Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Aicina piedalīties tiešsaistes kursā “Datorika: ceļvedis pedagogam”

13/04/2022  |  Pieteikšanās mācībām
Aicina piedalīties tiešsaistes kursā

European Schoolnet (EUN) mācību akadēmija aicina visus interesentus piedalīties bezmaksas tiešsaistes kursā “Datorika: ceļvedis pedagogam” (MOOC). Kurss ir piemērots iesācējiem, jo sniegs pamatzināšanas par datoriku un ar to saistītajiem jēdzieniem, kā arī piedāvā apgūt dažādus tiešsaistes mācību rīkus. Programmu atbalsta Google.

Kursa saturs

Šī kursa “Datorika: ceļvedis pedagogam” mērķis ir iepazīstināt pedagogus ar datoriku, izskaidrot, kā skolotāji var datoriku izmantot, lai papildinātu savu mācību plānu, un izpētīt datoriku kā iespējamu nākotnes karjeras iespēju skolēniem. Pedagogi pētīs, kā attīstīt skolēnu problēmu risināšanas prasmes un radošo domāšanu, mācot datoriku un analītiski algoritmisko domāšanu.

Dalībnieki iegūs pārskatu par izglītojošām aktivitātēm datorikā, mākslīgā intelekta jomā, vizuālajā un teksta programmēšanas jomā. Saņems konkrētus resursus, ko viņi varēs izmantot, lai mācītu datoriku savā klasē izmantojot, piemēram, Google for Education, Code Week un Code.org. Kursa noslēgumā dalībnieki izveidos mācību plānu, ko varēs izmantot savā klasē, kā arī saņems un sniegs atgriezenisko saiti citiem kursa dalībniekiem.

Mērķi:

  • Izprast datorikas (Computer Science) un analītiski algoritmiskās domāšanas (Computational Thinking) pamatjēdzienus, to integrāciju klasē un/vai izglītojošās aktivitātēs mājās.
  • Izpētīt dažādas inovatīvas mācīšanās pieejas saistībā ar datoriku un analītiski algoritmisko domāšanu.
  • Izmēģināt dažādas metodes un rīkus, lai integrētu kodēšanu un datoriku mācību procesā.
  • Izpētīt Google un citus piedāvātos resursus.
  • Vairot izpratni par datorikas ietekmi uz jauniešu karjeras perspektīvām.
  • Apsvērt datorikas integrēšanas nozīmi klasē un/vai izglītojošās aktivitātēs mājās.

Šis ir pašvadīts kurss, taču ir daži termiņi, kuriem jāpievērš uzmanība (testiem un/vai atgriezeniskās saites aktivitātēm).

Kurss ilgs piecas ar pus nedēļas, aptuvenais apjoms – 15 stundas.

Kursa moduļi:

  1. modulis: Pamati (atvērts 25.04.2022)
  2. modulis: Tēmas izpēte (atvērts 02.05.2022)
  3. modulis: Tēmas izpēte II (atvērts 09.05.2022)
  4. modulis: Noslēgums un izvērtējums (atvērts 16.05.2022)

Reģistrācija kursam. 

Tēma: “Computer Science: Educators’ Guide” 
Norises laiks: 25.04.2022. – 01.06.2022.
Darba valoda: angļu
Moderatori: Eugenia Casariego Artola, Jelena Milenkovic, Nikki Medanovic

Lai piedalītos kursā, jāreģistrējas European Scoolnet Academy portālā. Pēc veiksmīgas dalības kursā dalībniekiem saņem European Schoolnet izdotu apliecinājumu par dalību. Kurss ir bezmaksas.

Informācijas avots: European Schoolnet Academy izglītības portāls.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot www.etwinning.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai saskaņā ar mūsu privātuma politiku.
Aizvērt