Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Pirmsskolas pedagogi eTwinning mācībās uzsāk sadarbības projektus

27/08/2020  |  Notikumi

eTwinning projektos sadarbība vienmēr ir bijusi panākumu atslēga. Tā kā projekti notiek tiešsaistē, veiksmīgu sadarbību, kas ir kaut kas vairāk par materiālu apmaiņu vai kartīšu sūtīšanu, nav viegli organizēt. Bet ko iesākt pirmsskolā, kur darbs tiešsaistē ir vēl lielāks izaicinājums? Lai palīdzētu šos jautājumus risināt, eTwinning no 19.līdz 21.augustam Valmierā organizēja mācībās pirmsskolas pedagogiem Edītes Sarvas un Kristīnas Bernānes vadībā. Mācības pulcēja pirmsskolas pedagogus no visas Latvijas. Daži jau iepriekš aktīvi darbojušies eTwinning projektus, bet citiem šī bija pirmā pieredze. Trīs dienu laikā uzsākti 6 sadarbības projekti, kurā iesaistīties 17 pirmsskolas izglītības iestāžu bērni.

Ideju randiņi un iepazīšanās

Pirmā diena bija veltīta tam, lai iepazītu viens otru, ģenerētu projektu idejas un iepazītu eTwinning projektus. Pedagogi iepazīstināja ar savu iestādi, atzīmēja to uz Latvijas kartes, kā arī pastāstīja par saviem hobijiem. Projektu ideju randiņi guva milzīgu atsaucību – tajos radās pirmie projektu plāni un milzum daudz radošu ideju kopīgai sadarbībai, ko vēlāk prezentēt. Dienas noslēgumā skolotāji apskatīja dažādus iepriekš īstenotu eTwinning projektu piemērus, diskutēja par projektu kritērijiem un kopīgi izspēlēja dažādas rotaļas.

Projektu plānošana

Otrā un garākā mācību diena bija veltīta projektu plānošanai un diskusijām par sadarbību – kā izvēlēto tēmu īstenot kopīgā projektā? Kā veidot bērnu sadarbību un cik daudz plānošanas atstāt bērnu ziņā? Pedagogi diskutēja, kā projektu metode var uzlabot bērnu pastāvīgas mācīšanās prasmes, problēmu risināšanas prasmes un mērķtiecīgu darbu uz rezultātu. Sešas skolu komandas rūpīgi strādāja pie projektu plānošanas – sākot no situācijas izpētei un pedagoģiskajiem mērķiem līdz projekta īstenošanas soļiem, kas ved uz kopīgu galaproduktu un detalizētam aktivitāšu plānam. Tāpat pedagogi iepazina eTwinning platformas, kā arī uzzināja vairāk par eTwinning piedāvātajiem profesionālās pilnevdies pasākumiem. Dienas noslēgumā visi projekti reģistrēti eTwinning Live, kā arī skolotāji jau varēja darboties projekta tiešsaistes platformā TwinSpace, izmēģināt forumus, aptaujas un videokonferences, lai projektā gaitā paredzētā sazināšanās tiešsaistē varētu notikt bez aizķeršanās.

Projektu prezentēšana

Mācību noslēguma dienā sešas projektu grupas prezentēja savus jau saplānotos projektu plānus. Lībagu un Tukuma bērnudārzi projektā izstrādās savas apkārtnes orientēšanās karti ar uzdevumiem, Daugavpils, Rīgas un Valmieras pārstāvēto bērnudārzu bērni projektā caur dažādām maņām un valodām iepazīs Kukulīti, bet Daugavpils un Salacgrīvas bērni izzinās visu par un ap ražas svētkiem. Citos projektos bērni meklēs savas pilsētas bagātības, spēlēs un paši veidos spēles, kā arī iepazīs viens otra pilsētas. Mums prieks, ka tik daudz radošu un izzinošu aktivitāšu notiks visā Latvijā!

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi