Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

eTwinning projektā caur pasakām mācās dabazinības un matemātiku

05/10/2023  |  Pieredzes stāsti
Tuvplānā redzams kā bērni šķirsta grāmatas lapas

Pasakas ir daudzpusīgas, aizraujošas, pamācošas un iederas pirmsskolas ikdienas dzīvē. Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādes bērniem bija iespēja iegrimt pasaku pasaules burvībā un attīstīt radošumu, izmantojot zinātni, tehnoloģijas, inženierzinātnes, mākslu un matemātiku īstenojot eTwinning projektu “STEAM with faity tales”. Projekta pieredzē dalās eTwinning vēstniece un viena no projekta īstenotājām Dita Holla.

Īsumā par šo eTwinning projektu

Projektā piedalījās bērni vecumā no 4-7 gadiem no Latvijas, Lietuvas, Grieķijas, Polijas, Turcijas, Serbijas, Itālijas, Horvātijas un Bulgārijas. No Latvijas projekta īstenošanās piedalījās Alūksnes pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis”. Projekts ilga piecus mēnešus 2022./2023. mācību gada laikā. Projekta darbība tika organizēta mazākās apakšgrupās.

Projekta mērķis un aktivitātes

eTwinning starptautiskā projekta “STEAM with fairytales” jeb “STEAM ar pasakām”  ideja un mērķis ir attīstīt bērnos radošumu izmantojot pasakas, mācoties analizēt to saturu, papildinot arī savu vārdu krājumu. Bērniem tiek veidotas iemaņas sadarboties vienam ar otru, plānot aktivitātes, izteikt savas domas un radošās idejas izpaust praktiskā darbībā izmantojot grupā esošos materiālus.

projekta logo

Izmantojot pasaku tematiku, var ļoti labi veidot un attīstīt bērnu matemātiskās prasmes – salīdzināt dažādus lielumus, skaitīt, sakārtot secībā u.tml. Ikdienas aktivitātēs iesaistot robotus (Photon, Bee-bot), veidojot tiem tematiskos paklājus, programmējot to darbības, virzienus, kā arī izmantojot pedagogu veidotas izglītojošas spēles un uzdevumus, bērniem tiek attīstīta matemātiskā domāšana.

Lielu prieku bērniem sagādāja iespēja iejusties pasaku grāmatas autora lomā, kur bērni varēja sacerēt tekstu, izvēlēties atbilstošus attēlus, kuri papildināja kopīgo stāstu, lai kopā ar iesaistītajiem projekta partneriem tiktu radīta jauna un nebijusi pasaka.

Joprojām bērni atceras un, ar lielu sajūsmu stāsta citiem par pieredzi, kuru guva pasakas “Trīs sivēntiņi” teātra uzveduma laikā, gatavojot personāžus, sadalot lomas un veidojot noformējumu, lai varētu demonstrēt savu veikumu attālinātās tikšanās reizē Zoom platformā.

Kā jau visās pasakās, arī mūsu projekta noslēgums bija ar laimīgām beigām. Piedalījāmies kopīgā Kahoot viktorīnā, kurā bērniem bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas par lasītajām pasakām – “Trīs sivēntiņi”, “Sarkangalvīte un vilks”, “Ansītis un Grietiņa” u.c. Viktorīnas laikā bija bērnu un skolotāju smiekli, neliels uztraukums, pārsteiguma momenti, neviltots prieks par uzvaru un skumjas, ka projekts ir noslēdzies!

Bērnu atsauksmes par projektu

Bērniem bija iespēja izvērtēt projektu kopā ar pedagogiem un viņi nonāca pie secinājuma, ka labprāt piedalītos vēl līdzīgās aktivitātēs. Bērniem patika būt radītājiem, aktieriem, pētniekiem un stāstu veidotājiem, atzina, ka ļoti patīk redzēt bērnus otrpus ekrānam.

Projekta rezultāts – Pasaku grāmata

 

Attēl autors un avots: Cottonbro no Pexels.com

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi