Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Pieejami materiāli, lai mācītu atpazīt un cīnītos pret dezinformāciju

30/06/2021  |  Aktuāli izglītībā

Šodien atzīmē vispasaules Sociālo mediju dienu (#SocialMediaDay). 2021. gadā eTwinning īpašu uzmanību pievērš tēmām par medijpratību un dezinformāciju. Tādēļ skolotājiem ir pieejami dažādi materiāli un atbalsts, lai klasēs mācītu kā atpazīt viltus ziņas un attiecīgi reaģētu.

Pamani un cīnies ar definformāciju kopā ar mums! Pēdējā pusotra gada laikā esam redzējuši, cik strauji izplatās nepatiesas ziņas tiešsaistē. Eiropas Savienības pārstāvji ir sagatavojuši vadlīnijas skolotājiem un brīvi pieejamu prezentāciju, kuru iespējams lejuplādēt un rediģēt.  Vadlīnijās un prezentācijā atradīsiet reālus piemērus un skaidrojumus, kā atšķirt faktus no fikcijas.

Materiāli pieejami arī latviešu valodā:

Vadlīnijas skolotājiem

Prezentācija

Prezentāciju rediģējamā versijā, atradīsiet ES mājas lapā. 

 

Materiāli pieejami arī citās oficiālajās ES valodās.

 

Inforācija avots: Eiropas Savienības mājas lapas.

 

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi