Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Projekta “ICT World” darbs Pētniecisko dienu – 2017 ietvaros

15/09/2017  |  Pieredzes stāsti

Jau otro gadu privātās vidusskolas “Klasika” skolotāji un skolēni sadarbībā ar piecu dažādu Eiropas valstu kolēģiem veiksmīgi realizē eTwinning un Erasmus+ projektu “ICT World: Imaging, Coding, Transforming and Simulating the World”.

Skolā jau ir kļuvis par tradīciju iesākt mācību gadu ar Pētnieciskajām dienām, kas norisinās skolas vasaras nometnē Saulkrastos, jūras krastā. Tā ir vienreizēja iespēja iesaistīt projekta darbībā gandrīz visus 4.-12.klašu audzēkņus. Divas dienas (7. un 8..septembrī) skolēni darbojās jauktās komandās piecos dažādos mācību pētnieciskajos laukumos jeb radošajās darbnīcās. Divu radošo darbnīcu tematika bija cieši saistīta ar projekta tēmām “Zelta skaitlis φ ” un “100% tehnoloģijas”. Pētnieciskajā laukumā “Zelta skaitlis φ ” kāds pirmo reizi uzzināja, bet cits jau varēja dalīties savās zināšanās par Fibonači skaitļu virkni un Zelta griezumu dabā, mākslā un pat biznesā. Taču visinteresantākais etaps bija Fibonači spirāles konstruēšana ar programmas Skechup palīdzību un tās izprintēšana ar 3D printeri. Izveidotās spirāles izrādījās pārsteidzoši līdzīgas jūras viļņiem, un radās ideja vēlāk vizuālās mākslas stundās no tām izveidot instalāciju “Baltijas jūra”.

Vēlamies teikt lielu paldies kompānijai Baltic3D un tās pārstāvim, 3D dizainerim Eināram Edžiņam, kurš kopā ar mums darbojās divas dienas, izsmeļoši iepazīstinot ar 3D printēšanas iespējām un atbildot uz daudziem jautājumiem. Savukārt, par kontaktu nodibināšanu ar Baltic3D mums ir jāpateicas eTwinning komandai.

Pētnieciskajā laukumā “100% tehnoloģijas” sadarbojāmies ar speciālistiem no Jauno Inženieru Akadēmijas (AYE Latvia) Andreju Kuzņecovu un Daniilu Bindjukovu. Protams, divu stundu laikā uztaisīt robotu neplānojām, bet salodēt nelielu elektrisko shēmu un izprast tās darbību izdevās visiem. Ļoti ceram turpināt tik veiksmīgi uzsākto sadarbību ar kompāniju Baltic3D un Jauno Inženieru Akadēmiju.

Tatjana Vinokurova
Privātā vidusskola “Klasika”

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi