Izvēlne
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (turpmāk – JSPA) pedagogu digitālās pratības pilnveides nodaļa saskaņā ar Ministru kabineta 14.07.2020. noteikumiem Nr. 445 “Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā” (turpmāk – noteikumi Nr. 445) apņemas savu tīmekļvietni veidot piekļūstamu.

Šis piekļūstamības paziņojums attiecas uz Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Pedagogu digitālās pratības pilnveides nodaļas tīmekļvietni – https://etwinning.lv
Tīmekļvietnei veikts vienkāršotais piekļūstamības izvērtējums. Izmantotā metode – VARAM sagatavotās “Vadlīnijas iestāžu tīmekļvietnēm noteikto piekļūstamības prasību ievērošanas ietekmes izvērtēšanai un nesamērīgā sloga pamatošanai”.

Cik piekļūstama ir šī tīmekļvietne?

JSPA Pedagogu digitālās pratības pilnveides daļas tīmekļvietne daļēji atbilst noteikumiem Nr. 445 turpmāk minēto iemeslu dēļ.

Pamatstruktūra

Tīmekļa vietnē pagaidām nav iestrādāta pamatstruktūra, kuru piekļūstamības rīki spētu nolasīt.

Navigācija ar tastatūru un formu lauki

Šī tīmekļvietne daļēji ļauj lietotājiem pārvietoties, izmantojot tikai tastatūru. Pārvietoties pa tīmekļvietni iespējams nospiežot tabulācijas taustiņu “Tab”, kas, visbiežāk, atrodas klaviatūras kreisajā pusē. Katra taustiņa nospiešanas reize pārvieto kursoru uz lapas nākošo elementu, piemēram, saitēm uz citām lapām vai lapai būtiskām pogām. Fokusēto elementu izceļ ierāmēts melna vai balts lodziņš. Lai aktivizētu šo elementu (t.i., “noklikšķinātu uz tā”), nospiediet taustiņu “Enter”.

 • Ar šo funkciju var aktivizēt meklētāju, taču tas notiek vietnes neredzamajā daļā, jo meklētājs, nospiežot “Enter” taustiņu, neatveras kā atsevišķs logs, meklēšanas funkcija apzīmēta ar lupas simbolu. Meklēšanas iespējas ir vieglāk izmantot, kad ir atvērta meklēšanas lapa. To var izdarīt, nospiežot taustiņu “Enter”, kad pazūd izceltais logs lapas galvenē, izmantojot “Tab” taustiņu.
 • Lapā “Ziņas” nevar veikt filtra atlasi ar tabulācijas taustiņiem un nevar aktivizēt pogu “vairāk”.
 • Lapā “Projekti” nevar pārvietoties pa “Projekta soļi” lapām ar tabulācijas taustiņiem un nevar izvēlēties apskatīt projektu piemērus, lai gan var lietot slaideri “Projektu piemēriem”, lai pāršķirtu projektu piemēru lapas.
 • Lapā “Visi vebināru ieraksti” nevar aktivizēt pogu “vairāk” ar tastatūru.
 • Lapā “Iesaisties” nevar pārvietoties pa tabulu par iesaistīšanās iespējām ar tabulācijas taustiņiem un nevar izvēlēties apskatīt informatīvos materiālus, lai gan var lietot slaideri “Informācijas materiāli”, lai pāršķirtu lapas.

Hierarhija

Virsrakstu kodējums (H1, H2, H3…) nav pareizi lietots visās testējamās lapās. Nav ievērota pareiza hierarhija, izņemot lapā “Visi vebināru ieraksti”.
Vieglākam lapu pārskatam ir iespējams apmeklēt “Lapas karti” tīmekļa vietnes kājenē.

Fonta izmērs un tālummaiņa

Tīmekļa vietnes saturu var pārlūkot, mainot fonta izmērus, izmantojot pārlūkprogrammā iebūvētās iespējas. Mēs iesakām izmantot vienkāršāko veidu – tīmekļvietnē iestrādāto tuvinājumu. Visas populārās pārlūkprogrammas ļauj tuvināt un tālināt, nospiežot Ctrl un “+” vai “- ” taustiņus. Vai arī turiet Ctrl taustiņu un ritiniet uz augšu vai uz leju ar peles rullīti.

Pietuvinot lapas tekstu vairāk par 150%, tas pārklājas ar citu saturu un kļūst neizlasāms, šāda kļūda novērojama visos pārbaudītajos atvērumos.

Kontrastu maiņa

Tīmekļa vietnes atsevišķas pogas vai smalkākie teksti var būt nesalasāmi cilvēkiem ar redzes grūtībām. Vienlaikus šī vietne neļauj lietotājiem iegūt lielāku teksta kontrastu, mainot satura krāsas. Mēs iesakām izmantot kādu no pārlūka spraudņiem, lai mainītu tīmekļa vietnes kontrastu.

Citi aspekti

Lapu nosaukumos vispirms redzama piederība un pēc tam konkrētas sadaļas nosaukums.

Sākuma lapā redzams attēlu karuselis, kuram ir iestrādāta attēla animācija – pietuvināšana un attālināšana. Animāciju un attēlus ir iespējams apturēt, ja uzspiež uz kādu no 3 zaļajām līnijām ekrāna labajā pusē, pa vidu karuselim. Karuseļa attēli aizņem gandrīz visu ekrānu, kad lapa tiek atvērta, taču tas pilnībā pazūd, ja lietotājs noritina lapu uz leju.

Šī tīmekļvietne pēdējo reizi tika izvērtēta 13.01.2023. Izvērtēšanu veica Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Pedagogu digitālās pratības pilnveides nodaļas projektu koordinatore Linda Muižniece. Pārbaudi veica Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras pedagogu digitālās pratības pilnveides nodaļas vadītāja Baiba Suseja. Apstiprināja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Eiropas Savienības programmu departamenta direktore, direktora p.i Maija Kolberga.

Izvērtējumu apliecinošs dokuments: eTwinning tīmekļvietnes izvērtējums. 

Piekļūstamības alternatīvas

Lai saņemtu saturu, kas šobrīd nav piekļūstams, lūgums rakstīt uz e-pasta adresi linda.muizniece@jaunatne.gov.lv.

 • Līdz brīdim, kamēr netiks ieviesti labojumi, piekļūstamības problēmas, kas saistītas ar kontrastiem, piedāvājam risināt, izmantojot kādu no pārlūka spraudņiem, piemēram, Google Chrome spraudni “High Cotrast”. Kur iespējams, tiks palielināts krāsu kontrasts rakstos uz saitēm.
 • Lai atrastu nepieciešamo informāciju tīmekļvietnē tikai no tastatūras, ieteicams izmantot Google meklētāju. Šim nolūkam tā meklēšanas laukā jāieraksta velamā meklēšanas frāze, noslēdzot to ar tekstu “site:etwinning.lv”. Meklētāju var aktivizēt arī pašā tīmekļa vietnē, ja nospiež taustiņu “Enter”, kad tabulatora taustiņa rāmis pazūd pēc pārvietošanās pa lapas galveni. Meklētājs atvērsies jaunā logā un būs iespējams to izmantot ar tastatūras palīdzību.
 • Šajā tīmekļvietnē attēli pamatā tiek izmantoti tikai satura vizualizēšanai. Unikāls saturs attēla formātā tiek publicēts tikai “Informatīvie materiāli” daļā un sev interesējošos materiālus var saņemt arī e-pastā, rakstot uz augstāk minēto e-pasta adresi.
 • Kamēr netiks ieviesti labojumi, ziņās satura informācijas strukturēšanai tiks izmantota virsrakstu un apakšvirsrakstu formatēšanas funkcija.

Kā pieprasīt saturu piekļūstamā formātā

Ja Jums ir nepieciešams saturs citā formātā, krāsās vai burtu izmērā, sazinieties ar mums, norādot:

 • saiti uz saturu (URL);
 • jūsu vārdu un e-pasta adresi;
 • formātu, kāds jums nepieciešams konkrētajam saturam (piemēram, piekļūstams PDF, audio, teksta izmērs, kontrastu izmērs, u. tml.).

Ir iespējamas arī tiešsaistes konsultācijas un palīdzība.

Piekļūstamības prasību nodrošināšana pilnā apmērā rada nesamērīgu slogu, tāpēc tīmekļa vietnes sadaļas pakāpeniski tiks rediģētas un uzlabotas ērtākai lietojamībai un uztveramībai.

Atsauksmēm un saziņai

Mēs nepārtraukti cenšamies uzlabot šīs tīmekļvietnes piekļūstamību.
Ja Jūs konstatējat kādas problēmas vai nepilnības, kas nav minētas šajā paziņojumā vai vēlaties saņemt nepiekļūstamo saturu citā formātā, sazinieties ar mums:
E-pastā: linda.muizniece@jaunatne.gov.lv
Zvaniet: +3716736252
Adrese: Mūkusalas iela 41, Rīga, LV-1004
Mēs izskatīsim Jūsu pieprasījumu un sniegsim atbildi septiņu dienu laikā.

Sūdzībām

Ja neesam atbilstoši reaģējuši uz Jūsu iesniegumu vai sūdzību par tīmekļvietnes satura piekļūstamību, Jums ir iespēja iesniegt sūdzību Latvijas Republikas Tiesībsargam:
Tiesībsarga birojs: Baznīcas iela 25 Rīgā, LV-1010
Tālrunis: +37167686768
E-pasts: tiesibsargs@tiesibsargs.lv
https://www.tiesibsargs.lv/lv/pages/kontaktinformacija

Ziņas par paziņojuma sagatavošanu

Šis paziņojums ir sagatavots 23.12.2021.

Paziņojums pēdējo reizi atjaunots 20.01.2023.

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi