Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Pāles pamatskolas skolēni eTwinning projektā piedalās Schoolovision konkursā

03/05/2018  |  Projektu idejas

eTwinning projekts „Schoolovision” ir Eirovīzijas dziesmu konkursa versija pamatskolas skolēniem vecumā līdz 12 gadiem (1.-6.klase). Konkurss ir Eiropā ļoti populārs un notiek jau desmito gadu. No katras Eiropas valsts piedalās tikai viena skola. Pāles pamatskola, kurā darbojas arī eTwinning vēstniece Ilze Šmate konkursā piedalās tikai otro gadu. Pagājušajā gadā šajā projektā piedalījās mūzikas skolotāja Jausma Aizpurve ar sākumskolas bērniem. Šogad Pāles pamatskolas 5.-6.klašu bērni kopā ar mūzikas skolotāju Gintu Lauru Zariņu izvēlējās Renāra Kaupera dziesmu „Joka pēc alfabēts”. Bērni kopā ar skolotāju iemācās vienu dziesmu un izveido video. Dziesmu var dziedāt jebkurā valodā, bet tai jābūt saistītai ar savu valsti. Izveidoto video nepieciešams augšupielādēt projekta mājas lapā – speciāli veidotā blogā, izmantojot YouTube vai Vimeo. Projekta dalībvalstu skolēniem ir jānoskatās visi video un jānovērtē, kā arī jāatzīmē savi favorīti un jāieraksta komentāri ar pozitīvu vērtējumu angļu valodā.

Skolotājas stāsta, ka skolēnu veidotie video vienmēr ir ļoti interesanti un nav viegli tos novērtēt. Ļoti daudziem ir augsts mākslinieciskais sniegums. Skolēniem un skolotājiem ir iespēja salīdzināt ne tikai video un dziesmas, bet apskatīt arī dažādu Eiropas skolu iespējas. Noteiktā termiņā skolotāji apkopos visus vērtējumus un nosūtīs projekta dibinātājam, kurš apkopos gala rezultātus. Šos rezultātus paziņo ar īpašu video noteiktā laikā. Uzvarētāji iegūst īpašu projekta balvu. Parasti uzvarētājs tiek paziņot pirms lielās Eirovīzijas.

Šis gads ir īpašs, jo projektam ir 10 gadu jubileja. Šo gadu laikā projekts ir ieguvis vairākas balvas: 2009. gadā – 1.vieta Global Junior Challenge Romā un 1.vieta eLearning Awards Lietuvā, 2010.- eTwinning Eiropas balva Seviļā un Medea Awards balva Briselē 2012.gadā. 2013. gadā Lisabonā projekts tika apbalvots ar īpašu balvu par godu tā piecu gadu jubilejai un izcilo ieguldījumu eTwinning jomā.

Visas konkursa dziesmas var atrast konkursa tīmekļa vietnē.

eTwinning vēstniece Ilze Šmate

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi