Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

“Naconālā eTwinning balva 2019” finālisti būvē makaronu tiltus

09/12/2019  |  Notikumi

Kā katru gadu pie konkursa “Nacionālā eTwinning balva” finālistiem ciemos devās radošās darbnīcas. Šogad skolēniem bija iespēja izvēlēties kādu no Aspired Interactives piedāvātajām darbnīcām. Liela daļa finālistu izvēlējās būvēt makaronu tiltus kopā ar darbnīcas vadītāju Egitu Želvi.

19. novembrī šāda darbnīca viesojās arī Rīgas Teikas vidusskolā un 18 skolēni uz 2 stundām kļuva par tiltu inženieriem. Sākumā bija jāizdomā tilta dizains, kas nebūtu pārāk sarežģīts un paveicams divās stundās, tad jāsadala pienākumi. Izrādījās, ka nav nemaz tik viegli saprast, no kura gala tādai tilta būvēšanai jāķeras klāt. Kad dizains izdomāts un atbildības sadalītas, apbruņojušies ar līmes pistolēm, skolēni beidzot varēja ķerties klāt pie pašas būvniecības. Būvējot laiks paskrēja nemanot un drīz vien jau varēja manīt pirmās tiltu aprises. Katrs no tiltiem bija citāds un katra no komandām izmantoja citas būvēšanas stratēģijas. Būvēšanas beigu fāzē kāds vēl attapās, ka nav paredzējis vietu velkamajam koka klucītim un steidza veikt pēdējās modifikācijas. Kad tilti pabeigti, tad vēl bija jāizdomā komandas nosaukums un jāizdara savas prognozes par to, cik lielu svaru tilts izturēs.

Pašu tilta izturības pārbaudi, katra komanda skatījās ar aizturētu elpu. Neiztrūka arī pārsteiguma izsaucienu, jo izrādījās, ka tilti ir daudz izturīgāki, nekā būvnieki bija domājuši. Pēc spriedzes pilnām minūtēm tika noskaidrots, ka izturīgākais tilts spēj izturēt pat gandrīz 16 kilogramus (15,8 kg).

Skatīt galeriju

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi