Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Pirmsskolas skolotājus aicina pieteikties starptautiskām eTwinning mācībām Latvijā par āra pedagoģiju

03/05/2022  |  Pieteikšanās mācībām
Divi pirmsskolas bērni zem koka spēlējas ar rotaļlietām.

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros aicina pirmsskolu skolotājus pieteikties starptautiskām mācībām klātienē par āra pedagoģijas un projektu metodēm pirmsskolas izglītības iestādēs. Mācībās piedalīsies skolotāji no septiņām Eiropas valstīm, lai papildinātu savas zināšanas, atrastu projektu partnerus un plānotu sadarbības projektus. Mācības no 7.-10. jūnijam notiks Valmierā. Pretendentiem jāspēj sazināties angļu valodā, jābūt vēlmei darboties un uzsākt starptautisku eTwinning projektu.

Pieteikšanās notiek elektroniski, aizpildot pieteikuma anketu tiešsaistē! Pieteikšanās termiņš: 2022.gada 23.maijs (plkst. 9:00). Pirms aizpildīt anketu, aicinām rūpīgi iepazīties ar pieteikšanās noteikumiem un prasībām pretendentiem.

Mācību saturs

Mācību mērķis ir veicināt pirmsskolas skolotāju izpratni par projektu metodes izmantošanu pirmsskolas mācību darbā savienojumā ar āra pedagoģiju. Četru dienu intensīvās mācībās skolotājiem būs iespēja praktiski darboties, apgūstot jaunas metodes un aktivitātes āra pedagoģijā, izzināt projektu metodi, veidot kontaktus ar citiem Eiropas pirmsskolas skolotājiem, kā arī atrast partnerus, plānot un reģistrēt starptautisku projektu.

Mācību dalībnieki apmeklēs Priekuļu pirmsskolas izglītības iestādi “Mežmaliņa”, kur būs iespēja smelties idejas ilgtspējīgas izglītības iestādes veidošanā, iepazīties ar tajā īstenotajiem starptautiskajiem eTwinning projektiem, kuri ieguvuši augstu atzinību Eiropas līmenī. “Mežmaliņas” vadītāja atbildēs uz jautājumiem par to, kā plānot un īstenot veiksmīgus starptautiskus projektus, dalīsies vērtīgos padomos, projekta aktivitāšu idejās. Savukārt āra pedagoģijas metodes un aktivitātes tiks apgūtas praktiski, izmantojot aktīvās mācīšanās pieeju “mācies darot”. Līdz ar to nodarbību saturs tiks apgūts, veicot praktiskus uzdevumus atbilstoši sasniedzamajam rezultātam. Mācību pēdējās dienās dalībnieki soli pa solim apgūs starptautisku eTwinning projektu plānošanu – projekta sadarbības partneru atrašana, ideju apkopošana, mērķu formulēšana, projekta plānošana atbilstoši eTwinning projektu kritērijiem, IKT rīku izvēle projekta īstenošanai, projekta integrēšana mācību saturā.

Nodarbības vadīs eTwinning vēstnieces Edīte Sarva (Limbažu Valsts ģimnāzija) un Kristīna Bernāne (Priekuļu pirmsskolas izglītības iestāde “Mežmaliņa”).

Darba kārtība (PDF, angļu valodā)

Vispārīgi par mācībām

Dalībnieki: skolotāji no Austrijas, Dānijas, Igaunijas, Latvijas, Polijas, Portugāles, Somijas
Tēma: “Āra pedagoģijas metodes un projekti pirmsskolas izglītības iestādē”
Laiks: 2022.gada 7. līdz 10.jūnijs
Norises vieta: Viesnīca “Wolmar”, Tērbatas iela 16a, Valmiera
Darba valoda: angļu
Dalībnieku skaits: 24 skolotājs (8 no Latvijas)

Prasības pretendentiem

  • Pirmsskolas skolotājs ar interesi veidot sadarbības projektus, priekšroka eTwinning projektu īstenotājiem
  • Reģistrējies www.etwinning.net
  • Var sazināties (mutiski un rakstiski) angļu valodā
  • Ir idejas eTwinning projektiem
  • Pēc semināra gatavs īstenot eTwinning projektu savā izglītības iestādē
  • Gatavs izplatīt informāciju par eTwinning sava reģiona izglītības iestādēs (vismaz 2 uzstāšanās vai publikācijas 3 mēnešu laikā pēc pasākuma).

Līgums un izmaksas

  • Dalībnieks pirms pasākuma slēdz sadarbības līgumu ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, kurā apņemas:
    • piedalīties visās pasākuma aktivitātēs,
    • īstenot eTwinning projektu, izplatīt informāciju par eTwinning sava reģiona izglītības iestādēs (vismaz 2 uzstāšanās vai publikācijas 3 mēnešu laikā pēc pasākuma).
  • eTwinning sedz semināra dalības maksu, viesnīcas, ēdināšanas izdevumus

Radās jautājumi?

Jautājumus par semināru var uzdot, rakstot uz info@etwinning.lv (tematā norādot „eTwinning āra pedagoģijas mācības”) vai zvanot uz 67356252.

 

Foto: Allan Mas no Pexels.com (Creative Commons)

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi