Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Aicina pedagogus pieteikties bezmaksas tiešsaistes semināru ciklam “Medijpratība pedagogiem digitālo pārmaiņu laikmetā”

18/10/2021  |  Pieteikšanās mācībām

No š.g. 26. oktobra līdz 16.novembrim Latvijas Republikas Kultūras ministrija sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju organizē interaktīvu bezmaksas tiešsaistes semināru ciklu “Medijpratība pedagogiem digitālo pārmaiņu laikmetā”. Semināru cikla norise plānota otrdienu pēcpusdienās no 14.00 – 15.30 platformā ZOOM, un tā mērķauditorija ir vispārējās izglītības pedagogi un speciālisti darbā ar jauniešiem un skolas vecuma bērniem.

Semināra mērķis ir pilnveidot Latvijas pedagogu un speciālistu kompetences medijpratībā darbam ar jauniešiem un skolas vecuma bērniem. Cikla ietvaros dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar nozīmīgākajiem medijpratības aspektiem informācijas krīzes un mediju vides izmaiņu kontekstā, veicināt izpratni par sociālo tīklu algoritmiem, kā arī par dezinformācijas un informācijas traucējumu ietekmi uz jauniešu sociālo dzīvi un mācīšanās paradumiem. Semināru ciklu vadīs Tamperes Universitātes Informācijas tehnoloģiju un komunikāciju zinātņu fakultātes lektore un pētniece Guna Spurava un sociālo mediju vides un digitālās komunikācijas eksperte un Latvijas Universitātes docente Līva Kalnača.

“Attīstītas medijpratības prasmes palīdz atpazīt un novērst tendenciozas informācijas izplatīšanu. Tāpēc Kultūras ministrijai kā par medijpratības uzlabošanu atbildīgajai ministrijai ir būtiski pilnveidot pedagogu un darbā ar jaunatni iesaistīto prasmes, jo viņi ir tie, kuri strādā ar jauniešiem un sava darba ietvaros var nodot iegūtās zināšanas jauniešiem un veidot zinošu sabiedrību,” akcentē Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas eksperte Agnese Berga.

KURSA TĒMAS

  • Izmaiņas mediju lietojumā digitālā laikmetā un medijpratības / Guna Spurava /
  • Medijpratības loma informācijas traucējumu kontekstā / Guna Spurava /
  • Sociālo tīklu, meklētājprogrammu un ziņu apmaiņu platformu prasmīgs un apzināts lietojums / Līva Kalnača /
  • Mediju lietotājs kā mediju satura radītājs digitālajā vidē / Guna Spurava /

Pilna semināru cikla programma pieejama zemāk:

PROGRAMMA

Par dalību semināru ciklā tiks izsniegta apliecība. Apliecības saņemšanai ir nepieciešama reģistrēta dalība vismaz trīs no četriem cikla semināriem.

Pieteikšanās semināru ciklam līdz 2021. gada 21. oktobrim, aizpildot tiešsaistes pieteikuma formu:

PIETEIKUMA FORMA

Semināru cikls tiek īstenots UNESCO Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļas ietvaros, kuras laikā ik gadu no 24. līdz 31. oktobrim visā pasaulē tiek īstenoti dažādi medijpratībai veltīti pasākumi, aktivitātes un inciatīvas. Šī gada nedēļas tēma ir Media and Information Literacy for the Public Good (Mediju un informācijpratība sabiedrības labā/labumam), kurā tiek uzsvērta nepieciešamība pilnveidot ikviena cilvēka mediju un informācijas pratības prasmes, apzināties informācijas un komunikāciju sniegtās iespējas un no tām gūtu labumu, tādējādi sekmējot arī kopējo sabiedrības labklājību. Nedēļas galvenais notikums būs starptautiska konference, kuru rīko UNESCO sadarbībā ar Dienvidāfrikas Republiku. Konference notiks tiešsaistē no 25. līdz 29. oktobrim. Vairāk par Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļu: https://en.unesco.org/commemorations/globalmilweek

Semināru cikls “Medijpratība pedagogiem digitālo pārmaiņu laikmetā” tiek īstenots ar Latvijas Republikas Kultūras Ministrijas atbalstu, un dalība tajā ir bez maksas.

Vairāk informācijas: https://lka.edu.lv/lv/gribu-studet-akademija/talakizglitiba/

Informācijas avots: Latvijas Kultūras akadēmija.

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi