Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Melnkalne pievienojas eTwinning

24/08/2022  |  Notikumi
Melnkalne pievienojas eTwinning

Ar prieku paziņojam, ka sākot ar 2022. gada aprīli eTwinning saimei ir pievienojusies Melnkalne.

Melnkalne vienmēr ir bijusi svarīga valsts Eiropas kaimiņattiecību politikai Balkānos un jau ir izveidojusi pamatus daudzsološai nākotnei Eiropas Savienībā. Kamēr valsts līderi strādā pie tā, lai Melnkalne varētu oficiāli pievienoties Eiropas Savienībai, skolotājiem jau tiek dota iespēja veidot kontaktus un projektus.

Kā norāda Eiropas Komisija, izglītības jomā Melnkalne ir īpaši apņēmusies veidot:

“ar zināšanām bagātu sabiedrību, kurā izglītība kā galvenais ekonomikas un sociālās attīstības faktors būs augstas kvalitātes, elastīga un efektīva, nodrošinot profesionālus cilvēkresursus, kuriem būs konkurētspējīgas zināšanas, prasmes un kompetences un kuri būs kvalificēti piedalīties darba tirgū, kur visiem ir vienlīdzīgas iespējas personīgajai un profesionālajai izaugsmei.”

Lai sasniegtu iecerēto un apliecinātu šo apņemšanos, Melnkalne 2022.gada aprīlī kļuva par jaunāko valsti, kas pievienojusies eTwinning kopienai.

Skolotāji Melnkalnē tagad var sākt savu ceļu eTwinning kopienā, piedalīties projektos, tikties ar kolēģiem no citām valstīm un kultūrām, kā arī izmantot dažādas profesionālās kvalifikācijas pilnveidošanas iespējas.

Uzziniet vairāk par Melnkalnes izglītības sistēmu, tās pašreizējām reformām un nesenāko politiku Eurydice tīmekļa vietnē.

Atvadas no eTwinning

Diemžēl dažkārt valstīm arī nākas pamest eTwinning kopienu. Tajā pašā laikā, kad Melnkalne pievienojās, kopienai nācās atvadīties no Ukrainas Nacionālā atbalsta dienesta. Centrālais atbalsta dienests un Eiropas Komisija ir atraduši veidu, kā nodrošināt Ukrainas skolotājiem iespēju darboties eTwinning kopienā. Lai gan Ukrainai vairs nav savs atbalsta dienests, skolotāji ir gaidīti eTwinning dalībnieki. Viņi var plānot projektus un apmeklēt grupas un profesionālās pilnveides aktivitātes.

Tehnisko atbalstu šiem skolotājiem nodrošina kolēģi citās eTwinning valstīs, taču jāņem vērā, ka šīs izmaiņas ir radījušas globālas izmaiņas eTwinning platformās. Piemēram,  platforma vairs nav pieejama krievu valodā.

Ar visām eTwinning dalībvalstīm un to Nacionālo atbalsta organizāciju (NAO) kontaktinformāciju iespējams atrast European School Education platformā zem sadaļas “Par ESEP”.

 

Attēla autors un avots: Vlada Karpovich no Pexels.com (Creative commons licence).

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi