Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Pieejams video ieraksts no vebināra par psiholoģisko noturību krīzes apstākļos

23/04/2020  |  Aktuāli izglītībā

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros 23.aprīlī organizēja vebināru, kurā neformālās izglītības trenere, darba, organizāciju un personāla psiholoģe Lauma Žubule pastāstīja, kā krīzes apstākļos parūpēties par sevi un savu garīgo stāvokli.

Noskaties vebināra ierakstu (zemāk), vai apskati prezentāciju (PDF), lai uzzinātu praktiskus ieteikumus, ko katrs no mums var darīt, lai ierobežotu trauksmes ietekmi uz mūsu dzīvi!

Vebināra saturs

Šajā laikā, kad apkārt ir tik daudz neziņas, nedrošības un satraukuma, ir ļoti būtiski parūpēties par sevi, savu ķermeni, prātu, garīgo stāvokli. Vebinārā apskatījām trīs tēmas:

  • jaunā realitāte – kas jāzina un jāņem vērā, kas notiek ar mums psiholoģiski krīzes laikā;
  • ko varam ietekmēt un ko nevaram;
  • psiholoģiskā noturība un iekšējā spēka vairošana.

Dažas atziņas pēc vebināra

Lauma Žubule jaukā vebināra atmosfērā runāja par to, kā dažādi cilvēki pauž emocijas trauksmes situācijā, kā rodas trauksme un ko katrs no mums var darīt, lai ierobežotu tās ietekmi uz mūsu dzīvi.

Viena no svarīgākajām atziņām – skaidri nodefinēt sev, kuras lietas es varu ietekmēt, un kuras nevaru ietekmēt, lai neuztrauktos lieki par to, ko es tik un tā nespēju mainīt viens pats un šobrīd. Turklāt apzinot lietas, kuras varu ietekmēt, es jau varu izveidot sev konkrētu rīcības plānu, piemēram, katru dienu iepazīties tikai ar to divu mediju informāciju, kuriem uzticos.

Ierobežot savu laiku sociālajos tīklos un ievērot skaidru savas dienas plānu. Skaidrs rīcības plāns dod drošības sajūtu un paplašina tavu ietekmes lauku.

Otra būtiska atziņa – dari vairāk to, kas tieši tev sagādā prieku, taču atceries, ka tāpēc vien, ka visi citi mācās ko jaunu un nododas hobijiem, vēl nenozīmē, ka arī tev tas jādara! Drīkst arī palaiskoties! un nedarīt neko.

Foto: Pixabay.com by Pexels (Creative Commons)

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot www.etwinning.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai saskaņā ar mūsu privātuma politiku.
Aizvērt