Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Mācības par laboratorijas darbu izstrādāšanu klātienes un attālinātām mācību stundām

06/07/2021  |  Pieteikšanās mācībām

Aicinām 8. līdz 12.klases dabaszinātņu un matemātikas mācību jomas priekšmetu skolotājus līdz 25. jūlijam pieteikties mācībām “Laboratorijas darbi bez laboratorijas”, lai pilnveidotu prasmes plānot, izstrādāt nepieciešamos materiālus un vadīt laboratorijas darbus skolēniem, tajā skaitā attālināti un bez specializēta aprīkojuma. Mācību ietvaros skolotāji apgūs praktiskas un aktīvas mācību metodes sadarbības prasmju attīstīšanai skolēniem caur laboratorijas darbiem. Tāpat skolotāji apgūs dažādus noderīgus tehnoloģiju rīkus laboratorijas darbiem.

Mācības no 2021. gada 18. līdz 20. augustam notiks Valmierā. Pieteikšanās termiņš – šī gada 25.jūlijs (plkst 24:00), aizpildot pieteikuma anketu tiešsaistē. Mācības ir bezmaksas.

 

Mācību mērķi:

 1. Apgūt rīkus, pieejas un metodoloģiju attālinātu un virtuālu laboratorijas darbu plānošanai un organizēšanai dabaszinātņu un matemātikas mācību jomu priekšmetos.
 2. Pilnveidot prasmes plānot, izstrādāt un vadīt laboratorijas darbus.
 3. Apgūt informācijas un komunikāciju tehnoloģijas rīkus laboratorijas darbu īstenošanai.
 4. Atrast partnerus eTwinning projektam
 5. Izstrādāt eTwinning projektu plānu, ko mācību procesā pēc tam īstenot kopā ar saviem skolēniem

 

Ko iemācīsies?

Aktīva līdzdalība plānotajās aktivitātēs dos iespēju mācību laboratorijas darbus stundās padarīt interesantākus un veicināt tādu prasmju attīstību skolēniem, kas ir nepieciešamas mūsdienu sabiedrībā. Mācību nodarbību laikā skolotājiem būs iespēja pašiem pildīt virtuālus laboratorijas darbus un analizēt to priekšrocības un trūkumus. Tiks pārrunāti jautājumi, kas ir saistīti ar laboratorijas darbu metodoloģiju, plānošanu, īstenošanu un vadīšanu, izmantojot modernās tehnoloģijas. Iegūtās zināšanas varēs pielietot jau mācībās, izstrādājot un prezentējot savu laboratorijas darbu piemērus un tiem nepieciešamos materiālus citiem mācību dalībniekiem, pēc tam saņemot atgriezenisko saiti. Nodarbībās paredzēts arī soli pa solim sagatavot eTwinning projekta pieteikumu.

Mācību programma (PDF)

 

Vispārīgi par mācībām

Tēma: “Laboratorijas darbi bez laboratorijas”
Laiks: 2021. gada 18. – 20. augusts
Vieta: Viesnīca “Hotel Wolmar”, Tērbatas iela 16A, Valmiera
Darba valoda: latviešu
Dalībnieku skaits: 20
Nodarbības vada: eTwinning vēstnieks, Siguldas pilsētas vidusskolas metodiķis Edgars Bajaruns, Siguldas pilsētas vidusskolas skolotājs Andris Jenerts

Prasības pretendentiem

 • 8. līdz 12.klases dabaszinātņu un matemātikas mācību jomas priekšmetu skolotājs
 • reģistrējies www.etwinning.net
 • ir interese īstenot eTwinning projektus
 • līdzi jāņem dators (ar iespēju pieslēgt internetu), kuram ir atjaunināta pārlūkrogramma (vēlams Chrome), kā arī ir izveidots gmail konts, datorpele
 • veselības kontrolei ieteicams viedtālruņos uzstādīt un pasākuma laikā aktivizēt mobilo lietotni “Apturi Covid”
 • personu apliecinošs dokuments un derīgs Covid-19 sertifikāts

Noteikumi un izmaksas

eTwinning sedz dalības maksu, viesnīcas un ēdināšanas izdevumus. Jautājumus par mācībām var uzdot rakstot uz info@etwinning.lv (tematā norādot „eTwinning mācības DZM skolotājiem”) vai zvanot uz 67358067. Rezultāti tiks paziņoti nedēļas laikā pēc pieteikšanās termiņa beigām, katram dalībniekam personīgi nosūtot ziņu e-pastā. Dalībnieki pēc veiksmīgas dalības mācībās saņems rakstisku apliecību par pedagogu profesionālās kompetences pilnveidi (24h). Pasākuma laikā var tikt fotografēts vai filmēts.

Drošība pasākuma laikā

Pasākums tiks organizēts, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus. Rūpējoties par savu, mācību dalībnieku, JSPA darbinieku un citu viesnīcas viesu/ darbinieku drošību, pasākuma laikā aicinām ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskos piesardzības pasākumus: regulāri mazgāt un dezinficēt rokas, ievērot distanci, kad tas nepieciešams, un sabiedriskajā transportā lietot sejas aizsargmaskas. Uz pasākumu ierasties ar derīgu personu apliecinošu dokumentu un Covid-19 sertifikātu, kurš apliecina, ka dalībnieks ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā. Sertifikātu iespējams lejuplādēt vietnē www.Covid19sertifikats.lv.  Veselības kontroles nodrošināšanai ieteicams viedtālruņos uzstādīt un pasākuma laikā aktivizēt mobilo lietotni “Apturi Covid”, kā arī sliktas pašsajūtas gadījumā palikt mājās (par to informējot mācību organizatorus).

Fotogrāfijas autors un avots: Chokniti Khongchum no Pexels.com (Creative Commons licence).

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi