Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Medijpratības vebinārs par informācijas meklēšanu tiešsaistē un avotiem

26/02/2021  |  Pieteikšanās mācībām

Medijpratības mēnesi atklāsim 3.martā ar eTwinning vebināru, kurā NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vadošā digitālā pētniece Nika Aleksejeva stāstīs, kā uzbūvēta mūsdienu informatīvā vide tiešsaistē, kā arī praktiski parādīs, kā novērtēt avotu un informācijas uzticamību.

Lai piedalītos, līdz vebināra sākumam jāaizpilda reģistrācijas anketa. Aizpildot vebināra reģistrācijas anketu, dalībnieks saņems e-pastu ar apstiprinājumu un saiti uz vebināru. Saite ir aktīva tikai vebināra norises laikā. Vebinārs tiks straumēts arī Latvijas eTwinning Facebook lapā.

Vebināra saturs

Vebinārā apskatīsim, kā ir uzbūvēta mūsdienu informatīvā vide tiešsaistē, kā informācija cirkulē no avota uz avotu, kā arī kā novērtēt avotu un informācijas uzticamību. Vebināra laikā tiks demonstrēti arī praktiski paņēmieni, kas noderēs informācijas meklēšanā kā arī, avota un atrastās informācijas uzticamības novērtēšanā.

Īsumā par vebināru

Tēma: “Informācijas meklēšana tiešsaistē un avotu uzticamība”
Laiks: 2021.gada 3.marta plkst. 17:00 – 18:00
Norises vieta: tiešsaistes platforma Zoom
Nepieciešamais aprīkojums: dators/ viedierīce ar pieslēgumu internetam, stabils interneta savienojums
Darba valoda: latviešu
Maksimālais dalībnieku skaits: 500 (Facebook straumēšanā bez ierobežojumiem)
Vebināru vada: NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vadošā digitālā pētniece Nika Aleksejeva

Vairāk par vebināra vadītāju

Nika ir Vadošā digitālā pētniece NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra (NATO Stratcom COE) un ASV domnīcas Atlantic Council sadarbības projektā DFRLab. Viņa pēta dezinformācijas izplatību un tās novēršanas iespējas digitālajā vidē, piemēram, sociālajos medijos, tiešsaistes ziņās, emuāros un forumos Baltijas valstīs un ārpus tās. Viņas darbs ir parādījies tādos ievērojamos plašsaziņas līdzekļos kā Huffington Post, BBC, NBC, Associated Press un citos. Viņas viedoklis regulāri izskan Latvijas plašsaziņas līdzekļos. Iepriekš Nika piedalījās datu vizualizācijas lietotnes uzņēmuma Infogram attīstībā. Saredzot nākotni digitālajā žurnālistikā, viņa strādā, lai uzlabotu žurnālistikas kvalitāti un veidotu noturību pret dezinformāciju tiešsaistē. Brīvajā laikā viņa vada Datu skolu, nevalstisku organizāciju, kuras mērķis ir vairot datu pratību Latvijā un attīstīt datu žurnālistiku.

Vebināra ieraksti būs visiem pieejami

Vebinārs tiks ierakstīts, video ieraksts tiks publicēts YouTube un Latvijas eTwinning tīmekļa vietnē. Ieskaties arī citos medijpratības mēneša plānotajos vebināros un piesakies!

Attēla autors un avots: fancycrave1, publicēts Pixabay.com (Creative Commons licence)

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi