Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Noslēgusies eTwinning Skolu apbalvojuma pasniegšanas tūre

21/06/2023  |  Notikumi
Degoša brīnumnūjiņa.
Malte Luk no Pexels.com

No šī gada 5. līdz 14. jūnijam eTwinning Nacionālā atbalsta dienesta pārstāves devās lielajā tūrē pa Latviju, lai viesotos pašvaldībās, skolās un pasniegtu vienu no augstākajiem eTwinning kopienas apbalvojumiem – eTwinning Skolas statusu apliecinošo plāksni.

Ceļojums divu nedēļu garumā

Šogad statusu “eTwinning Skola” ieguva 26 izglītības iestādes 17 dažādās pašvaldībās un valstspilsētās. Lielākā eTwinning Skolu koncentrācija vienā pilsētā ir Rīgā un Daugavpilī, bet pārējās atrodamas viscaur Latvijas. Uz vizītēm pie skolu pārstāvjiem devās visas trīs Jaunatnes starptautiskās programmas aģentūras un eTwinning pārstāves – Baiba Suseja, Liene Millere un Linda Muižniece. Daudzviet svinīgajos brīžos klāt bija arī pašvaldību pārstāvji, domes priekšsēdētāji un/ vai izglītības pārvalžu darbinieki.

Tikšanās galvenais mērķis bija izglītības iestāžu apbalvošana, taču tas nebūt nebija vienīgais, ar ko visi klātesoši ieguva. Lai eTwinning kļūtu vēl pieejamāks pedagogiem, pārrunāja dažādas sadarbības iespējas nākotnei – gan 6h kursu organizēšanu reģionos, gan eTwinning iespējas, piedāvājumu un to, kā pedagogi to var izmantot. Pārrunāja arī pašvaldību un izglītības pārvalžu iespējas atbalstīt izglītības iestādes turpmākai darbībai eTwinning un Erasmus+ projektos.

Šogad eTwinning Skolas statusu pirmo reizi ieguva astoņas izglītības iestādes – Daugavpils pilsētas 4. pirmsskolas izglītības iestāde, Daugavpils Bērnu un jauniešu centrs “Jaunība”, Kokneses pamatskola-attīstības centrs, Liepājas Centra sākumskola, Limbažu Valsts ģimnāzija, Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskola, Skujenes pamatskola, Talsu 2. vidusskola, bet pārējās iestādes apbalvojumu saņem jau otro un pat trešo reizi, kas apliecina izglītības iestāžu nepārtraukto darbu un ieguldījumu mācība procesa dažādošanā.

Ko iegūst eTwinning Skolas?

eTwinning Skolas statusa ieguvēji iegūst ne tikai atpazīstamību eTwinning kopienā, bet arī papildus iespējas pilnveidoties. Visas apbalvotās izglītības iestādes saņem sūtijumu, kurā iekļauta Eiropas Komisijas pateicības vēstule, eTwinning Skolas plāksne, eTwinning dalībvalstu plakāts, Skolu misijas plakāts un karogs.

Paildus tam Latvijas nacionālais atbalsta dienests šīm izglītības iestādēm dāvina ne tikai mazas motivējošas dāvaniņas, kas palīdzēt izplatīt eTwinning vārdu tālāk izglītības iestādē, bet arī nodrošina profesionālās pilnveides iespējas mācībās, kas paredzētas tieši eTwinning Skolām. eTwinning Skolām tiek organizēts forums, kurā skolotāji var satikties un veltīt laiku sarunām, jaunu projektu plānošanai un eTwinning Skolu misijas iepazīšanai.

Īpaši uzteicams ir izglītības iestāžu atbalsts citu pedagogu profesionālās pilnveides veicināšanā. Pēdējā gada laikā vairākas eTwinning Skolas ir sadarbojušās ar eTwinning Nacionālo atbalsta dienestu, lai organizētu 6h kursu “Ievads eTwinning”, tādejādi pamazām vēl vairāk kļūstot par svarīgiem eTwinning centriem reģionos.

Kā kļūt par eTwinning Skolu?

Lai kļūtu par “eTwinning Skolu”, vērtē skolotāju aktivitātes ne tikai eTwinning projektos un pašā kopienā, bet arī skolas sagatavotību interneta drošības jautājumos, digitālās pratības veicināšanā, kā arī pedagogu profesionālo pilnveidi attiecīgajās jomās, skolotāju sadarbību un skolēnu kā iesaisti skolas aktivitātēs, projektu plānošanā un īstenošanā.

Visas platformā reģistrētās izglītības iestādes piedalās atlases pirmajā kārtā, ja:

  • Iestādē ir vismaz trīs aktīvi skolotāji, kuri divu gadu laikā pirms pieteikuma aizpildīšanas ir pieadījušies projektos, eTwinning mācībās vai izrādījuši aktivitāti dažādās tiešsaistes grupās.
  • Skola piedalījusies vismaz vienā starptautiskā projektā, par kuru saņemts nacionālais kvalitātes sertifikāts.
  • Izglītības iestāde platformā ir reģistrēta vismaz divus gadus.

Pēc pirmās kārtas atlases, katrs aktīvais skolas skolotājs saņem uzaicinājumu aizpildīt pieteikuma anketu eTwinning Skola statusa iegūšana, kurus tālāk vērtē Latvijas nacionālais atbalsta dienests. Nākamais pieteikums eTwinning Skolas statusa iegūšanai paredzēts 2023.gada nogalē.

2018.gadā eTwinning Skola statusu piešķīra 24 iestādē, 2019. gadā – 10, 2020.gadā – 25, 2021.gadā – 22, bet šogad 26. Skolām statuss tiek piešķirts uz 2 gadiem.

Pilnu “eTwinning Skola” statusu ieguvušo Latvijas izglītības iestāžu karti un plašāku informāciju par pieteikšanos meklē šeit.

 

Foto: Fotogrāfijas publiski pieejamas pašvaldību un reģionālo mediju tīmekļa vietnēs. Autori: Linda Muižniece, Liene Millere,  Baiba Suseja, Bauskas pašvaldība, Cēsu pašvaldība, Ogres tehnikums, Dienvidkurzemes novada pašvaldība, Aizkraukles pašvaldība, Liepājas pašvaldība, Zemītes sākumskola, “Stars”, Daugavpils pašvaldība, Talsu 2. vidusskola.

 

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi