Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Latvijas vēstnieki piedalās mācībās Apvienotajā Karalistē

06/11/2017  |  Pieredzes stāsti

Novembra sākumā divas eTwinning vēstnieces no Latvijas – Līga Kraukle un Ineta Lielkalne, kā arī projektu koordinators Kristaps Auzāns devās uz Bristoli, lai kopā ar 150 vēstniekiem no visas Eiropas piedalītos apjomīgās, vairāku dienu mācībās.

Nodarbības vēstniekiem

Mācību laikā vēstnieces piedalījās četrās intensīvās nodarbībās, kur apguva un atsvaidzināja dažādas vēstnieku darbos noderīgas prasmes. Darbnīcās bija iespējams apgūt tādas tēmas kā “Uzmanības noturēšana klātienes nodarbībās”, “Efektīva tiešsaistes pasākuma izveidošana”, “Publiskā runa” un daudzas citas. Tēmas bija ļoti specifiskas un piemērotas eTwinning vēstnieku ikdienas vajadzībām.

Vienu no darbnīcām vadīja arī projektu koordinators Kristaps Auzāns. Nodarbībā tās dalībnieki analizēja dažādas projekta dzīves cikla fāzes un, izmantojot SMART modeli, radīja veidus, kā izvērtēt projekta gaitu dažādos atslēgas posmos. Nodarbība bija ļoti pieprasīta, tāpēc tā tika vadīta divas reizes.

eTwinning vēstnieki iejūtas TED runātāju ādā

Jauninājums konferencē bija eTwinning vēstnieku TED runas, kuru laikā dažādu valstu vēstnieki dalījās savā eTwinning pieredzē. Četru, labi organizētu runu laikā varēja sekot līdzi radikāli atšķirīgiem stāstiem – sākot no virtuālās realitātes iespēju izmantošanu muzeju ekspozīciju filmēšanai Īrijā un beidzot ar iedvesmojošu stāstu par Horvātijas skolu, kur pedagogi ar malku kurina krāsni, skolas teritoriju dala ar mājlopiem, taču spītējot šķēršļiem joprojām piedalās eTwinning projektos.

Iemācās, kā iesaistīt aktivitātēs

eTwinning ilggadējā vēstniece Līga Kraukle kā lielāko ieguvumu no dalības seminārā atzīmēja iespēju apgūt dažādus paņēmienus, kā organizēt aktivitātes tā, lai ikviens būtu iesaistīts, darbotos ar aizrautību un viņa darbs būtu nozīmīgs komandai. Lai skolēni apgūtu jaunas prasmes, nozīmīga ir uz problēmām vērsta mācīšanās, Problēmas, kas svarīgas skolēniem, tiek risinātas projektu veidā, iesaistot arī partnerus no citām valstīm. Bart Verswijvel no centrālā atbalsta dienesta parādīja kā radoši izmantot TwinSpace vidi, kopā veidojot interesantus uzdevumus, viktorīnas u.c.

Uz skolu Latvijā līdzi paņems tiešsaistes rīku zināšanu “koferīti”

Savukārt šī gada jaunā vēstniece Ineta Lielkalne pēc mācībām plāno savā darbā izmantot jaunapgūtos tiešsaistes rīkus. Ja pieredzējušajiem vēstniekiem dažādu rīku “koferītis” ir gana liels, tad jaunajiem vēstniekiem bija iespēja izmēģināt jaunus tiešsaistes rīkus, darbojoties internacionālās grupās. Ļoti noderīgas bija grupu sadarbības nodarbības. Vairākas no darbnīcām bija ar aktīvu skolotāju līdzdarbību, dodot ieskatu ļoti daudzos rīkos. Vēstniekiem liela uzmanība tika vērsta uz atbildību par savu skolēnu darbu pareizu publiskošanu, autortiesību ievērošanu.

 

 

 

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi