Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Aicina pedagogus piedalīties SEG tiešsaistes kursā par pašvadītu mācīšanos

06/04/2022  |  Pieteikšanās mācībām
Aicina pedagogus piedalīties SEG tiešsaistes kursā par pašvadītu mācīšanos

School Education Gateway (SEG) Mācību akadēmija aicina pedagogus no šī gada 4. aprīļa līdz 11. maijam piedalīties tiešsaistes kursā par pašvadītas mācīšanās prasmju attīstīšanu skolēniem.

Tiešsaistes semināra saturs par pašvadītu mācīšanos

Pasaule, kurā dzīvojam, strauji mainās, un dzīve kļūst arvien sarežģītāka un nenoteiktāka. Tehnoloģijām ir arvien lielāka nozīme, savukārt jauni darba modeļi strauji attīstās. Darba devēji meklē elastīgus darbiniekus, kuri var viegli iemācīties jaunas prasmes. Arī Covid-19 pandēmija ir iezīmējusi vajadzību ātri pielāgoties jauniem darba, sociālajiem un mācību apstākļiem. Eiropas Komisija (EK) ir izstrādājusi konceptuālu ietvaru “LifeComp” nozīmīgākajām dzīves kompetencēm, ko ņemt vērā, veidojot mācību programmu un aktivitātes. Balstoties uz šo  ietvaru, ir izstrādāta kursu sērija, kurā visi interesenti varēs uzzināt par EK izvirzītajām pamatkompetencēm, kas nepieciešamas, lai stātos pretī izaicinājumiem un attīstītos mūsdienu mainīgajā pasaulē.

Pirmajā kursā padziļināti izpētīs “LifeComp” ietvara daļu par kritisko domāšanu, mācību organizēšanu un izaugsmi. Šis kurss ir paredzēts skolotājiem, kuri vēlas attīstīt bērnu un jauniešu vēlmi mācīties mūža garumā, izmantojot pašvadītas mācīšanās prasmes. Pašvadītas mācīšanās prasmes ļaus skolēniem labāk plānot, organizēt, uzraudzīt un pārskatīt savu mācīšanos, vienlaikus apzinoties savu emociju un motivācijas lomu. Noteikti ir vērts pieminēt, ka pašvadītas mācīšanās veicināšana ir izrādījusies viena no efektīvākajām praksēm, ko skolotāji var ieviest, lai uzlabotu akadēmisko sniegumu un motivāciju.

Kurss ir sadalīts četros moduļos, koncentrējoties uz pašvadītu mācīšanos, mācīšanas praksi un praktisku piemēru apskati. Dalība kursā aizņems apmēram 3 stundas nedēļā (kopā 12-15 stundas).

Moduļi

 1. modulis: Kas ir pašvadīta mācīšanās?
 2. modulis: Pašvadītas mācīšanās iemaņu attīstīšana (1. daļa)
 3. modulis: Pašvadītas mācīšanās iemaņu attīstīšana (2. daļa)
 4. modulis: Atgriezeniskā saite

Kursa dalībnieki:

 • iepazīsies ar “LifeComp” konceptuālo ietvaru un tajā iekļautajām kompetencēm;
 • veidos izpratni par to, kas ir un kas nav pašvadīta mācīšanās;
 • apzinās savas pašreizējās zināšanas, nostājas un praksi par šo tēmu;
 • saņems jaunas zināšanas, kas palīdzēs pašvadītu mācīšanos nostiprināt klasēs;
 • labāk izpratīs un uzlabos to, kā pašvadītu mācīšanos pasniegt skolēniem;
 • apzinās sagaidāmās grūtības un izaicinājumus, mācot šo tematu, kā arī radīs risinājumus, kā grūtības pārvarēt;
 • izstrādās stratēģijas pašvadītas mācīšanās novērtēšanai, atgriezeniskajai saitei, ierosinātās metodes pārbaudot uz sevi jau kursa laikā;
 • izstrādās aktivitātes skolēniem, kas veicinās pašvadītas mācīšanās prakses nostiprināšanu skolēnu vidū.

 

Tēma:Teaching Life Competences 1 – Shaping Lifelong Learners through Self-Regulated Learning
Norises laiks: 4.04.2022. – 11.05.2022.
Darba valoda: angļu
Mērķauditorija: Visu mācību priekšmetu skolotāji, neatkarīgi no skolēnu vecuma.

Kā piedalīties?

Pieteikums tiešsaistes semināriem ir pieejams visiem interesentiem ar piekļuvi Academy EU platformai. Lai piekļūtu platformai, ir jāizveido EU Login konts, ja tāds vēl nav. Pamācība, kā izveidot EU Login kontu. Pēc veiksmīgas dalības kursā dalībniekiem saņem apliecinājumu par dalību un žetonu. Kurss ir bezmaksas.

Informācijas avots: EU Academy portāls

 

Attēla autors un avots: Cottonbro no Pexels.com (Creative Commons licence)

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi