Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Pieejams video ieraksts no vebināra par medijpratību

14/05/2020  |  Notikumi

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros 14.maijā organizēja vebināru, kurā Ņujorkas Universitātes absolvents, SkeptiCafe vadītājs un pieredzējis kritiskās domāšanas pasniedzējs Mārtiņš Hiršs stāstīja, kā ar skolēniem sarunāties par viltus ziņām, dezinformāciju, propagandu un citiem informācijas trokšņiem.

Noskaties vebināra ierakstu (zemāk), vai apskati prezentāciju (PDF), lai uzzinātu sīkāk!

Informācija jāvērtē kritiski

Šajā otrajā vebinārā kopā ar Mārtiņu no SkeptiCafe runājām par mākslīgi radītu troksni informatīvajā telpā un kā tas traucē kritiski uztvert informāciju. Gan virtuālajā vidē, gan ārpus tās pastāv atbalss kambari, kuros atbalsojas tas, kam mēs ticam un tāpēc ir grūti mainīt savas domas pat tad, ja redzam citus faktus. Kopā pētījām maldinošas informācijas veidus, to kaitniecības pakāpes, kā arī iepazinām botu un troļļu aizkulises un to, kā tie darbojas sociālajos tīklus. Šoreiz bija vairāki padomi par to, kā identificēt nepatiesu informāciju gan rakstus, gan attēlus.

Mūsu svarīgākās atziņas:

  • Tavu uzmanību sociālajos tīklos peļņas nolūkos mēģina noķert ar emocijām, sensāciju, bildēm;
  • Mēs katrs dzīvojam kaut kāda veida un satura atbalss kambaros;
  • Jo lielāks troksnis komunikācijas kanālā, jo vairāk zūd vēstījuma sākotnējā doma;
  • Mūsdienās viltot var ne tikai tekstu, attēlus, bet pat video;
  • Pastāv vesela botu un troļļu sistēma, kurus izmanto gan peļņas nolūkos, gan kaitnieciskas informācijas izplatīšanai.

Foto: Pexels.com by Connor Danylenko (Creative Commons)

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi