Izvēlne
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (turpmāk – JSPA) pedagogu digitālās pratības pilnveides nodaļa saskaņā ar Ministru kabineta 14.07.2020. noteikumiem Nr. 445 “Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā” (turpmāk – noteikumi Nr. 445) apņemas savu tīmekļvietni veidot piekļūstamu.

Šis piekļūstamības paziņojums attiecas uz Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Pedagogu digitālās pratības pilnveides nodaļas tīmekļvietni – https://etwinning.lv
Tīmekļvietnei veikts vienkāršotais piekļūstamības izvērtējums. Izmantotā metode – VARAM sagatavotās “Vadlīnijas iestāžu tīmekļvietnēm noteikto piekļūstamības prasību ievērošanas ietekmes izvērtēšanai un nesamērīgā sloga pamatošanai”.

Cik piekļūstama ir šī tīmekļvietne?

JSPA Pedagogu digitālās pratības pilnveides daļas tīmekļvietne daļēji atbilst noteikumiem Nr. 445 turpmāk minēto iemeslu dēļ.

  • Tīmekļvietnes pamatstruktūra neatbilst prasībām. Tīmekļvietnei ir norādīti dažas, bet ne visas sadaļas; virsraksti ne vienmēr ir virs teksta, uz ko tie attiecas, zem ziņām nav teksta ieskats, par ko būs ziņa. Šie trūkumi redzami tikai noņemot lapai visus formatējumus un to linearizējot.
  • Tastatūtas piekļuve un vizuālais fokuss. Šī tīmekļvietne daļēji ļauj lietotājiem pārvietoties, izmantojot tikai tastatūru. Lapās “Projekti” un “Iesaisties” nav iespējams ar tastatūru atvērt projektu piemērus un informatīvos materiālus. Tabulators lēkā pa meklētāja neredzamo daļu, taču meklētājs ir pilnībā piekļūstams un izmantojams ar tastatūru.
  • Teksta izmēra tālummaiņa. Lapā ir iestrādāta teksta izmēra maiņas funkcija, kas ļauj palielināt tekstu līdz 150%. Ja šo funkciju neizmanto, palielinot tekstu līdz 200% visos populārākajos interneta pārlūkos, teksts ir salasāms un nepārklājas visās lapās, izņemot sākumlapu (pārklājas pasākumu datumi un nosaukumi un galerijas daļas teksts) un lapā “Komanda”, kur nav redzami citāti pie katra cilvēka. Izmantojot speciālu paplašinājumu teksta palielināšanai pārlūkos Chrome un Micrsoft Edge teksts pārklājas visās lapās, izņemot konkrētus ziņu ierakstus (http://etwinning.lv/ /emociju-regulacija-pirmsskolas/).

Šī tīmekļvietne pēdējo reizi tika izvērtēta 29.11.2023. Izvērtēšanu veica Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Pedagogu digitālās pratības pilnveides nodaļas projektu koordinatore Linda Muižniece-Slesare. Pārbaudi veica Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras pedagogu digitālās pratības pilnveides nodaļas vadītāja Baiba Suseja. Apstiprināja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras direktore Līga Lejiņa.

Izvērtējumu apliecinošs dokuments: eTwinning tīmekļvietnes izvērtējums. 

Piekļūstamības alternatīvas

Lai saņemtu saturu, kas šobrīd nav piekļūstams, lūgums rakstīt uz e-pasta adresi linda.muizniece@jaunatne.gov.lv.

  • Informatīvos materiālus un projektu piemērus var saņemt e-pastā, rakstot uz augstāk minēto e-pasta adresi. Tiem iespējams piekļūt, izmantojot datorpeli.
  • Jebkuru informāciju, kas publicēta tīmekļvietnē, iespējams iegūt, rakstot uz augstāk minēto e-pastu un norādot, kādā formātā tā nepieciešana. Tai skaitā, saraksti ar pasākumiem un saites uz pasākumu aprakstiem, jebkurā lapā redzamā informācija rediģējamā dokumentā, saraksti ar publicētajām ziņām un to īsi ieskati par konkrētiem laika periodiem u.c. informācija.

Kā pieprasīt saturu piekļūstamā formātā

Ja Jums ir nepieciešams saturs citā formātā, krāsās vai burtu izmērā, sazinieties ar mums, norādot:

Saiti uz saturu (URL);
Jūsu vārdu un e-pasta adresi;
Formātu, kāds jums nepieciešams konkrētajam saturam (piemēram, piekļūstams PDF, audio, teksta izmērs, kontrastu izmērs, u. tml.).

Ir iespējamas arī tiešsaistes konsultācijas un palīdzība.

Piekļūstamības prasību nodrošināšana pilnā apmērā rada nesamērīgu slogu, tāpēc tīmekļa vietnes sadaļas pakāpeniski tiks rediģētas un uzlabotas ērtākai lietojamībai un uztveramībai.

Atsauksmēm un saziņai

Mēs nepārtraukti cenšamies uzlabot šīs tīmekļvietnes piekļūstamību.
Ja Jūs konstatējat kādas problēmas vai nepilnības, kas nav minētas šajā paziņojumā vai vēlaties saņemt nepiekļūstamo saturu citā formātā, sazinieties ar mums:
E-pastā: linda.muizniece@jaunatne.gov.lv
Zvaniet: +3716736252
Adrese: Mūkusalas iela 41, Rīga, LV-1004
Mēs izskatīsim Jūsu pieprasījumu un sniegsim atbildi septiņu dienu laikā.

Sūdzībām

Ja neesam atbilstoši reaģējuši uz Jūsu iesniegumu vai sūdzību par tīmekļvietnes satura piekļūstamību, Jums ir iespēja iesniegt sūdzību Latvijas Republikas Tiesībsargam:
Tiesībsarga birojs: Baznīcas iela 25 Rīgā, LV-1010
Tālrunis: +37167686768
E-pasts: tiesibsargs@tiesibsargs.lv
https://www.tiesibsargs.lv/lv/pages/kontaktinformacija

Ziņas par paziņojuma sagatavošanu

Šis paziņojums ir sagatavots 23.12.2021.

Paziņojums pēdējo reizi atjaunots 29.11.2023.

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi