Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Pieejams ieraksts no vebināra par kursa “Projekta darbs” īstenošanu kā eTwinning projektu

24/11/2022  |  Notikumi
Pieejams ieraksts no vebināra par kursa “Projekta darbs” īstenošanu kā eTwinning projektu

Vakar, 23. novembrī, eTwinning vēstniece, Limbažu Valsts ģimnāzijas izglītības metodiķe  Edīte Sarva dalījās ar savu pieredzi  par starpdisciplinārā kursa “Projekta darbs” īstenošanu eTwinning sadarbības projekta ietvaros. Vebinārā ilustrēts, kā skolēniem veicās, kādi bija klupšanas akmeņi, kas izdevās un kāpēc īstenot kursu kā eTwinning sadarbības projektu ir laba ideja.

Atbalsts kursa īstenošanā

Starpdisciplinārais kurss vidusskolā “Projekta darbs” ir vēl jauns un nezināms. Tā īstenošana rada vairāk jautājumunekā atbilžu, tāpēc Limbažu Valsts ģimnāzijas izglītības metodiķe Edīte Sarva un Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas direktors Oskars Kaulēns pirmo reizi šo kursu īstenoja kā eTwinning sadarbības projektu. Abas izglītība iestādes varēja izstrādāt risinājumus un jaunus materiālus kursa īstenošanai. Kā uzsver Edīte Sarva, viņasprāt,

“kursa “Projekta darbs” apjoms ir liels, formāti ir dažādi un neatsverami noderēja sadarbība ar kolēģiem no Cēsīm, jo dažreiz var pārņemt panika un viņi vienmēr spēja nomierināt. Savukārt dažreiz viņus pārņem panika un tad man bija ar ko nomierināt un ko piedāvāt.”

Citi ieguvumi, ko sniedz starpskolu sadarbība, ir iespēja dalīties ar idejām, resursiem, piemēram, ar kolēģu starpniecību ir iespējams piesaistīt jomu ekspertus. Tāpat ir iespējams kopīgi organizēt skolotāju mācības, apmainīties ar pieredzi, taču viennozīmīgi vissvarīgākais ir un paliek atbalsts, ko jebkurš skolotājs var iegūt, ja sadarbojas ar kolēģiem no citām skolām vai valstīm.

Ne vien kurss ir noslēdzies ar panākumiem un skolēnu īstenotiem projektiem ar pievienoto vērtību, bet arī pats eTwinning projekts ir bijis ļoti veiksmīgs, iekļūstot  konkursa “Nacionālā eTwinning balva 2022” finālistu starpā. Projekts ir ieguvis arī lielu mediju uzmanību reģionālā apmērā. Vietējie medija labprāt publicē un dalās ar skolēnu īstenotajiem projektiem.

Vairāk par to, kas tieši ir kurss “projekta darbs”, kā skolotāji var sadarboties, lai viens otram palīdzētu, skaties vebināra ierakstā!

Noskaties vebināra ierakstu!

Prezentācijas materiāli pieejami šeit: E. Sarvas prezentācija (PDF)

 

Šo un citu vebināru ierakstus iespējams noskatīties sadaļā Tālākizglītība vai Vebināru ieraksti. Lai video jaunumus uzzinātu pirmais, dodies uz mūsu YouTubeatrodi mūsu kanālu un spied “Abonēt”.

Attēla autors un avotsfauxels, publicēts Pexels.com (Creative Commons licence)

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi