Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Izmaiņas projektu vērtēšanas kritērijos šim mācību gadam

07/10/2021  |  Aktuāli izglītībā

Katru gadu tiek reģistrēti un īstenoti vairāki simti projektu, kuros piedalās Latvijas skolotāji. Lai motivētu skolotājus un skolēnus radīt labus un jēgpilnus projektus, eTwinning projektiem piešķir Nacionālos vai Eiropas Kvalitātes sertifikātus. Šāda sertifikāta iegūšana apliecina, ka projekts atbilst noteiktiem nacionāla un Eiropas mēroga standartiem. Tas ir lielisks veids ne tikai, lai veicinātu savu izaugsmi un uzlabotu savu projektu kvalitāti, bet sniedz arī atzinību par labi padarītu darbu.

Kvalitātes sertifikātu sistēma

Latvijā pieteikumus Nacionālajam Kvalitātes sertifikātam var iesniegt visa gada garumā. Tos izvērtē eTwinning Latvijas Atbalsta dienesta speciālists pedagoģiskajos jautājumos un mēneša laikā sniedz atbildi un/vai rekomendācijas. Iesniegt drīkst projektus, kuri ir noslēgušies vai ir noslēguma stadijā.

Kāds labums no Nacionālā Kvalitāte sertifikāta?

  • Projektu iespējams pieteikt Nacionālās balvas konkursā
  • Projektu, iespējams, izvirzīs Eiropas Kvalitātes sertifikātam (starptautiskie projekti)
  • Starptautiskie projekti, kuri saņēmuši vismaz 20 punktus, un Eiropas Kvalitātes sertifikātu var pieteikt Eiropas balvu konkursā
  • Ja projekts saņēmis vairāk kā 18 punktus, skolotājs var pretendēt uz profesionālās pilnveides apliecību apmērā līdz 36 stundām (vienu reizi divos gados)

Visiem eTwinning projektiem ir vienota vērtēšanas sistēma un vadlīnijas. Katrs projekts tiek vērtēts pēc pieciem kritērijiem, par katru kritēriju saņemot līdz pieciem punktiem:

  • Pedagoģiskā pieeja;
  • Sasaiste ar mācību saturu;
  • Sadarbība ar partnerskolām;
  • IKT lietojums;
  • Rezultāts.

Kopā par vienu projektu iespējams iegūt 25 punktus.


2021./2022. gada kritēriju rubrika

Projektu vērtēšanas kritēriji regulāri tiek pārskatīti un mainās. Skolotāji, kuri jau ilgāk ir darbojušies eTwinning platformā un radījuši projektus, noteikti atceras vairākas kritēriju versijas. eTwinning Nacionālajā atbalsta dienestā vēlējāmies vērst visu skolotāju un projektu īstenotāju uzmanību, ka šogad ir ieviestas dažas izmaiņas kritērijos, kuras jāņem vērā.

Projekti, kuri reģistrēti pēc 2021. gada 31. augusta tiek vērtēti pēc jaunajiem 2021./2022. gada kritērijiem, kuri ir pieejami sadaļā “Projekta kritēriji”. Svarīgākie aspekti, kuriem pievērst uzmanību, atrodami sadaļās “Sadarbība” un “Tehnoloģijas”. Kā arī turpmāk gada laikā piešķirto kvalitātes sertifikātu skaits būs ierobežots, katrs skolotājs varēs saņemt ne vairāk kā 4 sertifikātus mācību gada laikā.

 Kritērijs “Sadarbība”

Turpmāk vēl lielāka uzmanība tiek pievērsta sadarbībai starp partnerskolu skolēniem. Paši kritēriji vai to formulējums nav mainījies, taču, lai veicinātu skolēnu sadarbību, ir ierobežojumi attiecībā uz Kvalitātes sertifikātu saņemšanu. Ja šajā kategorijā “Sadarbība” projekts saņem tikai 1 punktu (skolēni savā starpā nesazinās) vai 2 punktus (skolēni sazinās, bet viņu saziņa neved uz sadarbību kopīga mērķa sasniegšanai), Kvalitāte sertifikāts netiek piešķirts, neatkarīgi no tā, kāds punktu skaits ir savākts citās kategorijās.

Kritērijs “Tehnoloģijas”

Līdzīgi ierobežojumi turpmāk tiks attiecināti arī uz “Tehnoloģiju” sadaļu. Skolotājam ir svarīgi apzināties, kādi IKT rīki ir atbilstošākie projekta izpildei un skolēnu vecumam, kā arī to, ka virtuālā vidē iespējami zināmi riski. Kvalitātes sertifikātu nebūs iespējams saņemt, ja nebūs izpildīts pirmais un otrais nosacījums, respektīvi – Ievērota drošība tiešsaistē/ internetā un atbilstoši sadarbības principi, strādājot tiešsaistē un skolēni veiksmīgi izmanto IKT projekta aktivitāšu veikšanai.

Nacionālo kvalitātes sertifikātu limits

Vēl viens būtisks jauninājums būs limits, kas ierobežos, cik Kvalitātes sertifikātus skolotās gada laikā var saņemt. Mācību gada laikā skolotājs varēs saņemt četrus kvalitātes sertifikātus. Šis ierobežojums ieviests, lai veicinātu skolotāju spēju reflektēt un izvērtēt savu darbu. Mēs vēlamies, lai skolotāji izvērtēšanai iesniedz savus labākos projektus.

Jāņem vērā, ka skolotājs var iesniegt vairāk kā četrus projektus, taču vērtētājs neizvēlēsies, kurus četrus projektus vērtēt, bet gan vērtēs pirmos iesniegtos secīgā kārtībā.


Kur atrast jaunos kritērijus?

Jaunie kritēriji ir atrodami šī gada skolotāju kalendāros, etwinning.lv lapā un katram skolotājam ir iespēja jaunos kritērijus lejuplādēt savās ierīcēs un ieskatīties sagatavotajā materiālā, plānojot jaunus projektus!

Aktuālā informācija par Projekta kritērijiem eTwinning.lv lapā

2020./2021. gada Projektu vērtēšanas kritēriju rubrika (PDF) – spēkā projektiem, kuri reģistrēti līdz 2021. gada 31. augustam.

2021./2022. gada Projektu vērtēšanas kritēriju rubrika (PDF) – spēkā projektiem, kuri reģistrēti pēc 2021. gada 31. augustam.

 

Attēla autors un avots: mohamed Hassan no Pixabay.com (Creative Commons licence)

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi