No šī gada 9. Līdz 11.maijam Viļņā, Lietuvā, uz gadskārtējo semināru pulcējās Baltijas valstu un Somijas eTwinning vēstnieki. Šoreiz galvenā uzmanība tika veltīta tam, kā veidot efektīvu komunikāciju ar skolotājiem, izmantojot internetā pieejamos rīkus. Pēc Lietuvas Izglītības apmaiņas atbalsta fonda direktora vietnieces Zanas Orlovas uzrunas par eTwinning vēstnieka tīkla izveides principiem un darbību ziņoja eTwinning nacionālo dienestu pārstāvji.
Visi ar lielu iedvesmu piedalījās eTwinning dienas (9.maijs) akcijā. Lai atzīmētu eTwinning un kultūras mantojumu, semināra dalībnieki radīja savas versijas četru valstu mākslinieku darbiem: Kristjans Rauds (Igaunija), Mikolojus Čurļonis (Lietuva), Janis Rozentāls (Latvija), Alberts Edelfelds (Somija).
Lietuvas eTwinning vēstnieces Staseles Riskienes vadībā vēstnieki apguva šādus tiešsaistes aptaujas rīkus: Mentimeter, Slido, Poll Everywhere. Pēdējais izpelnījās lielāku uzmanību, jo tam ir plašas iespējas gan veidot aptaujas formas, gan ievietot aptauju prezentācijā.
Latvijas eTwinning NAD pārstāvis Kristaps Auzāns vadīja nodarbību par vērtēšanu dažādos projekta posmos. Vēstnieki atzinīgi novērtēja to, ka nodarbības gaitā bija nepārtraukti aktīvi jāiesaistās darba procesā, kā arī uzdevumu konkrētumu.
Vēstnieki prezentēja izstrādātos metodiskos materiālus: Lietuva – skolotāja darba burtnīcu “Projekts no A līdz Z” (Jolita Morkunaite), Latvija – projektu metožu kartītes un projektu piemēru kartītes (Irina Solončuka), Igaunijas pārstāve Ingrīda Mādvere (Ingrid Maadvere) dalījās pieredzē, kā ar etwinning projektu iepazīstināt iesācēju semināros, savukārt Somijas eTwinning vēstniece Tīna Sarisalmi (Tiina Sarisalmi) stāstīja, kā projektos veidot veiksmīgu skolēnu sadarbību.
Vēstnieki dalījās pieredzē, kā veidot pasākumus dažādām mērķauditorijām. Lietuvā tās ir pieredzes apmaiņas vizītes skolu vadītājiem no neaktīvajām un jaunajām eTwinning skolām,
(Vaida Siauciune), Nacionālās nometnes skolēniem (Loreta Tarvydiene). Latvijā ikmēneša vebināri, pieaicinot dažādus nozaru ekspertus, kas saistīti at IT un izglītības jomu (Iveta Milta). Igaunijā četru nedēļu tiešsaistes kursi eTwinning Grupās. Somijā – iedvesmojoši brīvdabas pasākumi, projekta ideju ģenerēšana, neizmantojot viedierīces (Anne Levón).
Noslēguma sesijā vēstnieki noklausījās apkopojumu par pasaulē populāriem sociālajiem tīkliem, kā arī izveidoja projekta idejas, kā sociālos tīklus izmantot projekta popularizēšanai un rezultātu izplatīšanai.
Pieredzes apmaiņa bija vērtīga, gan veidojot eTwinning vēstnieku tīklu, gan organizējot eTwinning popularizēšanas pasākumus, gan skolotāju ikdienas darbam.
Nākamais Baltijas valstu un Somijas eTwinning vēstnieku seminārs nākamgad plānots Somijā. Semināra dalībnieki cer, ka izdosies apmeklēt kādu no Somijas inovatīvajām skolām un izprast Somijas izglītības sistēmas veiksmes stāstu.