Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Priekuļu bērnudārza “Mežmaliņa” bērni apgūst mākslu kopā ar “Mazo Mulu”

14/02/2017  |  Projektu idejas

Vai spējat iedomāties, ka pirmsskolas vecuma bērni pēta pasaulē slavenu gleznotāju darbus un mēģina zīmēt līdzīgā tehnikā? Izklausās pārāk sarežģīti un neticami? Tā nebūt nav! Priekuļu pirmsskolas izglītības iestādes “Mežmaliņa” bērni to ir izmēģinājuši!

“Mežmaliņa” bērni aktīvi piedalās dažādos starptautiskos projektos, darbojas EKO skolu programmā, kā arī aktīvi darbojas vides izglītības jomā. Iestādes organizētie eTwinning projekti ir guvuši atzinību arī Eiropas līmenī. Iestādes vadītāja Kristīna Bernāne ir eTwinning vēstniece, kura ar savu darbu iedvesmo daudzus.

Bērni projektā iepazīst māksliniekus

No 2013.līdz 2015. gadam “Mežmaliņa” kopā ar beļģu bērniem īstenoja eTwinning projektu “C.A.T.- Creative Art Team or creat art together!” jeb „Darbojies mākslā kopā ar kaķi Rūdi”. Projekta mērķis bija iepazīt 4 ievērojamus māksliniekus, viņu biogrāfiju un darbus – Hundertvaseru (Friedensreich Hundertwasser) un Kandinski (Wassily Kandinsky) pirmajā projekta gadā un nacionālos māksliniekus – Purvīti un Magritu (René Magritte) otrajā gadā. Sadarbojoties bērnudārziem, bērni radīja 4 gleznas. Tās tika zīmētas, ietekmējoties no konkrētā mākslinieka stila. Noslēgumā organizēja starptautisku izstādi, kurā piedalījās mazo mākslinieku darbi no Beļģijas un Latvijas. Pateicoties tam, ka projekta talismani bija kaķi, abas skolas apskatīja arī kaķa tēmu mākslā. Izstādē kopā ar talismanu kaķi Rūdi tika izrādīti arī bērnu darinātas un apgleznotas kaķu figūras.

Lai īstenotu projektu, “Mežmaliņas” skolotājām bija jāizpēta, kā interesantā veidā pirmsskolas vecuma bērniem pastāstīt par māksliniekiem. Palīgā nāca “Mazās Mulas” sērijas grāmatas. Stāsta Kristīna: “Smēlāmies idejas no grāmatām “Ainava kopā ar mazo Mulu” un “Dzīvnieki mākslas darbos”, Iepazīstinot bērnus ar Vilhelma Purvīša daiļradi, izmantojām grāmatu “Ainava kopā ar mazo Mulu”, bet apskatot kaķu tēmu dažādu mākslinieku darbos, izmantojām grāmatu “Dzīvnieki mākslas darbos”. Mums ļoti veicās, ka projekta laikā tika izdotas šīs grāmatas, kuras skolotāji varēja izmantot gan projektā, gan mācību procesā. Tajās bērniem saprotamā veidā tika pastāstīts par dažādiem mākslas žanriem, izskaidroti ar vizuālo mākslu saistīti termini. Bērni ar aizrautību izpildīja grāmatās dotos uzdevumus.”

Mazā Mula

Grāmatas izdevēji Biedrība bērniem DROŠI un KOŠI grāmatu sēriju bērniem “Mazā Mula pēta” dēvē par interesantu veidu brīvā laika pavadīšanas un latviešu gleznotāju iepazīšanai. Mula ir meitene, kas dzīvo Pārdaugavā, ir ļoti zinātkāra un interesējas par mākslu. Viņas vārds radies no divu vārdu salikuma – Muzeji Latvijā, jo grāmatās iekļauti mākslas darbi, kuri atrodas dažādu Latvijas mākslas muzeju krājumos. Grāmatās Mula uzzina par dažādiem mākslas žanriem, jo dialoga veidā katrs no tiem tiek apspriests ar kādu personāžu – kaimiņu (mākslinieku Kārli) vai ar Mulas vecākiem, kopā apmeklējot muzeju, vai viņas kaķi Brici, kurš izrādās, prot runāt! Teksts un dialogi veidoti vieglā valodā. Ar vizuālo mākslu saistīti termini izskaidroti bērnam saprotamā veidā. Tēmas ir sarežģītas, bet pasniegtas viegli un interesanti.”

Skolotājiem grāmatas noderēs mācību procesā, jo katrā no sērijas grāmatām tiek piedāvāti dažādi uzdevumi interesantākai vizuālās mākslas apguvei un grāmatas nobeigumā īsa mākslinieka biogrāfija. Sērijā “Mazā Mula pēta” ir iznākušas 4 grāmatas: “Ainava kopā ar mazo Mulu”, “Dzīvnieki mākslas darbos” , “Mula un portrets”, “Klusā daba kopā ar mazo Mulu”.

Attēls: “Mežmaliņa” audzēkne Patrīcijas zīmējums Purvīša stilā

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi