Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Labākie eTwinning skolu sadarbības projekti – Daugavpilī, Dobelē un Babītē

14/10/2016  |  Notikumi
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros šī gada 8. oktobrī Rīgā, Spīķeru koncertzālē, rīkoja Nacionālo eTwinning konferenci, kurā apbalvoja konkursa “Nacionālā eTwinning balva 2016” uzvarētājus. Nacionālo eTwinning balvu 2016 nacionālo projektu kategorijā ieguva Dobeles 1.vidusskolas projekts “Matemātiskās multfilmas”, kas īstenots sadarbībā ar Babītes vidusskolu.

Nacionālā eTwinning balva 2016 aizceļo uz Daugavpili

Nacionālo eTwinning balvu 2016 starptautisko projektu kategorijā ieguva Daugavpils Saskaņas pamatskolas projekts “Green Missions”. Skatītāju balvu saņēma Lībagu sākumskolas projekts „No manis pie tevis: От меня к тебе”.
Jau vairākus gadus Daugavpils Saskaņas pamatskola ir Eko skola. Pildot „zaļās misijas”, projektā “Green Missions” skolēni vecumā no 9 līdz 11 gadiem kopā ar vienaudžiem no Grieķijas, Polijas un Lielbritānijas mācījās šķirot atkritumus un pārstrādāt tos, meklēja informāciju par enerģijas veidiem, diskutēja par veselīgo dzīvesveidu, svinēja Zemes dienu, tādējādi kļūstot saprotošāki apkārtējās vides jautājumos. Projekts aktīvi iestājas par globālo domāšanu attiecībā uz dabu un apkārtējās vides aizsardzību ikdienas skolas dzīvē. Projekts ir izcils piemērs komunikācijai un sadarbībai starp partneriem. Vērtīgi, ka skolēni sadarbojas starptautiskās grupās, kur katrai grupai ir savs skolotājs mentors. 

Matemātiskās multfilmas

Projekta “Matemātiskās multfilmas” mērķis ir nesaprotamos un grūti izrēķināmos teksta uzdevumus padarīt saprotamus, tos vizualizējot, veidojot animācijas. Tajā sadarbojās divas Latvijas skolas – Dobeles 1.vidusskola (skolotāja Inese Zvaigznone) un Babītes vidusskola (skolotāja Daiga Sīpola). Darba gaitā 8 -10 gadu veci skolēni veidoja iepazīšanās prezentāciju, zīmēja logo, domāja savus teksta uzdevumus, piedalījās video konferencē un teksta uzdevumu tirgū, animēja, tulkoja un ieskaņoja teksta uzdevumus, piedalījās aptaujās, balsojot par animācijas filmām, kas tika ieskaņotas 4 valodās. Izveidotās multfilmas pieejamas projekta tīmekļa vietnē.
“Esi radošs un videi draudzīgs!” šāds bija projekta „No manis pie tevis! От меня к тебе” sauklis. Sadarbojās 5 -11 gadu vecie bērni no Lībagu sākumskolas (projekta iesniedzēja Irina Statņuka), Pastendes PII „Ķipars”, Jūrmalas PII „Zvaniņš, kā arī PII “Sitsi” no Igaunijas. Skolēni kopīgi ar saviem sadarbības partneriem sacerēja pasaku, kuru ilustrēja un iestudēja lupatu leļļu lugā. Pasaka vēstī dažādām dzīves situācijām – pļavā, mežā, pie jūras un pilsētā. Projekta noslēgumā tika izveidota digitāla pasaku grāmata “Jautrie Didi piedzīvojumi”, kas ir kā metodiskais materiāls par drošību, ko var izmantot visās vecuma grupās no pirmsskolas līdz sākumskolai visos vecumposmos. Projekts ir izcils piemērs, kā padarīt tik populāro rotaļlietu ceļošanu vēl vērtīgāku – dodot rotaļlietai konkrētu uzdevumu katrā valstī, kas palīdz kopīgi izveidot plānoto galaproduktu!

Šogad konkursa “Nacionālā eTwinning balva 2016” finālā iekļuva 1 nacionāla mēroga un 5 starptautiskie skolu sadarbības projekti, kas pārstāv dažādus mācību priekšmetus un skolēnu vecuma grupas.

Konkursā vērtē ne tikai to, kā projekts attīsta dažādas kompetences un kā integrēts mācību saturā, bet arī cik daudz skolēni iesaistīti projekta plānošanā, kā notikusi komunikācija un sadarbība ar citiem projekta partneriem, kā projektā jēgpilni izmantotas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, cik veiksmīgi sasniegts plānotais rezultāts.

Finālisti dosies uz Eiropas  konferenci Grieķijā

No katra finālā pieteiktā projekta vienam projektā iesaistītajam skolotājam (starptautisko projektu kategorija) un 2 projekta partneriem (nacionālo projektu kategorija) tiek piešķirts eTwinning apbalvojums – apmaksāta dalība eTwinning ikgadējā Eiropas konferencē no 26.līdz 29.oktobrim Grieķijā, kur piedalīsies vairāk nekā 500 eTwinning skolotāju no visas Eiropas. Tāpat oktobrī un novembrī katru fināla projekta skolu apciemos “Labratorium”, lai skolēniem novadītu aizraujošas dabaszinību nodarbības un eksperimentus.
„Nacionālā eTwinning balva” ir Latvijas skolu sadarbības projektu konkurss, kurā katru gadu aicinām piedalīties eTwinning projektu īstenotājus. Konkursa mērķis ir identificēt labās prakses piemērus eTwinning projektu īstenošanā Latvijā un apbalvot veiksmīgākos projektu veicējus.

 

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi