Nereti varam dzirdēt apgalvojumu, ka informācija ir līdzvērtīga zeltam. Tā ir mūsdienu pasaules jaunā valūta, ar kuru iespējams daudz ko ietekmēt, virzīt un panākt. Pēdējie divarpus gadi pierādīja, ka informācijas plūsma mums apkārt ir milzīga, taču ne visa ir kvalitatīva un uzticama. Daži sabiedrības pārstāvji prot izmantot informāciju savā labā, citiem sagādā grūtības atpazīt uzticamus avotus. Ne velti eTwinning tīkls 2021. gadu pavadīja pastiprināti izglītojot pedagogus, palīdzot sagatavot materiālus skolēniem un dažādos veidos informējot par medijpratības nozīmību un dezinformācijas kaitējumu ne tikai atsevišķiem cilvēkiem, bet visai sabiedrībai kopumā.
Neskaitāmu skolotāju pūles eTwinning tīklā dažādās valstīs, sadarbības organizāciju un Eiropas Komisijas darbs ir rezultējies grāmatā “Medijpratības mācīšana un dezinformācijas apkarošana ar eTwinning”. Šī grāmata ir lielisks palīglīdzeklis jebkuram skolotājam, kurš vēlas savā ikdienas mācību darbā iekļaut informāciju par medijpratību, meklē papildus resursus, lai mācītu atpazīt nepatiesas ziņas, vai jaunas idejas izglītojošiem uzdevumiem un projektiem. Jeb kā teikts pašā grāmatā: “Medijpratība, jo īpaši digitālā medijpratība, ir būtiski svarīga mūsdienu pasaulē, un šī grāmata ir veidota, lai parādītu eTwinning dalībnieku pieeju šim būtiskajam digitālā laikmeta dzīves principam, mācot skolēniem kontrolēt digitālo pasauli, nevis ļaut, lai tā kontrolē viņus.”
Lasi eTwinning grāmatu “Medijpratības mācīšana un dezinformācijas apkarošana ar eTwinning” tiešaistē (latviešu valodā).
Jauno medijpratības grāmatu iespējams pasūtīt arī drukātā versijā Eiropas Savienības Publikāciju birojā.
Pēdējo 17 gadu laikā eTwinning no vietējas iniciatīvas ir kļuvusi par aktīvu skolu kopienu, kurā kopš tās uzsākšanas ir iesaistījušies vairāk nekā 1 000 000 skolotāju no vairāk nekā 217 000 skolu 43 valstīs.
eTwinning, ko finansē Eiropas Komisija programmā Erasmus+, piedāvā drošu digitālu platformu, kurā skolotāji iesaistās dažādās darbībās – no Eiropas kopdarbības projektu izstrādes un īstenošanas līdz tīklu veidošanai un no līdzdalības virtuālās grupās līdz kvalifikācijas celšanai un savstarpējas mācīšanās. eTwinning platformā, kas pieejama 30 valodās, ir atrodami dažādi resursi un mācību iespējas skolotājiem. Šo resursu tēmas ietver, piemēram, ieguvumus, ko sniedz iesaistīšanās eTwinning, 21. gadsimta prasmes, IKT izmantošanu izglītībā un projektu komplektus iedvesmai un ievirzei.
Reģistrētie skolotāji var piekļūt eTwinning Live – platformas zonai ar ierobežotu piekļuvi, kurā ir pieejamas plašākas funkcijas un eTwinning kopienas iespējas. Skolotāji var arī piedalīties valstu līmenī piedāvātos kvalifikācijas celšanas pasākumos, kas vērsti uz viņu pedagoģisko, sadarbības un digitālo kompetenču stiprināšanu. Eiropas līmenī eTwinning Eiropas Komisijas vārdā koordinē European Schoolnet pārvaldītie centrālie atbalsta dienesti, kas ir 32 Izglītības ministriju konsorcijs. Valstu līmenī eTwinning izplata nacionālās atbalsta organizācijas, kas piedāvā dažādas komunikācijas un mācību darbības un sniedz konsultācijas un atbalstu galalietotājiem.