Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Padomi no TwinSpace kursa par dalību tiešsaistes pašmācības kursos

23/11/2020  |  Notikumi

Šī gada 8. novembrī noslēdzās tiešsaistes kurss “TwinSpace iespējas un ne tikai”. Kursu uzsāka 68 skolotāji, no kuriem kursu sekmīgi pabeidza 46 dalībnieki jeb ~ 68%. Tas ir pārsteidzoši labs rādītājs un demonstrē Latvijas skolotāju motivāciju mācīties. Vidēji bezmaksas pašmācības tiešsaistes kursus līdz galam pabeidz vien 5-10 % dalībnieku. Turklāt ļoti veiksmīgiem maksas tiešsaistes kursiem šis rādītājs ir apmēram 85 %.

Tiešsaistes kursa laikā dalībnieki katru nedēļu veica refleksiju par to, kas tajā nedēļā bija visvērtīgākais un kas sagādāja vislielākās grūtības. Esam apkopojuši dalībnieku pieredzi! Lūk daži padomi, ja vēlies uzsākt mācības bezmaksas pašmācības tiešsaistes kursos:

  1. Skaidri definē savu mērķi šīm mācībām! Jo skaidrāk zināsi, ko vēlies iegūt no konkrētā tiešsaistes kursa, jo vieglāk būs noturēt motivāciju. Turklāt, ja tev būs skaidrs mērķis, varēsi laikus identificēt to, vai izvēlētais kurss ir tam piemērots, un varēsi arī no tā atteikties, lieki netērējot laiku un nervus kursā, kurš tev nav vajadzīgs.
  2. Rūpīgi plāno laiku un īpaši ieplāno laiku tiešsaistes mācību procesam! Kā norāda visi kursa dalībnieki, laika trūkums un lielā slodze skolā bija galvenās grūtības, lai tiešsaistes kursā varētu pilnvērtīgi iesaistītie.
  3. Uzmanīgi iepazīsties ar uzdevumu nosacījumiem! Atkārtoti noskaties videoierakstus, lai labāk izprastu prasīto!
  4. Nekautrējies lūgt palīdzību! Tu zaudēsi pārāk daudz vērtīgā laika, ja pārāk ilgi nesekmīgi cīnīsies pati/s. Kursa vadītāji un citi dalībnieki, iespējams, var pavisam ātri palīdzēt saprast kur, kas un kā jādara.
  5. Mācies kopā ar kādu sev pazīstamu cilvēku! Mūsu e-kursā bija divas grupas- viena ar mācību pāriniekiem un otra bez. Rezultātā pirmajā grupā kursu pabeidza 94% un otrajā vien 39%. Iespēja ar kādu pārrunāt mācībās apgūto, veicamos uzdevumus un “pieskatīt” vienam otru, palīdz fokusēties uz iesāktā pabeigšanu.
  6. Mācību videi labāk pieslēdzies regulāri un bieži, neatstājot veicamos darbus uz pēdējo vakaru! Tā tu labāk iepazīsi mācību vidi, un tajā būs vieglāk orientēties.

Dažas dalībnieku atziņas par kursu un mācību procesu

“Šajā kursā man ļoti palīdzēja pašas nospraustais mērķis – apgūt un pielietot iegūtās zināšanas reālajā dzīvē, un pārinieces Sandras entuziasms – turpināt iesākto projektu! Traucēja laika trūkums, vai neprasme saplānot savu laiku tā, lai katru dienu pieķertos kursa materiāliem.”

“Grūtības sagādāja, jauno IKT rīku izmantošana tieši prakses ziņa, kas tajā pašā laikā bija lielākais ieguvums, atklājot sev jaunos digitālos rīkus, lai pilnveidotu sevi un dažādotu stundas skolēniem.”

“Kā lielāko ieguvumu varu minēt – Tagad jūtos daudz pārliecinātāka, veicot ierakstus TwinSpace vidē projekta vajadzībām. Zinu kur meklēt, kā izmantot mūziku video, lai netiktu pārkāptas autortiesības; Jau esošajām vecāku atļaujām pievienosim pielikumus minot tekošā gada – projekta nosaukumu, gadu utt. lai nebūtu nekādu domstarpību; Ir radusies pārliecība, ka nākotnē uzdrīkstēšos veidot pati projektu un tam piesaistīšu arī partnerus.”

“Vislielākais ieguvums, ka beidzot ir kopīgs priekšstats par TwinSpace vidi, iepazinu jaunus IKT rīkus, biju spiesta sasparoties un apgūt ko jaunu, sadarboties ar kolēģi. Tagad es iegūtās zināšanas jau pielietoju savā reālajā projektā un man viss sanāca, par ko ir liels gandarījums.”

“Lielākās grūtības bija jaunu rīku apgūšana, kad sākotnēji tas šķiet sarežģīts, bet arī tas beigu beigās ir ieguvums, jo viss šis kurss ir nācis tieši laikā un ir liels ieguvums jauna projekta sākumposmā, kur būs nepieciešamas visas šīs zināšanas. Paldies par šādu kursu organizēšanu, jo vienam pašam šīm lietām “lauzties” cauri būtu ļoti grūti – tāpat kā ar jebkuru jaunu IKT rīku apgūšanu ir sarežģīti, ja nav kāds eksperts, kas palīdz izstaigāt visas taciņas.”

Ja nesanāca piedalīties šajā kursā, nebēdā! Plānojam to 2021.gadā atkārtot! Svarīgākos jautājumu par TwinSpace lietošanu atradīsi šajā video!

 

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi