Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Mācības par laboratorijas darbu izstrādāšanu klātienes un attālinātām mācību stundām

16/06/2020  |  Pieteikšanās mācībām

Aicinām 8. līdz 12.klases dabaszinātņu un matemātikas mācību jomas priekšmetu skolotājus līdz 5.jūlijam pieteikties mācībām “Laboratorijas darbi bez laboratorijas”, lai pilnveidotu prasmes plānot, izstrādāt nepieciešamos materiālus un vadīt laboratorijas darbus skolēniem, tajā skaitā attālināti un bez specializēta aprīkojuma. Mācību ietvaros skolotāji apgūs praktiskas un aktīvas mācību metodes sadarbības prasmju attīstīšanai skolēniem caur laboratorijas darbiem. Tāpat skolotāji apgūs dažādus noderīgus tehnoloģiju rīkus laboratorijas darbiem.

Mācības no 2020. gada 13.līdz 15.augustam notiks Jūrmalā. Pieteikšanās termiņš – šī gada 5.jūlijs (plkst 24:00), aizpildot pieteikuma anketu tiešsaistē. Mācības ir bezmaksas.

Mācību programma (PDF)

Mācību mērķi:

  1. Kopīgi plānot un izstrādāt laboratorijas darbus jaunā mācību standarta kontekstā un satura apguvei skolēniem.
  2. Pilnveidot prasmes plānot, izstrādāt un vadīt laboratorijas darbus.
  3. Apgūt informācijas un komunikāciju tehnoloģijas rīkus laboratorijas darbu īstenošanai.
  4. Atrast partnerus eTwinning projektam
  5. Izstrādāt eTwinning projektu plānu, ko mācību procesā pēc tam īstenot kopā ar saviem skolēniem

Ko iemācīsies?

Aktīva līdzdalība plānotajās aktivitātēs dos iespēju mācību laboratorijas darbus stundās padarīt interesantākus un veicināt tādu prasmju attīstību skolēniem, kas ir nepieciešamas mūsdienu sabiedrībā. Mācību nodarbību laikā skolotājiem būs iespēja iepazīties ar citu skolotāju pieredzi, kā arī pārrunāt jautājumus, kas ir saistīti ar laboratorijas darbu plānošanu, īstenošanu un vadīšanu, izmantojot modernās tehnoloģijas. Nodarbībās paredzēts soli pa solim sadarbībā ar citiem skolotājiem plānot eTwinning sadarbības projektus.

Vispārīgi par mācībām

Tēma: “Laboratorijas darbi bez laboratorijas”
Laiks: 2020.gada 13.– 15.augusts
Vieta: Viesnīca “SemaraH hotel Lielupe”, Bulduru prospekts 64/68, Jūrmala
Darba valoda: latviešu
Dalībnieku skaits: 20
Nodarbības vada: eTwinning vēstnieks, Siguldas novada Jaunrades centra skolotājs Edgars Bajaruns, Siguldas pilsētas vidusskolas skolotājs Andris Jenerts

Prasības pretendentiem

  • 8. līdz 12.klases dabaszinātņu un matemātikas mācību jomas priekšmetu skolotājs
  • reģistrējies www.etwinning.net
  • ir interese īstenot eTwinning projektus
  • līdzi jāņem dators (ar iespēju pieslēgt internetu), pele
  • veselības kontrolei ieteicams viedtālruņos uzstādīt un pasākuma laikā aktivizēt mobilo lietotni “Apturi Covid”

Noteikumi un izmaksas

eTwinning sedz dalības maksu, viesnīcas un ēdināšanas izdevumus. Jautājumus par mācībām var uzdot rakstot uz info@etwinning.lv (tematā norādot „eTwinning mācības DZM skolotājiem”) vai zvanot uz 67358067. Rezultāti tiks paziņoti nedēļas laikā pēc pieteikšanās termiņa beigām, katram dalībniekam personīgi nosūtot ziņu e-pastā. Dalībnieki pēc veiksmīgas dalības mācībās saņems rakstisku apliecību par pedagogu profesionālās kompetences pilnveidi (24h). Pasākuma laikā var tikt fotografēts vai filmēts.

Drošība pasākuma laikā

Pasākums tiks organizēts, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus un fizisko distancēšanos. Rūpējoties par savu, mācību dalībnieku, JSPA darbinieku un citu viesnīcas viesu/ darbinieku drošību, pasākuma laikā aicinām ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskos piesardzības pasākumus: dezinficēt rokas, ievērot divu metru distanci un sabiedriskajā transportā lietot sejas aizsargmaskas. Veselības kontroles nodrošināšanai ieteicams viedtālruņos uzstādīt un pasākuma laikā aktivizēt mobilo lietotni “Apturi Covid”, kā arī sliktas pašsajūtas gadījumā palikt mājās (par to informējot mācību organizatorus).

Foto: Pixabay.com by jarmoluk (Creative Commons)

 

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi