Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Pedagogus aicina piedalīties vebinārā par to, kā mācīt medijpratību

07/05/2020  |  Pieteikšanās mācībām

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros 14.maijā organizē vebināru, kurā Ņujorkas Universitātes absolvents, SkeptiCafe vadītājs un pieredzējis kritiskās domāšanas pasniedzējs Mārtiņš Hiršs pastāstīs, kā ar skolēniem sarunāties par medijpratību un kopīgi risināt sociālo tīklu burbuļu radītās problēmas.

Lai piedalītos, līdz vebināra sākumam jāaizpilda reģistrācijas anketa.

Vebināra saturs

Katrs no dzīvo mums savā informācijas “burbulī”, kur mūs pārsvarā sasniedz tikai noteikta satura un ievirzes informācija, radot iespaidu, ka tieši tā arī izskatās pasaule. To īpaši veicina sociālo tīklu popularitāte, kur katrs no mums var izvēlēties, kam sekot, ko lasīt. Sociālo tīklu algoritmi filtrē informāciju atbilstoši mūsu interesēm (ko esam publicējuši, ko meklējuši, kādām lapām sekojam, ko esam norādījuši savā profila informācijā), tādējādi radot sociālo tīklu informācijas burbuli. Šāda vide ir īpaši pateicīga gan manipulatīvām viedokļziņām, gan viltus ziņām. Vebinārā runāsim par to, kā kopā ar skolēniem saprotami un ātri atpazīt sociālo tīku burbuļus un problēmas, ko tie rada. Tāpat izmēģināsim dažādus praktiskus uzdevumus, ko SkeptiCafe izmanto savās apmācībās, kā arī dalīsimies pieredzē.

SkeptiCafe uzskata, ka politika un arī dzīve ir jābalsta pierādījumos. Kopš 2011.g. SkeptiCafe organizē neformālus kritiskās domāšanas un zinātnes popularizēšanas pasākumus – bāros. SkeptiCafe vada arī lekcijas un radošās darbnīcas dažādām auditorijām dažādos formātos.

Īsumā par vebināru

Tēma: “Kā mācīt medijpratību?”
Laiks: 2020.gada 14.maija plkst. 16:00 – 17:00
Norises vieta: tiešsaistes platforma ZOOM (pamācība, kā lietot ZOOM)
Nepieciešamais aprīkojums: dators/ viedierīce ar pieslēgumu internetam, stabils interneta savienojums
Darba valoda: latviešu
Maksimālais dalībnieku skaits: 500
Vebināru vada: Mārtiņš Hiršs, doktora grāda kandidāts politikas zinātnē, Ņujorkas Universitātes absolvents, SkeptiCafe vadītājs un kritiskās domāšanas pasniedzējs ar 8 gadu pieredzi, apguvis Cambridge Analytica online manipulēšanas metodes 7 nedēļu kursos un kā ar šīm metodēm cīnīties RNTC 5 nedēļu kursos.

Aizpildot vebināra reģistrācijas anketu, dalībnieks saņems e-pastu ar apstiprinājumu un saiti uz vebināru. Saite ir aktīva tikai vebināra norises laikā.

Foto: Pixabay.com by Geralt (Creative Commons)

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi