Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Medijpratības vebinārs par informācijas burbuļiem

05/03/2021  |  Pieteikšanās mācībām

Turpinot medijpratības tēmu, 9.martā eTwinning organizē vebināru, kurā NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vadošā digitālā pētniece Nika Aleksejeva stāstīs par “sociālo burbuļu” fenomenu gan reālajā dzīvē, gan virtuālajā vidē.

Lai piedalītos, līdz vebināra sākumam jāaizpilda reģistrācijas anketa. Aizpildot vebināra reģistrācijas anketu, dalībnieks saņems e-pastu ar apstiprinājumu un saiti uz vebināru. Saite ir aktīva tikai vebināra norises laikā. Vebinārs tiks straumēts arī Latvijas eTwinning Facebook lapā.

Vebināra saturs

Šajā vebinārā aplūkosim “sociālo burbuļu” fenomenu gan reālajā, gan virtuālajā vidē. Vebinārā uzzināsi, kāpēc burbuļi veidojas, kādu labumu tie sniedz, un kādas sociālās problēmas rada. Apspriedīsim arī iespējas iziet no saviem sociālajiem burbuļiem sociālo tīklu platformās.

Īsumā par vebināru

Tēma: “Informācijas burbuļi”
Laiks: 2021.gada 9.marta plkst. 18:00 – 19:00
Norises vieta: tiešsaistes platforma ZOOM (pamācība, kā lietot ZOOM)
Nepieciešamais aprīkojums: dators/ viedierīce ar pieslēgumu internetam, stabils interneta savienojums
Darba valoda: latviešu
Maksimālais dalībnieku skaits: 500 (Facebook straumēšanā bez ierobežojumiem)
Vebināru vada: NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vadošā digitālā pētniece Nika Aleksejeva

Vairāk par vebināra vadītāju

Nika ir Vadošā digitālā pētniece NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra (NATO Stratcom COE) un ASV domnīcas Atlantic Council sadarbības projektā DFRLab. Viņa pēta dezinformācijas izplatību un tās novēršanas iespējas digitālajā vidē, piemēram, sociālajos medijos, tiešsaistes ziņās, emuāros un forumos Baltijas valstīs un ārpus tās. Viņas darbs ir parādījies tādos ievērojamos plašsaziņas līdzekļos kā Huffington Post, BBC, NBC, Associated Press un citos. Viņas viedoklis regulāri izskan Latvijas plašsaziņas līdzekļos. Iepriekš Nika piedalījās datu vizualizācijas lietotnes uzņēmuma Infogram attīstībā. Saredzot nākotni digitālajā žurnālistikā, viņa strādā, lai uzlabotu žurnālistikas kvalitāti un veidotu noturību pret dezinformāciju tiešsaistē. Brīvajā laikā viņa vada Datu skolu, nevalstisku organizāciju, kuras mērķis ir vairot datu pratību Latvijā un attīstīt datu žurnālistiku.

Vebināra ieraksti būs visiem pieejami

Vebinārs tiks ierakstīts, video ieraksts tiks publicēts YouTube un Latvijas eTwinning tīmekļa vietnē. Ieskaties arī citos medijpratības mēneša plānotajos vebināros un piesakies!

Attēla autors un avots: Lars_Nissen, publicēts Pixabay.com (Creative Commons licence)

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi