Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Kā izveidot EU Login kontu

08/03/2022  |  Aktuāli izglītībā
Izveido EU Login kontu

Jau iepriekš esam minējuši, ka 2022. gads arī eTwinning kopienā nāks ar lielām pārmaiņām.  Eiropas Komisijas platformas eTwinning un School Education Gateway (SEG) tiks apvienotas vienā – Eiropas Skolu izglītības platformā (Eurpean School Education platform). Viss saturs un pakalpojumi no abām vietnēm būs pieejams vienuviet. Jaunajai platformai mainīsies arī autentifikācijas (pieslēgšanās) veids. Tai varēs piekļūt autentificējoties ar EU Login, kas ir Eiropas Komisijas lietotāju autentifikācijas sistēma. Šajā rakstā atradīsiet informāciju un īso pamācību par to, kā izveidot un lietot EU Login, kas ļaus autorizētiem lietotājiem piekļūt dažādiem Komisijas tīmekļa pakalpojumiem, izmantojot vienu e-pasta adresi un paroli.

 

Kāpēc ir svarīgi izveidot EU Login kontu tagad, pat ja to nevarēs uzreiz lietot priekš eTwinning?

eTwinning jaunās platformas izveide notiek jau vairāk nekā gadu, tās atklāšana būs pavisam drīz. Lai uz atklāšanas brīdi platforma nebūtu tukša, noteikts apjoms datu – projekti, profesionālās pilnveides un citi pasākumi, grupas, Twinspace, utt. – tiks pārnesti uz jauno platformu. Katra lietotāja informācija ir piesaistīta viņa unikālajam identifikatoram – viņa e-pasta adresei. Tātad, lai nepazaudēt informāciju jaunajā platformā, mēs rekomendējam EU Login kontu reģistrēt ar to e-pastu, ar kuru strādā eTwinning šobrīd. Kā arī aicinām EU Login reģistrāciju neatlikt uz vēlāku laiku, jo līdz jaunajai platformai vairs nav ilgi jāgaida!

Seko līdzi norādījumiem konta izveidei zemāk vai apskati mūsu sagatavoto pamācību, kurā process attēlots arī vizuāli.

 

Kā izveidot savu EU Login kontu

Pamācība (PDF)

Pirms sāc reģistrāciju, pārbaudi ar kādu e-pasta adresi esi reģistrējies eTwinning Live! Lai datu migrācija no vecās uz jauno platformu būtu veiksmīga un katrs eTwinneris nepazaudētu svarīgu informāciju par saviem projektiem, pasākumiem un sasniegumiem, šo e-pasta adresi arī izmanto, lai izveidotu EU Login.

Kā pārbaudīt, ar kādu e-pastu reģistrējies eTwinning?

Dodies uz eTwinning Live, autorizējies savā profilā, spied uz “Rediģēt”. Sadaļā “personīgā informācija” zem vārda un uzvārda atradīsi savu e-pasta adresi. Ja šeit redzi e-pastu, kuru vairs neizmanto, droši ievadi aktuālo informāciju un lapas apakšā nospied “Saglabāt izmaiņas”.

Kā izveidot EU Login?

Ja tev vēl nav EU Login, dodies uz Eiropas Komisijas lapu, lai to izveidotu.  Spied “Izveidot kontu”, aizpildi prasīto informāciju – izmanto to pašu e-pastu, kas norādīts eTwinning Live.

Ja e-pasta adresi būsi norādījis pareizi, tad piecu minūšu laikā saņemsi e-pastu, ar kura palīdzību varēsi izveidot paroli. Ja e-pastu neesi saņēmis, pārbaudi mēstuļu vai citas mapītes e-pastā.

Turpmāk, lai pieslēgtos sistēmai, tajā būs jāveic autorizēšanās ar e-pasta adresi vai EK izsniegto unikālo identifikatoru (automātiski piešķiru ciparu un burtu kombināciju), kuru vari atrast sadaļā “Detalizēta informācija par manu kontu”.

Ko es varu mainīt EU Login kontā?

EU Login kontā ir iespējams apskatīt detalizētu informāciju par sevi, veikt izmaiņas kontā (piem., mainīt e-pasta adresi), dzēst kontu, reģistrēt citas autorizācijas metodes, piemēram eID karti, eParakstu, viedierīces, drošības atslēgas, u.c.

 

Lietotājiem, kuriem jau ir EU Login konts

Ja tev jau ir EU Login konts, jaunu izveidot nav nepieciešams. Taču vēlams pārbaudīt vai e-pasta adrese, ar kuru izveidojāt EU Login ir tā pati, ar kuru esi reģistrējies eTwinning /SEG.

Manas e-pasta adreses nesakrīt, ko darīt?

Lai samainītu e-pastu eTwinning platformā, seko šiem soļiem:

Kā autorizēties ar EU Login?

Tā kā Eiropas Skolu izglītības platforma vēl nav aktīva, EU Login nevarēs izmantot, lai tai piekļūtu. Tā vietā ir iespējams izmēģināt autorizācijas sistēmu kādā no šīm vietnēm:

Ņem vērā, ka atsevišķās lapās var būt prasība izveidot profilu!

 

Papildus informācija

Tā kā EU Login ir cita autorizēšanās sistēma, tās jaunajiem lietotājiem var rasties daudz jautājumu. Plašāku informāciju par sistēmu atradīsi Biežāk uzdotajos jautājumos (sadaļā “Es nestrādāju ES iestādē”) vai šajā detalizētajā instrukcijā EK tīmekļa vietnē (instrukcija pieejama tikai angļu valodā).

Gadījumos, ja būs nozaudēta parole, aizmirsīsies unikālais identifikators vai e-pasts, Nacionālais atbalsta dienests vairs nevarēs palīdzēt, lai piekļūtu kontam. Tādos gadījumos tev pašam būs jāsazinās ar ES pieslēgšanās ārējo atbalsta dienestu pa e-pastu: EU-LOGIN-EXTERNAL-SUPPORT@ec.europa.eu. Lai iegūtu vairāk informācijas, skaties šeit.

Ja rodas grūtības piekļūt savam eTwinning profilam vecajā platformā, sazinies ar Nacionālo atbalsta dienestu, rakstot uz info@etwinning.lv.

 

Attēla autors un avots: Gerd Altmann no Pixabay.com (Creative commons licence)

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi