Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Pieejams video ieraksts no vebināra par atgriezenisko saiti attālinātās mācīšanās procesā

09/04/2020  |  Notikumi

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros 8.aprīlī organizēja vebināru “Atgriezeniskā saite attālinātās mācīšanās procesā: iespējas un izaicinājumi”, kurā eTwinning vēstnieks un pieredzējis Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas skolotājs Oskars Kaulēns stāstīja savu pieredzi par atgriezeniskās saites sniegšanu un saņemšanu attālinātās mācīšanās procesā.

Noskaties vebināra ierakstu (zemāk), kā arī ieskaties prezentācijā (PDF)!

Iesakām noklausīties arī podkāstu skolotājiem “Piedzīvot skolu”, kur 13.sērija veltīta sarunai ar Oskaru par iedvesmu, cerībām, panākumiem skolotāja darbā, kā arī par šo neparasto laiku, kas var būt liels pagrieziena punkts visiem iesaistītajiem.

Atgriezeniskās saites nozīme

Oskars runāja par atgriezenisko saišu 3 dimensijām, vēršot skolotāju uzmanību, ka mācību procesā svarīgi pievērsties tām visām. Viņš uzsvēra, ka, tā kā mēs visi esam jaunā situācijā un visas iesaistītās puses to zina, šobrīd ir iespēja brīvāk izmēģināt jaunas lietas un iedibināt jaunus ieradumus par to, kā sniedzam atgriezenisko saiti un kā to saņemam pa savu pedagoģisko darbu. Tālāk viņš pievērsās ieguvumiem un izaicinājumiem atgriezeniskās saites sniegšanā un saņemšanā, ar kuriem sastopamies mācot un mācoties attālināti. Savā prezentācijā Oskars lika lielu uzsvaru uz atgriezeniskās saites lietderīgumu ilgtermiņā un to, kā to izvērtēt, lai skolotājs nedarītu daudz, bet neefektīvi.

Dažas vērtīgas atziņas:

  • “Šobrīd mums ir lieliska iespēja nodrošināt “iztikas minimuma līmeņa” atgriezenisko saiti katram skolēnam.”
  • “Skolēniem jāmāk pašiem definēt to, kāda palīdzība viņiem nepieciešama un to var uzskatīt kā daļu no atgriezeniskās saites, jo skolotājs var daudz stāstīt visu ko, bet tik un tā netrāpīt lauciņā, kurā skolēnam nepieciešama palīdzība.”
  • “Diemžēl mūsu izglītības sistēmā ir ieviesusies tāda problēma, ka skolēni neuztver atgriezenisko saiti kā vērtību.”
  • “Ir svarīgi, ka skolotājs izveido skaidru sistēmu atgriezeniskās saites sniegšanai un saņemšanai, lai skolēniem ir skaidrs – kur to meklēt, kādos veido to varēs iegūt un kad.”
  • “Šis ir laiks, kad var atbrīvoties no neefektīvām praksēm un deleģēt daļu atbildības par atgriezenisko saiti skolēniem pašiem.”

Foto: Pixabay.com by Geralt (Creative Commons)

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi