Izvēlne
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (turpmāk – JSPA) pedagogu digitālās pratības pilnveides daļa saskaņā ar Ministru kabineta 14.07.2020. noteikumiem Nr. 445 “Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā” (turpmāk – noteikumi Nr. 445) apņemas savu tīmekļvietni veidot piekļūstamu.

Šis piekļūstamības paziņojums attiecas uz:

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras pedagogu digitālās pratības pilnveides daļu tīmekļvietni – https://etwinning.lv

Tīmekļvietnei veikts vienkāršotais piekļūstamības izvērtējums. Izmantotā metode – VARAM sagatavotās “Vadlīnijas iestāžu tīmekļvietnēm noteikto piekļūstamības prasību ievērošanas ietekmes izvērtēšanai un nesamērīgā sloga pamatošanai”.

Cik piekļūstama ir šī tīmekļvietne?

JSPA pedagogu digitālās pratības pilnveides daļas tīmekļvietne daļēji atbilst noteikumiem Nr. 445 turpmāk minēto iemeslu dēļ.

Navigācija ar tastatūru

Šī tīmekļvietne ļauj lietotājiem pārvietoties, izmantojot tikai tastatūru. Pārvietoties pa tīmekļvietni iespējams nospiežot tabulācijas taustiņu “Tab”, kas, visbiežāk, atrodas klaviatūras kreisajā pusē. Katra taustiņa nospiešanas reize pārvieto kursoru uz lapas nākošo elementu, piemēram, saitēm uz citām lapām vai lapai būtiskām pogām. Fokusēto elementu izceļ ierāmēts melna vai balts lodziņš. Lai aktivizētu šo elementu (t.i., “noklikšķinātu uz tā”), nospiediet taustiņu “Enter”.

Ar šo funkciju nav iespējams atvērt tabulu sadaļas.

Fonta izmērs

Pārlūkojot tīmekļa vietni varat to veikt, mainot fonta izmērus, izmantojot pārlūkprogrammā iebūvētās iespējas, vai izmantojot tīmekļvietnē iestrādātos fonta izmērus. Mēs iesakām izmantot vienkāršāko veidu – tīmekļvietnē iestrādāto tuvinājumu.

Ar pārlūku
Visas populārās pārlūkprogrammas ļauj tuvināt un tālināt, nospiežot Ctrl un “+” vai “- ” taustiņus. Vai arī turiet Ctrl taustiņu un ritiniet uz augšu vai uz leju ar peles rullīti.

Tīmekļvietnē iestrādātie fonti
Šajā tīmekļvietnē ir iestrādāti trīs dažādi fonta izmēri. Izvēloties kādu no fonta izmēriem, viss tīmekļvietnes saturs tiek palielināts attiecīgajā izmērā.

Visas populārās pārlūkprogrammas ļauj tuvināt un tālināt, nospiežot Ctrl un “+” vai “- ” taustiņus. Vai arī turiet Ctrl taustiņu un ritiniet uz augšu vai uz leju ar peles rullīti.

Kontrastu maiņa

Šī vietne neļauj lietotājiem iegūt lielāku teksta kontrastu, mainot satura krāsas.

Piekļūstamības alternatīvas

Lai saņemtu saturu, kas šobrīd nav piekļūstams, lūgums rakstīt uz e-pasta adresi linda.muizniece@jaunatne.gov.lv.

Kā pieprasīt saturu piekļūstamā formātā

Ja Jums ir nepieciešams saturs citā formātā, sazinieties ar mums, norādot:

Saiti uz saturu (URL);
Jūsu vārdu un e-pasta adresi;
Formātu, kāds jums nepieciešams konkrētajam saturam (piemēram, piekļūstams PDF, audio u.tml).

Atsauksmēm un saziņai

Mēs nepārtraukti cenšamies uzlabot šīs tīmekļvietnes piekļūstamību.
Ja Jūs konstatējat kādas problēmas vai nepilnības, kas nav minētas šajā paziņojumā vai vēlaties saņemt nepiekļūstamo saturu citā formātā, sazinieties ar mums:

E-pastā: linda.muizniece@jaunatne.gov.lv
Zvaniet: +3716736252
Adrese: Mūkusalas iela 41, Rīga, LV-1004

Mēs izskatīsim Jūsu pieprasījumu un sniegsim atbildi septiņu dienu laikā.

Ja neesam atbilstoši reaģējuši uz Jūsu iesniegumu vai sūdzību par tīmekļvietnes satura piekļūstamību, Jums ir iespēja iesniegt sūdzību Latvijas Republikas Tiesībsargam:

Tiesībsarga birojs: Baznīcas iela 25 Rīgā, LV-1010
Tālrunis: +37167686768
E-pasts: tiesibsargs@tiesibsargs.lv
https://www.tiesibsargs.lv/lv/pages/kontaktinformacija

Ziņas par paziņojuma sagatavošanu

Mēs plānojam atjauninātu un paplašinātu tīmekļvietnes piekļūstamības iespēju nodrošinājumu un esošu nepilnību novēršanu pēc iespējas ātrāk.

Šis paziņojums ir sagatavots 22.12.2020.
Paziņojums pēdējo reizi atjaunots 28.12.2020.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot www.etwinning.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai saskaņā ar mūsu privātuma politiku.
Aizvērt