Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Aicina pedagogus piedalīties SEG tiešsaistes kursā par skolēnu un skolotāju psiholoģisko noturību

29/08/2022  |  Pieteikšanās mācībām
Aicina pedagogus piedalīties SEG tiešsaistes kursā par skolēnu un skolotāju psiholoģisko noturību

School Education Gateway (SEG) Mācību akadēmija aicina pedagogus no šī gada 19. septembra līdz 5. oktobrim piedalīties tiešsaistes kursā par skolēnu un skolotāju psiholoģiskās noturības (no angļu – resilience) veicināšanu. Šis kurss ir otrais kursu sērijā par dažādu svarīgāko dzīves prasmju attīstīšanu.

Tiešsaistes kursa saturs

Kādā brīdī katrs piedzīvo dažādas neveiksmes un likstas. Pasaule strauji mainās, un mums visiem ir ātri jāpielāgojas jauniem apstākļiem un izaicinājumiem un jātiek galā ar stresu. Vai jūs pazīstat cilvēkus, kuri spēj ar lielāku vieglumu tikt galā gan ar lieliem, gan ar maznozīmīgiem dzīves izaicinājumiem? Vai pazīsti cilvēkus, kuri grūtību iespaidā aug, pilnveidojas un spēj potenciāli negatīvus notikumus pārvērst pozitīvos? Šiem cilvēkiem ir viena kopīga īpašība – psiholoģiskā noturība.

Skolās mums ir vajadzīgi psiholoģisko noturīgi skolēni un skolotāji, kuriem ir spēks pārvarēt grūtības savā dzīvē, veselīgi tikt galā ar stresu un uzturēt augstu motivācijas un snieguma līmeni. Zinātne ir pierādījusi, ka attīstīt psiholoģisko noturību ir iespējams. Šis kurss palīdzēs saprast, kā to var izdarīt skolās.

Kā teica Aristotelis: “cilvēks ir sociāls dzīvnieks”, cilvēki savā starpā mijiedarbojas, dziļi ietekmējot viens otra dzīvi, un attiecības ir neizbēgamas, veidojot psiholoģisko noturību. Sociālās kompetences ir svarīgas labu attiecību veidošanai, tāpēc, ar šī kursa ietvaros izskatīs trīs “LifeComp” sociālās jomas kompetences – empātiju, komunikāciju, sadarbību – un to ietekmi uz psiholoģisko noturību.

Kursa dalībnieki:

  • reflektēs par savu psiholoģisko noturību,
  • veidos noderīgu rīku kopumu savas psiholoģiskās noturības veicināšanai,
  • izpētīs “LifeComp” sociālās jomas kompetences,
  • sapratīs, kas ir psiholoģiskā noturība un kā tā ir saistīta ar “LifeComp” konceptuālo ietvaru,
  • atklās idejas un aktivitātes, lai veicinātu empātiju, komunikāciju un sadarbību,
  • veidos stratēģijas, lai attīstītu savu skolēnu psiholoģisko noturību un novērtēs kolēģu radītās stratēģijas.

Par “LifeComp”

Kurss “Skolēnu psiholoģiskās noturības veidošana, attīstot sociālās kompetences” ir otrais no kursu sērijas, kurā pēta dažādas “LifeComp” jomas. Eiropas Komisija (EK) ir izstrādājusi konceptuālu ietvaru “LifeComp” nozīmīgākajām dzīves kompetencēm, ko ņemt vērā, veidojot mācību programmu un aktivitātes.

Īsumā par kursu

Tēma: “Teaching Life Competences 2 – Building your students’ resilience through the development of social competences”
Norises laiks: 19.09.2022. – 05.10.2022.
Kursa ilgums: 2 nedēļas un 3 dienas
Kursa apjoms: 3-4 stundas nedēļā, kopā 10 stundas
Darba valoda: angļu
Mērķauditorija: Visu mācību priekšmetu skolotāji, neatkarīgi no skolēnu vecuma.

 Saistītie kursi

Šis kurss ir daļa no sērijas. EU Academy tīmekļa vietnē pieejams tiešsaistes kurss par pašvadītu māčišanos (Teaching Life Competences 1 – Shaping Lifelong Learners through Self-Regulated Learning), kuru iespējams apmeklēt patstāvīgi sev piemērotā laikā.

 Kā piedalīties?

Pieteikties tiešsaistes semināram ir iespējams visiem interesentiem ar piekļuvi Academy EU platformai. Lai piekļūtu platformai, ir jāizveido EU Login konts, ja tāds vēl nav. Pamācība, kā izveidot EU Login kontu. Pēc veiksmīgas dalības kursā dalībniekiem saņem apliecinājumu par dalību un žetonu. Kurss ir bezmaksas.

Informācijas avots: EU Academy portāls

Attēla autors un avots: “Rosy – The world is worth thousands of pictures” no Pixabay.com (Creative Commons licence). Kadrēts attēls.

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi