Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Pirmajās kopīgajās eTwinning mācībās Daugavpils un Liepājas universitāšu studenti mācās veidot virtuālās sadarbības projektus

13/02/2020  |  Notikumi

2020.gada 6.un 7. februārī Jūrmalā pirmajās kopīgajās eTwinning pedagogu profesionālās pilnveides mācībās augstskolu studentiem satikās 24 Daugavpils Universitātes un Liepājas Universitātes pedagoģijas studenti un viņu pasniedzēji.

Mācības vadīja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Pedagogu digitālās pratības pilnveides daļas projektu koordinatore Liene Millere un ilggadēja eTwinning vēstniece un Iespējamās misijas mācību vadītāja Edīte Sarva.

Klātienes tikšanās nodrošināja iespēju studējošajiem ne tikai uzzināt par eTwinning skolu sadarbības tīkla pieejamo atbalstu jaunajiem skolotājiem, bet arī katram individuāli iepazīt dažādus IKT rīkus, strādājot tiešsaistes režīmā. Mācību laikā dalībnieki iepazinās ar eTwinning projektu vērtēšanas kritērijiem un tos izmantoja, lai izvērtētu jau īstenotus projektus, tādējādi iepazīstot sekmīgi īstenotu projektu galvenos elementus. Studenti darbojās nelielās starp-universitāšu grupās, lai kopīgi iepazītos ar veiksmīgākajiem aizvadīto gadu eTwinning projektiem un izmantotajām metodēm, un lai vēlāk arī paši plānotu savu projekta ideju un modelētu kādu virtuālās sadarbības aktivitāti.

eTwinning skolu sadarbības tīkls darbojas kopš 2005. gada. Līdz šim eTwinning iespējas bija pieejamas tikai praktizējošiem skolotājiem, taču no 2019.gada sadarbības tīklā aicināti iesaistīties arī pedagoģijas studenti un attiecīgo augstāko izglītības iestāžu mācībspēki.

Daugavpils ir viena no aktīvākām pilsētām, kur īstenoti eTwinning sadarbības projekti. Kopš 2005.gada 51 Daugavpils pilsētas izglītības iestāde īstenojusi 533 skolu sadarbības projektus. Piecas aktīvākās saņēmušas “eTwinning skola” statusu. Tāpat pilsētā aktīvi darbojas divas eTwinning vēstnieces – Anna Beļska un Natālija Karpenko no J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas, kuras ar saviem skolēniem veiksmīgi ir īstenojušas dažādus sadarbības projektus, no kuriem vairāki ir ieguvuši atzinību Latvijas un Eiropas līmenī.

Liepājā arī ir aktīvas skolas un pirmsskolas -34 pilsētas izglītības iestādes īstenojušas 218 skolu sadarbības projektus. “eTwinning skolas” statuss gan piešķirts tikai vienai skolai – Liepājas Raiņa 6. vidusskolai. Šajā skolā darbojas arī pilsētā vienīgā eTwinning vēstniece Daiga Straupeniece.
Veidojot jaunas skolotāju programmas, eTwinning sadarbības tīkla piedāvātās sadarbības iespējas ir ļoti būtiskas. Skolotāju sadarbībai ir īpaša nozīme izglītības sistēmā. Lai to veiksmīgi īstenotu, šī prasme jāattīsta jau studiju laikā. eTwinning mērķis ir veicināt izglītības iestāžu sadarbību, izmantojot informācijas un komunikācijas tehnoloģijas un mācību projektu metodi, tādējādi Daugavpils Universitātes un Liepājas Universitātes mācībspēki vēlētos, lai studējošie iemācītos paši un palīdzētu skolēniem īstenot veiksmīgus, mācību procesā integrētus sadarbības projektus. Ir plānots, ka eTwinning un sadarbības projekti kļūs par daļu no augstskolas mācību satura.

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi