Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Mēneša metode eTwinning projektam – tiešsaistes darbnīca

29/01/2018  |  Projektu idejas

2017.gadā ar mērķi palīdzēt skolotājiem veidot kvalitatīvus un interesantus eTwinning projektus izdevām eTwinning metožu kartīšu krājumu. Tajā atrodamas 10 metodes, kuras aktivitāšu veidā izmantot savos projektos. Elektroniskā versija pieejama (PDF).

1. metode: Tiešsaistes darbnīca

Metodes mērķis:
Skolēni sadarbojas ar skolēniem no partnerskolām.

Metodes apraksts:
Tiek rīkotas tiešsaistes sanāksmes, kurās dalībnieki:

  • Pārrunā aktuālo
  • Prezentē paveikto
  • Spriež par turpmāko sadarbību projektā.

Piezīmes (resursi, laiks, IKT):

Ja sanāksmei paredzēts viens vadītājs vai ļoti daudz dalībnieku, ērtāki būs rīki ar iebūvētām moderēšanas iespējām, piemēram, Adobe connect, Anymeeting piedāvā iespēju izslēgt skaņu atsevišķiem dalībniekiem, dalīties un centralizēti pārslēgt prezentācijas un citu dokumentu slaidus, dalīties reizē ar vairākiem sarunas video.
Ja sanāksmi organizē tikai starp dažiem dalībniekiem, piemēram, skolotāju datoriem, kas pieslēgti projektoram, tad ērts un plaši lietots rīks ir Skype, kur visiem sanāksmes dalībniekiem ir vienādas iespējas sanāksmi moderēt.

Piemēri, kur metode veiksmīgi izmantota projektā:

Projektā “Reporters without borders” skolēni izvēlās kurš ar kuru citas valsts pārstāvi vēlās sadarboties pēc interesēm, katrai grupai ir arī savs vadītājs – skolotājs.

Projektā “Green Missions” skolotāji skolēnus sadala grupās tā, lai katrā grupā būtu vismaz viens pārstāvis no katras valsts, katrai grupai ir arī savs vadītājs – skolotājs.

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi