No 11.-12.novembrim tiešsaistē norisinājās eTwinning Igaunijas nacionālā atbalsta dienesta rīkotais seminārs “Media around us. International projects in your school and kindergarten”, kurā piedalījās arī 6 pirmsskolās un sākumskolas skolotāji no Latvijas.
Nodarbību pirmajā dienā dalībnieki varēja noklausīties Tallinas Universitātes izglītības tehnoloģiju lektores Elinas Heinmes (Elyna Heinmäe) lekciju, par to, kā mācīt medijpratību jau pirmsskolā. Savas uzstāšanās laikā lektore demonstrēja trīs īsus labās prakses video kā arī sniedza vērtīgus padomus par to, kā sākt runāt par medijpratību. Lektore ne tikai skaidroja, ka par medijpratību jāsāk runāt jau pirmsskolā, jo bērni ļoti agrā vecumā sāk lietot viedierīces, bet arī vērsa dalībnieku uzmanību uz to, ka arī grāmata ir medijs un tas ir lielisks sākuma punkts sarunai par medijiem. Lektore vairākkārt uzsvēra, ka sarunu per medijiem labāk sākt izmantojot vecos medijus un tikai pēc tam ķerties pie digitālajiem. “Skolotāja galvenais uzdevums ir atbalstīt bērnu brīdī, kad viņš mēģina kritiski izvērtēt medijos lasīto, redzēto, dzirdēto,” skaidro E. Heinme.
Pēc lektores uzstāšanās semināra dalībnieki iepazinās ar eTwinning Live vidi, uz padlet virtuālās sienas ģenerēja savas projektu idejas, izvēlējās sev tīkamākās un dalījās grupās, lai plānotu projektu. Dienas noslēgumā Igauņu eTwinning vēstniece Ingrida Mādvere (Ingrid Maadvere) piedāvāja 5 padomus fotografēšanai ar telefonu:
Ingrida Mādvere iesaka šīs lietotnes:
Android telefoniem
Apple telefoniem:
Otrā diena sākās ar īsu refleksiju Mentimeter lietotnē par iepriekšējo dienu. Tad dalībnieki atkal tikās savās projekta grupās, lai reģistrētu savus projektus eTwinning Live. Rezultātā radās 5 jauni projekti:
Pēc projektu reģistrēšanas dalībnieki iepazina TwinSpce vidi.
Semināra izskaņā dalībniekiem piedāvāja izvērtēt semināru, veidojot kopīgus zīmējumus projektu plānošanas grupās.
Daži IKT rīki kopīgu zīmējumu veidošanai:
Attēla autors un avots: Karolina Grabowska no Pexels.com (Creative Common licence)