Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Pieejams ieraksts un materiāli no vebināra par komunikāciju ar sarežģītiem vecākiem

13/03/2024  |  Notikumi

Šī gada 12. martā norisinājās eTwinning organizēts vebinārs “Sarežģīti vecāki un pedagogu labbūtība”, kurā uzmanību veltīs informācijai, kas palīdzēs pedagogiem veiksmīgāk komunicēt ar sarežģītiem un konfrontējošiem vecākiem, vienlaikus pēc iespējas, nodrošinot paša pedagoga labbūtību. Vebināru vadīja uzvediba.lv un Latvijas Autisma apvienības vadītāja Līga Bērziņa.

Par vebināru

Lielu rezonansi ieguva aicinājums pedagogiem piedalīties vebinārā par komunikāciju ar sarežģītiem vecākiem. Vebinārā Līga Bērziņa aplūkoja sarežģīto dinamiku starp vecākiem un pedagogiem skolas vidē, uzsverot vecāku būtisko ietekmi uz izglītības procesu, vienlaikus pievēršoties viņu bezspēcības sajūtai sistēmā. Viņa iepazīstināja ar Lutgēnas un Leimaņa vardarbības cikla modeli, detalizēti aprakstot posmus no sākotnējā incidenta līdz palīdzības meklēšanai un situāciju pārdefinēšanai. Pedagogi saņēma arī praktiskus padomus par drošas vides radīšanu sarežģītām sarunām, uzsverot ķermeņa valodu, sēdvietu iekārtojumu un emociju vadību. Vebināra laikā tika uzsvērts, cik svarīgi ir atpazīt konfliktogēnus, noteikt robežas un efektīvi pārvaldīt saziņu, lai veicinātu veselīgas attiecības un miermīlīgi atrisinātu konfliktus.

Plašāk vari uzzināt, skatoties vebināra ierakstu!

Aicinām skolas izsvērt iespēju iesaistīties KiVa programmā (KiVa ir pētījumos balstīts bulinga novēršanas un mazināšanas instruments skolām) – https://latvia.kivaprogram.net/partnership/.

Visi pedagogi ir mīļi gaidīti uzvedība.lv ikmēneša atvērto durvju dienās no 10:00-18:00 jebkurā sev ērtā laikā. Atvērto durvju dienās būs iespējas uzdot jautājumus, meklēt risinājumus savām situācijām, izmēģnāt dažādus uzvediba.lv instrumentus. Pasākums ir bezmaksas. Sīkāka informācija būs https://www.uzvediba.lv/.

Vebināra materiāli un ieraksts

L. Bērziņas prezentācija – lejupielādē un seko līdzi (PDF).

Aktuālie eTwinning pasākumi labbūtības mēneša laikā

Ja vēlies turpināt iesaistīties eTwinning, piesakies dalībai labbūtības mēneša pasākumos!

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi