Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Sākas tehnoloģiju konkurss “Ventspils IT izaicinājums 2020”

09/09/2020  |  Aktuāli izglītībā

Ventspils Digitālais centrs un Ventspils pilsēta 5. reizi izaicina skolēnus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas parādīt savas prasmes un zināšanas radošā tehnoloģiju pielietošanā. Pieteikšanās starptautiskajam tehnoloģiju konkursam “Ventspils IT izaicinājums” sākas 2. septembrī un turpinās līdz pat 14. oktobrim.

Šogad konkurss tiek veltīts topošajam Ventspils Zinātnes un inovāciju centram. Konkursa tēma būs cieši saistīta ar tehnoloģiju klātesamību visās dzīves jomās, īpaši izceļot dabas zinātnes, inženierzinātnes, matemātiku un tehnoloģijas (STEM). Veicot konkursa uzdevumus, skolēniem būs iespēja saprast STEM jomu mijiedarbību ar citām nozarēm, akcentējot tehnoloģiskās iespējas visdažādākajās nozarēs, tai skaitā arī mākslā, mūzikā, dizaina izstrādē, spēļu izstrādē un citos radošos virzienos.

Pieteikties aicināts ikviens 1. – 12. klases skolēns, kurš vēlas pārbaudīt un parādīt savas zināšanas STEM jomā, kā arī lieliski pavadīt laiku, piedaloties aizraujošā un izglītojošā piedzīvojumā. Skolēniem jāizveido 3 cilvēku komanda un jāpiesaista savai komandai pieaugušais, kas var būt gan skolotājs, gan kāda dalībnieka vecāks. Konkurss tiek rīkots divās kārtās. Neklātienes kārtā, kura ilgst no 2. septembra līdz 14. oktobrim, komandai ir jāizpilda un jāiesniedz organizatoru izstrādātie uzdevumi. Konkursa reģistrācijas anketa, uzdevumi un nolikums ir atrodami konkursa mājas lapā www.ventspilsitc.com.

Konkursa fināla kārta, kurā iekļūs 64 erudītāko dalībnieku komandas, norisināsies no 11. līdz 13. novembrim. Dalībnieki atbilstoši vecumam tiks sadalīti četrās grupās, katrām no tām veltot vienu no STEM virzieniem:

  • A grupa (1. – 3. klase), skolēni no Latvijas: zinātne;
  • B grupa (4. līdz 6. klase), skolēni no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas: tehnoloģijas;
  • C grupa (7. līdz 9. klase) skolēni no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas: inženierzinātnes;
  • D grupa (10. līdz 12. klase) skolēni no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas: matemātika.

Konkursa fināla kārta tiek plānota klātienē Ventspilī, taču sakarā ar nestabilo situāciju saistībā ar COVID-19, tiek paredzēti vairāki fināla norises scenāriji, tajā skaitā, ja būs spēkā ceļošanas un pulcēšanās aizliegumi, konkursa otrā kārta tiks organizēta neklātienes formā. Gadījumā, ja konkurss varēs norisināties klātienē, dalībniekiem tiks apmaksāti ceļa izdevumi, naktsmājas, ēdināšana un piedāvāta aizraujoša atpūtas, izklaides un ekskursiju programma Ventspilī!

Konkursa “Ventspils IT izaicinājums” finālistiem būs iespēja cīnīties par vērienīgu naudas balvas fondu 12 000 EUR apmērā. Plānoti tiek arī vairāki papildus konkursi, kas norisināsies “Ventspils IT izaicinājuma” ietvaros, sniedzot iespēju aktīvākajiem konkursa dalībniekiem – gan skolotājiem, gan skolēniem, gan skolām iegūt vērtīgas papildus balvas.

Sīkāku informāciju par konkursa norisi iespējams atrast konkursa mājas lapā: www.ventspilsitc.com, kā arī sociālajos medijos Instagram un Facebook: @ventspilsitc. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām rakstīt uz e-pastu: vita.vitola-lapina@ventspils.lv.

Konkursa veiksmīgai norisei svarīga ir uzticamu partneru līdzdalība, šogad draugu loks ir kļuvis plašāks: Information Technology Foundation for Education (HITSA), Network of innovative informal education for youth (INPUT), izglītības organizācija MTÜ Nuti-Võlur, IT Izglītības fonds – Start(IT), Prezi, Infogram, Overly, Accenture Latvia, Latvijas Informācijas un Komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA), organizācija “All Digital”, projekts “STEAMonEdu”, Latvijas informātikas olimpiāde, eTwinning, Zemgales Reģionālais Kompetenču attīstības centrs, Ventspils pilsētas dome, Ventspils Augstskola, Ventspils Digitālais centrs, Ventspils Tehnikums, Ventspils Jaunrades nams un Ventspils Izglītības pārvalde.

Turpmākai informācijai:

Vita Vītola-Lapiņa
Konkursa “Ventspils IT izaicinājums” vadītāja
Ventspils Digitālais centrs
Tālr. +37128342900

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi