Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Aicina piedalīties dažādās ES programmēšanas nedēļas aktivitātēs

07/10/2022  |  Notikumi
Aicina piedalīties dažādās ES programmēšanas nedēļas aktivitātēs

Šogad programmēšanas nedēļa norisināsies no 2022. gada 8. līdz 23. oktobrim, un tās laikā tiks organizētas dažādas aktivitātes, lai programmēšanu iekļautu mācību procesā.

2022. gada ES programmēšanas nedēļa balstīsies uz iepriekšējo gadu panākumiem. 2021. gadā šajā iniciatīvā piedalījās 4 miljoni cilvēku vairāk nekā 80 valstīs visā pasaulē. 2021. gadā programmēšanas nedēļas dalībnieku vidējais vecums bija 11 gadi, un gandrīz puse (49 %) dalībnieku bija sievietes vai meitenes. Ar katru gadu programmēšanas nedēļas pasākumu skaits ir palielinājies — no 300 pasākumiem 2013. gadā līdz 78 000 pasākumu 2021. gadā, un 2022. gada mērķis ir 100 000 pasākumu. No 78 000 pasākumu 2021. gadā 88 % ES programmēšanas nedēļas pasākumu pagājušajā gadā notika skolās, kas liecina par to, cik labi programmēšanu var iekļaut mācību procesā.

Programmēšanas nedēļas 10. gadadienas pasākumi

Šogad tiek organizēti visdažādākie pasākumi. To klāsts ir plašs, sākot ar CodyTrip, skolēnu masveida ceļojumu tiešsaistē uz Procidu, Baju un Neopoli Itālijā, jaunās ES programmēšanas nedēļas skolas emblēmas piešķiršanu Nīderlandē un citās valstīs, konferenci par kompetenču attīstību saistībā ar algoritmisko domāšanu Ungārijā, hakatoniem skolās Īrijā un beidzot ar bezmaksas interaktīvo gadatirgu maziem un lieliem Humbolta forumā Berlīnē, Vācijā, programmēšanas nedēļas skolu pedagogiem un bezmaksas tiešsaistes programmēšanas nodarbībām Maltā, kā arī pasākumu Rumānijā, kurā vidusskolēni tiks mudināti izpausties mākslas projektos, izmantojot tehnoloģijas. Programmēšanas nedēļā tiek piedāvātas arī tādas programmēšanas aktivitātes, kuras var veikt bez elektroniskām ierīcēm, tādējādi mazinot piekļuves šķēršļus un padarot programmēšanu pieejamu ikvienai skolai neatkarīgi no tās finansējuma līmeņa un pieejamā aprīkojuma.

Ikviens var kļūt par pasākumu organizētāju un izmantot dažādus resursus, lai palīdzētu iekļaut programmēšanu mācību procesā. Šie materiāli ir pieejami 29 valodās un tiek nodrošināti bez maksas.

Turklāt no 2022. gada 10. oktobra līdz 16. novembrim tiek organizēta ES programmēšanas nedēļas apmācību nometne, kas ir atklāts tiešsaistes kurss. Šī apmācību nometne, kas paredzēta skolotājiem no pirmsskolas līdz vidusskolas līmenim Eiropā un ārpus tās, ir iespēja visu priekšmetu skolotājiem apgūt vajadzīgās prasmes, lai spertu pirmos soļus digitālā satura radīšanas jomā.

Tiem, kurus interesē izaicinājumi, ES programmēšanas nedēļa neliks vilties! Spēku pārbaude “Code Week 4 All” mudina dalībniekus sasaistīt savas aktivitātes ar citiem draugu, kolēģu vai paziņu organizētiem pasākumiem. Dalībnieki, kuri sasaistīs 10 dažādu organizatoru vai trīs dažādu valstu aktivitātes, iegūs programmēšanas nedēļas izcilības sertifikātu.

PAR ES PROGRAMMĒŠANAS NEDĒĻU

Jau desmito gadu ES programmēšanas nedēļa ir Eiropas Komisijas atbalstīta iedzīvotāju iniciatīva, kuras mērķis ir iepazīstināt ikvienu ar programmēšanu un digitālo pratību interesantā un saistošā veidā skolotāju un programmēšanas entuziastu rīkotās aktivitātēs visā pasaulē. Tā veicina ES Digitālās desmitgades mērķu sasniegšanu, saskaņā ar kuriem līdz 2030. gadam 80 % ES iedzīvotāju būtu jāapgūst pamata digitālās prasmes.

SAITES

Reģistrācija ES programmēšanas nedēļas apmācību nometnei: https://bit.ly/3dSrdos

Par ES programmēšanas nedēļu: https://codeweek.eu/about/

ES programmēšanas nedēļas emuārs: https://blog.codeweek.eu/

ES programmēšanas nedēļas karte: https://codeweek.eu/events

Rezultātu pārskats: https://codeweek.eu/scoreboard

Programmēšanas nedēļas atklāšanas Facebook lapa: https://www.facebook.com/events/398952719092930

Facebook grupa skolotājiem: https://www.facebook.com/groups/774720866253044/

PAPILDU INFORMĀCIJA

Lai uzzinātu vairāk, noteikti abonējiet programmēšanas nedēļas informatīvo izdevumu un sekojiet mums sociālajos medijos. Ja ir kādi jautājumi, lūdzu, rakstiet uz adresi: info@codeweek.eu.

 

Informācijas avots: Valsts izglītības satura centrs

Attēls: codeweek.eu

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi