Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

“Jogas pētnieki” – eTwinning projekta pieredze Tukumā

27/06/2024  |  Pieredzes stāsti

Esmu audiolgopēds, strādāju Tukuma novada pamatskolā “Spārni” un izvēlējos piedalīties eTwinning starptautiskajās mācībās, lai gūtu neaizmirstamu pieredzi un jaunas zināšanas.

2023.gada decembrī es piedalījos starptautiskās mācībās “Our children – Future innovators” Tallinā, Igaunijā. Par mācībām uzzināju ikmēneša jaunumu eTwinning e-pastā. Pieteikumu aizpildīt nepavisam nebija grūti. Man paveicās un izturēju konkursu. Jau pirms ierašanās mācībās, tika atsūtīta programma, kā arī izveidots Padlets, kur katrs dalībnieks ierakstīja informāciju par sevi. Tas ļāva gūt ieskatu par kolēģiem no visām dalībvalstīm – Čehija, Kipra, Francija, Itālija, Latvija, Polija, Slovēnija, Igaunija.

Mācības bija intensīvas, bet ļoti interesantas – nogurumam nebija laika! Nodarbības bija daudz un dažādas – grupas veidošana un saliedēšana, radošuma attīstīšana, projekta ideju vētra, eTwinning projektu rakstīšana, mākslīgā intelekta izmantošana. Papildus mācībām, apmeklējām Tallinas bērnudārzu “Pääsusilma”. Bija ļoti aizraujoši redzēt, kā strādā mūsu kaimiņvalsts – bija gan kopīgas, gan atšķirīgas lietas. Šī ekskursija radīja jaunas diskusijas ar citu valstu kolēģiem, jo viņiem izglītības iestādes strādā krietni atšķirīgāk nekā Latvija un Igaunija. Atšķiras gan darba laiks, gan ēdināšana, gan mācību norise, gan mācīšanas metodes.

Mācību laikā arī radījām paši savus projektus, kurus vēlāk īstenojām savās izglītības iestādēs. Savu projektu veidoju kopā ar kolēģi no Itālijas. Mūsu projekta “Yoga explorers” jeb “Jogas pētnieki” mērķis bija veicināt bērnu ķermeņa spēju apzinātību, vārdu krājumu un zināšanu paplašināšanu, kā arī ikdienas nodarbību dažādošanu. Kopīgi izvēlējāmies 7 jogas pozas, kuras bērni apguva. Mācoties jaunu jogas pozu, darījām kādu papildu darbiņu, kas saistīts ar pozu, tādējādi nostiprinot zināšanas un veicinot dziļāku izpratni.

Video ieskatam (latviešu valodā): https://youtu.be/pORTraak4lk

Video, kurā atspoguļoti projekta norises piemēri (angļu valodā):

Es ļoti novērtēju iespēju piedalīties šajās starptautiskajās mācībās. Jūtos ieguvusi ļoti daudz – starptautisku mācību pieredzi, jaunas zināšanas, sadarbības partnerus gan Latvijā, gan ārzemēs. Arī pēc mācībām joprojām jutu to ietekmi savā ikdienas dzīvē, jo iestādē darbojāmies izveidotajā projektā “Yoga explorers”. Bērniem šis projekts ļoti patika, un visiem skolotājiem bija prieks tajā piedalīties. Vislielākais gandarījums bija projekta noslēguma zoomā, kur sazvanījāmies ar itāļiem un novadījām attālinātu tikšanos, kuras laikā pārbaudījām viens otra jogas zināšanas. Lieki piebilst, ka bērniem šī tikšanās bija neaizmirstama un fantastiska pieredze.

Novēlu ikkatram tādu brīnišķīgu pieredzi gan piedaloties dažādās mācībās, gan iesaistoties eTwinning projektos ikdienā. Lai top!

Ieva Celma, Tukuma novada pamatskolas “Spārni” audiologopēde

Foto autors un avots: Yan Krukau no Pexels.com

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi