Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Projektā Ventspilī un Olainē vērtē, vai politiķi pirms vēlēšanām “kuļ tukšus salmus”

30/05/2017  |  Projektu idejas

Laikā no 2017. gada janvāra līdz maijam Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas un Olaines 1. vidusskolas skolēni piedalījās eTwinning sadarbības projektā “Tukšu salmu kulšana”. Projekta mērķis bija izvērtēt Ventspils pilsētas un Olaines novada pašvaldību vēlēšanām iesniegtās politisko partiju programmas, lai izvērtētu tās pēc skolēnu pašu izstrādātiem efektīvas partijas programmas kritērijiem, un sniegtu savus argumentus, kāpēc viņi ieteiktu un neieteiktu balsot par katru vēlēšanās pieteikto politisko partiju.

Projekta mērķis

Tāpat projekta uzdevums bija dot iespēju skolēniem attīstīt savas prasmes analizēt informāciju, meklēt un izmantot pierādījumus saviem apgalvojumiem (projekta uzdevuma kontekstā – kā citātus no partiju programmām), kā arī veicināt jauniešu politisko aktivitāti vietējās kopienas dzīvē.

Sadarbības projekta īstenošana notika virtuāli, izmantojot tiešsaistes rīkus, piemēram, Skype konferences, Google dokumentus, eTwinning platformas iespējas u.c. Skolēni jauktās komandās, kurās bija pārstāvji gan no Olaines, gan Ventspils, analizēja vismaz 1 Ventspils pilsētas un 1 Olaines novada pašvaldību vēlēšanās pieteiktās partijas programmu.

Projekta rezultāti

Projekta rezultātus partiju programmu izvērtējuma veidā var apskatīt izveidotajā Facebook lapā. Lapas ziņojumi katru dienu tiks papildināti ar jaunas politiskās partijas programmas izvērtējumu, lai dotu iespēju interesentiem iepazīties ar skolēnu veikto analīzi, kā arī aicinātu vēlētājus pieņemt pārdomātus, izsvērtus un vietējās kopienas interesēm atbilstošus lēmumus 2017. gada pašvaldību vēlēšanās.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot www.etwinning.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai saskaņā ar mūsu privātuma politiku.
Aizvērt