Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Labākie eTwinning skolu sadarbības projekti – Priekuļos, Ainažos un Riebiņos

15/10/2019  |  Notikumi

Šī gada 12. oktobrī Rīgā, Nacionālās eTwinning konferences ietvaros Jaunatnes starptautisku programmu aģentūra apbalvoja konkursa “Nacionālā eTwinning balva 2019” uzvarētājus.

Nacionālo eTwinning balvu 2019 starptautisko projektu kategorijā ieguva Priekuļu pirmsskolas izglītības iestādes “Mežmaliņa” projekts “Stories about Minibeasts” (projekta iesniedzēja Kristīna Bernāne). Nacionālo eTwinning balvu 2019 nacionālo projektu kategorijā ieguva Riebiņu vidusskolas projekts “Rokasgrāmata skolotājiem, skolēniem un sliņķiem par siltumu” (projekta iesniedzēja Laila Vibornā), kas īstenots kopā Kr.Valdemāra Ainažu pamatskolu (projekta vadītāja Ineta Lielkalne). Skatītāju balvu ieguva Rīgas Teikas vidusskolas projekts “Perfekt zusammen lernen” (projekta iesniedzēja Helēna Briede).

Pirmsskolā pēta kukaiņus un veido stopkadru video

Priekuļu pirmsskolas izglītības iestādes “Mežmaliņa” bērni projektā “Stories about Minibeasts” kopā ar bērniem no Horvātijas un Beļģijas pētīja kukaiņus un citas sīkbūtnes. Bērni veica novērojumus dabā, vāca nepieciešamo informāciju, lai paši no dažādiem materiāliem veidotu kukaiņus un stāstītu stāstus par to dzīvi dabā. Visu trīs sadarbības valstu bērni kopīgi veidoja un izspēlēja stāstu, kurā pašu izvēlētais kukainis sastopas ar problēmu, ko atrisināt palīdzēja citu skolēnu komandu atsūtītie kukaiņi. Izstrādāto stāstu ekranizēja filmā stopkadru tehnikā. Bērni izveidotos stāstus analizēja un ar Beebot palīdzību tos kodēja, tādējādi apgūstot arī programmēšanas pamatus. Iestāde starptautiskus projektus īsteno vairākus gadus, aptverot dažādas tēma. Iestādes vadītāja un projekta vadītāja Kristīna Bernāne norāda: “ļoti svarīgi, ka projektā bērni iemācās sadarboties – gan klātienē savā grupā, gan arī tiešsaistē ar citu bērnudārzu bērniem.”

Parāda, ka fiziku var mācīties interesanti

Riebiņu vidusskolas projektā “Rokasgrāmata skolotājiem, skolēniem un sliņķiem par siltumu” kas īstenots kopā Kr.Valdemāra Ainažu pamatskolu, skolēni mēģina pārliecināt, ka sarežģīto fiziku var mācīties interesanti – vērojot procesus un pēc tam veidojot video pamācības. Viņi paši veica dažādus siltuma eksperimentus un izstrādāja siltuma rokasgrāmatu, kas var noderēt gan skolēniem, gan skolotājiem. Projektā skolēni attīstīja pētnieciskās prasmes, kritisko domāšanu, kā arī mācījās sadarboties.

Apgūst vācu valodu tikai otro gadu, bet jau gūst panākumus

Projektā “Perfekt zusammen lernen” Rīgas Teikas vidusskolas 7.klašu skolēni kopā ar skolēniem no Polijas un Francijas apguva vācu valodas darbības vārdu formas. Skolēni, kuru vācu valodu kā otro svešvalodu apgūst tikai otro gadu, strādāja gan individuāli, gan pāros, gan grupās, mainot dažādas mācību metodes iepazīstinot ar sevi, paši izstrādājot savas mācību darba lapas, krustvārdu mīklas, tiešsaistes mācību spēles, kuras pildīja partnerskolu skolēni.

Vērtē gan skolēni iesaisti, gan rezultātus

Šogad konkursa “Nacionālā eTwinning balva 2019” finālā iekļuva 1 nacionāla mēroga un 5 starptautiskie skolu sadarbības projekti, kas pārstāv dažādus mācību priekšmetus un skolēnu vecuma grupas. Finālistu saraksts.

Konkursā vērtē ne tikai to, kā projekts integrēts mācību saturā, bet arī cik daudz skolēni iesaistīti projekta plānošanā, kā notikusi komunikācija un sadarbība ar citiem projekta partneriem, kā projektā jēgpilni izmantotas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, cik veiksmīgi sasniegts plānotais rezultāts.

Skolotāji dosies uz Eiropas konferenci Kannās, skolās notiks tehniski radošās darbnīcas

No katra finālā pieteiktā projekta vienam projektā iesaistītajam skolotājam (starptautisko projektu kategorija) un 2 projekta partneriem (nacionālo projektu kategorija) tiek piešķirts eTwinning apbalvojums – apmaksāta dalība eTwinning ikgadējā Eiropas konferencē no 24.līdz 26.oktobrim Kannās, Francijā , kur piedalīsies vairāk nekā 500 eTwinning skolotāju no visas Eiropas. Tāpat oktobrī un novembrī katru fināla projekta skolu apciemos “Aspired”, lai skolēniem novadītu aizraujošas tehniski radošās darbnīcas.

„Nacionālā eTwinning balva” ir Latvijas skolu sadarbības projektu konkurss, kurā katru gadu aicinām piedalīties eTwinning projektu īstenotājus. Konkursa mērķis ir identificēt labās prakses piemērus eTwinning projektu īstenošanā Latvijā un apbalvot veiksmīgākos projektu veicējus.

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi