Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Starptautiskais projektu partneru tirdziņš noslēdzies ar panākumiem

31/08/2021  |  Notikumi

Jaunas situācijas un jauni izaicinājumi Covid-19 laikā nāk ar inovatīvām idejām un savu pozitīvo pienesumu. Viena no šīm idejām bija starptautiskais eTwinning projektu partneru tirdziņš, kurš norisinājās tiešsaistē 26. augustā. Kopā ar kolēģiem no eTwinning Atbalsta dienestiem Igaunijā, Somijā un Polijā organizējām tiešsaistes tirdziņu visiem interesentiem, kuri vēlējās atrast starptautiskus partnerus projektu īstenošanai. Tirdziņā piedalījās dažādu vecuma posmu skolotāji, daži ieradās ar jau izstrādātām idejām un vēlējās atrast partnerus, citi – meklēja gan idejas, gan partnerus uz vietas pasākumā.

Par pasākumu

Pasākumu iesākām ar iepazīšanos, pārrunājām dažas tehniskas lietas un darba organizācijas plānu, bet lieki nevilcinājāmies un ķērāmies pie darba. Lai būtu vieglāk ievadīt procesu, mēs piedāvājām dažādas projektu idejas, pēc tam tika dots vārds skolotājiem. Apmēram ceturtā daļa dalībnieku prezentēja savas idejas, plānus un tēmas, ar kurām vēlētos strādāt. Vairākas no tām guva lielu atsaucību:

  • Zero waste projekti – viena no vispieprasītākajām tēmām bija saistīta ar ekoloģiju, konkrētāk, kā samazināt atkritumu daudzumu ikdienā. Zero waste dzīves stila koncepts sabiedrībā nav svešs, tas gūst arvien lielāku popularitāti, tādēļ mēs atzinīgi novērtējam skolotāju vēlmi to aktualizēt skolēnu vidū.
  • Pavārgrāmatas – vēl viena ļoti populāra projektu ideja bija pavārgrāmatu veidošana, kas bērniem mācītu par kopīgo un atšķirīgo kultūrā, kā arī pilnveidotu zināšanas uztura mācībā un citās, ar grāmatas izveidi saistītās jomās.
  • Kartiņas – projektu ideja, kas vienmēr bijusi populāra. Kartiņu apmaiņa starptautiskā vidē var palīdzēt ne tikai attīstīt vizuālās prasmes, bet arī iemācīties jaunas frāzes un vārdiņus citās valodās!

Dalībnieki piedalījās vairākos ātrajos randiņos mazās grupās, lai pārrunātu savas intereses, tēmas, skolēnu vecumu un atrastu sev piemērotākos projektu partnerus. Šī procesa laikā veidojās arī jaunas idejas, kuras dalībnieki noslēgumā pārrunāja pašu izvēlētās grupās un sāka veidot projektu plānus.

Gan dalībnieki, gan kolēģi no Atbalsta dienestiem ir atzinīgi novērtējuši šādu tiešsaistes tirdziņu formātu. Arī jauni projekti, kuri tapa tirdziņa laikā, ir jau reģistrēti. Ja Tev neizdevās piedalīties, bet labprāt to darītu, seko līdzi mūsu jaunumiem, jo arī turpmāk mēs rīkosim šādus starptautiskos projektu partneru tirdziņus. Kā arī neaizmirsti, ka jebkuram skolotājam, kurš reģistrējies etwinning.net ir iespēja prezentēt savu projekta ideju dažādās grupās un forumos eTwinning Live platformā.

Fotogrāfijas autors un avots: George Milton no Pexels.com (Creative Commons licence)

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi