izdota 2017. gadā. “Sveika, Rūbij!” rotaļīgā mācīšanās filozofija ieguvusi Ķīnas lielāko dizaina balvu DIA Gold, augstāko novērtējumu konkursā „Rakuten Technology & Innovation”, Somijas Kultūras balvu un 2016. gadā Linda Liukasa tika iekļauta starp 20 Ziemeļeiropas inovatīvākajiem biznesa līderiem (Thinkers 20: The Brightest Business Minds of Northern Europe 2016).

Pēc autores domām, programmēšana ir viena no 21. gadsimta pamatprasmēm un vajadzība pārzināt programmēšanas ābeci ir nenovēršama. Linda ir dibinājusi globālo projektu Rails Girls, kura ietvaros jaunām sievietēm visā pasaulē tiek mācīti programmēšanas pamati. Dažu gadu laikā brīvprātīgo vadītās meistardarbnīcās vairāk nekā 250 pilsētās programmēšanas pamatus apguvušas vairāk par 10 tūkstošiem sieviešu. Viņa ir strādājusi Ņujorkas Codecademy – programmēšanas izglītības uzņēmumā, kas lepojas ar miljoniem lietotāju visā pasaulē.

 

Papildu informācijai:
Kristīne Morozova
t.29110510
Izdevniecība „DROŠI un KOŠI”
www.drosikosi.com
www.facebook.com/drosikosi
drosikosi@gmail.com

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi