Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

eTwinning jaunā projekta rokasgrāmata

10/12/2021  |  Aktuāli izglītībā

Tieši laikā pirms Ziemassvētku brīvdienām ir tapusi atjaunota projekta rokasgrāmata! Rokasgrāmatā atradīsi aktuālāko informāciju par projekta vērtēšanas kritērijiem, kā arī esam iekļāvuši jaunus projekta piemērus. Ja Ziemassvētku brīvdienās uznāk vēlme plānot projektu, droši dodies apskatīt 2021. gada rokasgrāmatu un saglabā to savā datorā!

Kam nepieciešama projekta rokasgrāmata?

Rokasgrāmata noderēs skolotājiem, kuri vēlas mācību procesā izmantot projektu metodi, īstenot nacionālus un starptautiskus eTwinning mācību projektus. Rokasgrāmatā atradīsi informāciju par to:

  • kā plānot mācību projektus skolēniem;
  • kam pievērst uzmanību, lai projekts izdotos;
  • kādu atbalstu un iespējas eTwinning sniedz skolotājiem.

Rokasgrāmatā ietverti soļi projekta plānošanai, izmantojot eTwinning projektu vērtēšanas kritērijus, veiksmīgu projektu un mācību metožu piemērus, kā arī projektos biežāk sastopamos izaicinājumus. Skaidrots, kam jāpievērš uzmanība, lai projekts izdotos. Ieteikti projektu nepieciešamībām atbilstoši brīvpieejas IKT (informācijas un komunikācijas tehnoloģiju) rīki (jāņem vērā, ka rīku pieejamība un lietošanas nosacījumi var laika gaitā mainīties). Rokasgrāmatā noslēgumā var iepazīties ar atbalstu un iespējām, ko skolotājiem piedāvā eTwinning.

Ar ko atšķiras jaunā projekta rokasgrāmata?

Kad projekta rokasgrāmatu izdeva pirmo reizi 2020. gada maijā, tā guva lielu atsaucību un interesi no skolotājiem, kuri rokasgrāmatu izmantoja eTwinning mācību laikā vai patstāvīgi plānojot un īstenojot eTwinning sadarbības  projektus. Jaunajā izdevumā ir iekļautas pāris nozīmīgas izmaiņas, taču pirmais izdevums joprojām ir noderīgs un piepildīts ar vērtīgiem padomiem un ar to iespējams turpināt strādāt.

Galvenokārt izmaiņas skar projektu vērtēšanas kritērijus, par ko arī rakstījām šī gada oktobrī. Ir mainīti atsevišķi kritēriju nosaukumi un iekļauta informācija par limitējošiem aspektiem. Vēl izmaiņas skāra arī projektu piemērus – daļa no projektu piemēriem tikai aizstāti ar veiksmīgiem projektiem, kurus īstenoja pēdējo divu gadu laikā.

Jaunās projekta rokasgrāmatas drukāto versiju saņems nākamā gada mācību dalībnieki, eTwinning Skolas un vēstnieki, bet elektroniskā formātā tā pieejama ikvienam.

 

Projekta rokasgrāmatas 1. izdevums (PDF)

Projekta rokasgrāmatas 2. izdevums (PDF)

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi