Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Pieejams ieraksts no vebināra par sadarbību ar dažādiem cilvēkiem

16/02/2023  |  Notikumi
Redzams rokasspiediens tuvplānā un uzraksts “Kas jāņem vērā, īstenojot projektu kopā ar dažādiem cilvēkiem?”, kā arī eTwinning un Eiropas Savienības logo.

15. februārī norisinājās eTwinning organizētais vebinārs “Kas jāņem vērā, īstenojot projektu kopā ar dažādiem cilvēkiem?”, kura laikā dalībnieki atkārtoja un papildināja savas zināšanas par grupu dinamiku, darbu grupās, kā arī komunikācijas nozīmību projekts plānošanas un īstenošanas procesā. Vebināru vadīja Joanna Kristīne Golubeva, profesionāls integrālais koučs un personības attīstības prasmju trenere.

Grupa nav komanda

Cilvēku grupa nav komanda – šī ir viena no svarīgākajām atziņām, kuras guva vebināra dalībnieki. Bieži vien, tāpēc, ka kopā ar noteiktiem cilvēkiem organizējam aktivitātes, var rasties maldīgs priekšstats, ka esam vienā komandā un sadarbojamies. Realitātē bieži vien cilvēki veic paralēlas darbības katrs savā tempā un nenotiek īsta sadarbība. Lai veicinātu grupas saliedēšanos un komunikāciju, vebināra vadītāja iepazīstināja ar dažiem svarīgiem aspektiem sar sadarbības veidošanu un grupu dinamiku.

Pirmkārt, cilvēkiem ir ļoti dažāda izpratne par laiku. Par to varēja pārliecināties arī paši vebināra dalībnieki, kad viņiem lūdza norādīt, cik minūtes viņiem īstenībā nozīmē “5 minūtes”. Izrādās, ka klātesošajiem tas patiesībā nozīmē vidēji 7,5 minūtes. Šis piemērs ilustrē, kāpēc ir svarīgi runāt par laiku ar projektu partneriem un vienoties, ko nozīmē dažādās laika vienība – pēc piecām minūtēm, tūlīt, drīz, pēc brītiņa. Savlaicīga vienošanās palīdzēs izvairīties no lieka stresa un konfliktiem, kuri var rasties, kad mūsu gaidas neatbilst realitātei. Vēl viena aktivitāte, kas var palīdzēt labāk iepazīt un formēt sadarbību ir grupas dalībnieku iepazīšana. Uzzini:

  • Kuri grupas dalībnieki dzīvo iekšpus laika, kuri – ārpus laika?
  • Iepazīsti cilvēku kultūru un kā laiku uztver šajā kultūrā.
  • Noskaidro, kā tavi grupa biedri skatās uz pasauli un projektiem – globāli vai detaļās?
  • Kāda grupa jūs vēlētos būt? Kāpēc? Kādi ir jūsu kopīgie mērķi?

Šie uz citi vebinārā izskatītie jautājumi tev palīdzēs ceļā uz veiksmīgas komandas radīšanu. Skaties vebināra ierakstu un atceries, ka nav jābaidās no jautājumiem! Ja mēs jautājam, tas varam uzzināt ļoti daudz un tas mūs atbrīvo no liekas spriedzes.

Vebināra materiāli un ieraksts

J. K. Golubevas prezentācija – lejuplādē un seko līdzi (PDF).

Šo un citu vebināru ierakstus iespējams noskatīties sadaļā Tālākizglītība vai Vebināru ieraksti. Lai video jaunumus uzzinātu pirmais, dodies uz mūsu YouTube, atrodi mūsu kanālu un spied “Abonēt”.

 

Attēla autors un avots: Fauxels, publicēts Pexels.com (Creative Commons licence)

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi