Izvēlne
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (turpmāk – JSPA) pedagogu digitālās pratības pilnveides daļa saskaņā ar Ministru kabineta 14.07.2020. noteikumiem Nr. 445 “Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā” (turpmāk – noteikumi Nr. 445) apņemas savu tīmekļvietni veidot piekļūstamu.

Šis piekļūstamības paziņojums attiecas uz:
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras pedagogu digitālās pratības pilnveides daļu tīmekļvietni – https://etwinning.lv
Tīmekļvietnei veikts vienkāršotais piekļūstamības izvērtējums. Izmantotā metode – VARAM sagatavotās “Vadlīnijas iestāžu tīmekļvietnēm noteikto piekļūstamības prasību ievērošanas ietekmes izvērtēšanai un nesamērīgā sloga pamatošanai”.

Cik piekļūstama ir šī tīmekļvietne?

JSPA pedagogu digitālās pratības pilnveides daļas tīmekļvietne daļēji atbilst noteikumiem Nr. 445 turpmāk minēto iemeslu dēļ.

Navigācija ar tastatūru

Šī tīmekļvietne daļēji ļauj lietotājiem pārvietoties, izmantojot tikai tastatūru. Pārvietoties pa tīmekļvietni iespējams nospiežot tabulācijas taustiņu “Tab”, kas, visbiežāk, atrodas klaviatūras kreisajā pusē. Katra taustiņa nospiešanas reize pārvieto kursoru uz lapas nākošo elementu, piemēram, saitēm uz citām lapām vai lapai būtiskām pogām. Fokusēto elementu izceļ ierāmēts melna vai balts lodziņš. Lai aktivizētu šo elementu (t.i., “noklikšķinātu uz tā”), nospiediet taustiņu “Enter”.

  • Ar šo funkciju var aktivizēt meklētāju, taču tas notiek neredzamajā daļā, jo meklētājs, nospiežot “Enter” taustiņu, neatveras kā atsevišķs logs, meklēšanas funkcija apzīmēta ar palielināmā stikla simbolu. Meklēšanas iespējas ir vieglāk izmantot, kad ir atvērta meklēšanas lapa. To var izdarīt, nospiežot taustiņu “Enter”, kad pazūd izceltais logs lapas galvenē, izmantojot “Tab” taustiņu.
  • Papildus lapā “Ziņas” nevar veikt filtra atlasi ar tabulācijas taustiņiem un nevar piekļūt formas laukiem.
  • Lapā “Projekti” nevar lietot “Projekta soļi” “tabus” ar tabulācijas taustiņiem un nevar lietot slaideri “Projektu piemēri” ar tabulācijas taustiņiem.
  • Lapā nevar pārslēgt kalendāra filtra mēnešus ar tabulācijas taustiņiem.
  • Lapā “Galerija” nevar aktivizēt “vairāk” ar tabulācijas taustiņiem.

Alternatīvie teksti

Šī tīmekļvietne daļēji satur lietotājam saprotamu alternatīvo tekstu uz ikonām. Lapā “Kalendārs” trūkst alternatīvais teksts uz bultiņām, kas ļauj pārslēgt kalendāra mēnešus. Lapā “Galerija” alternatīvais teksts uz foto ikonas ir angļu valodā. Citas nepilnības ir iespējamas.

Hierarhija

Virsrakstu kodējms (H1, H2, H3…) nav pareizi lietots visās testējamās lapās. Nav ievērota pareiza hierarhija, izņemot lapā “Galerija”.

Fonta izmērs un tālummaiņa

Pārlūkojot tīmekļa vietni varat to veikt, mainot fonta izmērus, izmantojot pārlūkprogrammā iebūvētās iespējas. Mēs iesakām izmantot vienkāršāko veidu – tīmekļvietnē iestrādāto tuvinājumu. Visas populārās pārlūkprogrammas ļauj tuvināt un tālināt, nospiežot Ctrl un “+” vai “- ” taustiņus. Vai arī turiet Ctrl taustiņu un ritiniet uz augšu vai uz leju ar peles rullīti.

Pietuvinot lapas tekstu, tas pārklājas ar citu saturu un kļūst neizlasāms, šāda kļūda bija novērojama visos atvērumos.

Kontrastu maiņa

Šī vietne neļauj lietotājiem iegūt lielāku teksta kontrastu, mainot satura krāsas. Mēs iesakām izmantot kādu no pārlūka spraudņiem, lai mainītu tīmekļa vietns kontrastu.

Multimediju (audio, video) saturs

Šī tīmekļvietne satur video, kam nav pievienoti subtitri un teksta noraksts.

Citi aspekti

Lapu nosaukumos vispirms redzama piederība un pēc tam konkrētas sadaļas nosaukums.

 

Šī tīmekļvietne pēdējo reizi tika izvērtēta 23.12.2021. Izvērtēšanu veica SIA “Born Digital”. Pārbaudi veica Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras pedagogu digitālās pratības pilnveides daļas projektu koordinatore Linda Muižniece.

Izvērtējumu apliecinošs dokuments: eTwinning tīmekļvietnes izvērtējums. 

Piekļūstamības alternatīvas

Lai saņemtu saturu, kas šobrīd nav piekļūstams, lūgums rakstīt uz e-pasta adresi linda.muizniece@jaunatne.gov.lv.

  • Līdz brīdim, kamēr netiks ieviesti labojumi, piekļūstamības problēmas, kas saistītas ar kontrastiem, piedāvājam risināt, izmantojot kādu no pārlūka spraudņiem, piemēram, Google Chrome spraudni “High Cotrast”.
  • Lai atrastu nepieciešamo informāciju tīmekļvietnē tikai no tastatūras, ieteicams izmantot Google meklētāju. Šim nolūkam tā meklēšanas laukā jāieraksta velamā meklēšanas frāze, noslēdzot to ar tekstu “site:etwinning.lv”.
  • Šajā tīmekļvietnē attēli tiek izmantoti tikai satura vizualizēšanai. Unikāls saturs attēla formātā netiek publicēts un turpmāk netiks publicēts.
  • Kamēr netiks ieviesti labojumi, ziņās satura informācijas strukturēšanai tiks izmantota virsrakstu un apakšvirsrakstu formatēšanas funkcija.

Kā pieprasīt saturu piekļūstamā formātā

Ja Jums ir nepieciešams saturs citā formātā, sazinieties ar mums, norādot:

Saiti uz saturu (URL);
Jūsu vārdu un e-pasta adresi;
Formātu, kāds jums nepieciešams konkrētajam saturam (piemēram, piekļūstams PDF, audio u.tml).

Atsauksmēm un saziņai

Mēs nepārtraukti cenšamies uzlabot šīs tīmekļvietnes piekļūstamību.
Ja Jūs konstatējat kādas problēmas vai nepilnības, kas nav minētas šajā paziņojumā vai vēlaties saņemt nepiekļūstamo saturu citā formātā, sazinieties ar mums:
E-pastā: linda.muizniece@jaunatne.gov.lv
Zvaniet: +3716736252
Adrese: Mūkusalas iela 41, Rīga, LV-1004
Mēs izskatīsim Jūsu pieprasījumu un sniegsim atbildi septiņu dienu laikā.

Sūdzībām

Ja neesam atbilstoši reaģējuši uz Jūsu iesniegumu vai sūdzību par tīmekļvietnes satura piekļūstamību, Jums ir iespēja iesniegt sūdzību Latvijas Republikas Tiesībsargam:
Tiesībsarga birojs: Baznīcas iela 25 Rīgā, LV-1010
Tālrunis: +37167686768
E-pasts: tiesibsargs@tiesibsargs.lv
https://www.tiesibsargs.lv/lv/pages/kontaktinformacija

Ziņas par paziņojuma sagatavošanu

Mēs plānojam atjauninātu un paplašinātu tīmekļvietnes piekļūstamības iespēju nodrošinājumu un esošu nepilnību novēršanu pēc iespējas ātrāk.

Šis paziņojums ir sagatavots 23.12.2021. Paziņojums pēdējo reizi atjaunots 01.07.2022.

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot www.etwinning.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai saskaņā ar mūsu privātuma politiku.
Aizvērt